Sadece bosluk icin alan tarama markasi önerisi

ÜstaD1

Bilgili Üye
Tam olarak ne istediğinizi açık bir şekilde yazarsanız yardım ederiz tabiki.

Defineci23

Yeni Üye
Minelap 4500 almayi dusunuyom. Ama bosluk bulmak icin iyi bir alan tarama varmi onereceginiz.

Defineci23

Yeni Üye
Ilginiz icin cok tesekur ederim usta bide gradyometre yada alan tarama lazim bosluk icin varmi iyi bir marka bu deltalarin gradyometresi nasil yani bir mezari goruntuliyebilirmi...

ÜstaD1

Bilgili Üye
Ilginiz icin cok tesekur ederim usta bide gradyometre yada alan tarama lazim bosluk icin varmi iyi bir marka bu deltalarin gradyometresi nasil yani bir mezari goruntuliyebilirmi...
Konuyu takip edin cihaz hakkında bilgisi olan arkadaşlar muhakkak sorduğunuz soruları cevaplayacaklardır.

Pscyhe

Engellendi
Aradigin derinlik konusu onemli bu is icin.mezardan bahsedersek eger ortalama 6 mt tabiki zamanin getirdigi doga olaylarini eklersek zamana gore 2 mt daha eklesek 8 mt derinlik eder..buda sizin isinize 10 mt derinlik cihazi lazim daha derin aramalar ve baska seyler icinse 15 mt yeterli diye dusunuyorum..bu konulari kafanizda netlestirip ona gore cihaz arastirmasi ve onerilerini goz onunde bulundurunki zamaniniza emeginize paraniza yazik olmasin..onerimlerim elbette olur ama marka model konusu sikinti olur diye dusunuyorum

Defineci23

Yeni Üye
Sorun olmaz usta eyer tercube ettigin bildigin makina varsa soyle. Makinayai sen icat etmedinya garantisi olsun nasip kismet gerisi onemli olan yanilma payi az olsun. Ben bunla mezar ve mahsen oda tespiti icin lazim gradyometre olsa daha iyi ama fazla pahali olmamali. Iyi alan tarama olursada olur fark etmez.. Yorumunuz icin saolun tesekurler.

adem44

Bilgili Üye
Dörtlü bakır çubuk kullana bilirsiniz boşluk için çubukların içine bir şey koymanızı gerek yok sağ elinize pipmon topu alın boşluk arayın yanılması çok zayıf tabi 100 100 de degil alacağınız alan taramalar İnanlı boşa uğraştır elektronik olduğu için çubuk işinde sıkıntılı çubuğu doğal yöntemlerle kullanmanız lazım az elektrik verebilirsiniz yada biliyorsanız devre yaparsınız ticari içi sayılanlar pisikolojik para kazanma algı operasyonu kurbanlarida siz dortane 10luk 27 m boru keseceksin yapacağın iş bu.

Son düzenleme:

H. Y. Ş

Member
Gradiometre boşluk görmez, bu konuda yanlış bir algı var piyasada. Gpr tarzı kendi sinyalini okuyan cihazlar boşluk yakalar ama gradyometre teknolojisi ve sistemi gereği toprak altından gelen doğal manyetiği pasif sensörü ile algıladığı için boşluğu değil, üstündeki veya altındaki horasan sıva, kiremit tarzı yapıyı görür ve buna bakarak boşluk yorumu yapılır. Mesela kayaya oyulmuş oda da hiç sıva, tuğla vs yoksa o boşluğu yakalayamaz. Metallerde de demir ve türevlerini görebilir, yani altın ve gümüş gibi soymetal dediğimiz mıknatıslanmayan metalleri de göremez. Bütçeniz gpr tarzı cihazlara yetmiyorsa çubuk boşluk konusunda daha mantıklı tabi ancak bu da epey çalışma, tecrübe gerektiriyor malumunuz... Bana yapı değişikliğinde tuğla, horasan, kiremit görsün yeter derseniz gradiometre tercih edilebilir.

Defineci23

Yeni Üye
Tesekurler yorumlariniz benim icin degerlidir saygilar...