Sağ ayak ...

Acemikurt10

Member
Ustalar bir sorum olacak sarı bir taşa çok muntazam olmasada ayak var sağ ayak ayağın ön kısmında yön gösterir kama yada ok gibi diyelim işaret var 30 yada 40 metrede bir işaret var taştan yapılmış yön gösterir ok gibi üçüncü son nokta ne olabilir ne aramalıyım ağaçlık bir bölge büyük olmasada kayalar var şimdiden teşekkür ederim.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resim yökleyin bi baklaim ustalar ne cevap yazacaklar.

Acemikurt10

Member
Ustam resim olsa yükliycem resim olmadığı için fotoğrafsız bölüme açtım konuyu ?

MendereS

Bilgili Üye
parmak varsa daha iyidir parmak yoksa genelde mezarı verir sağ ayak sağ ve karşı tarafı gösterir her ikisinede bak karşıda yada sağda mezar yeri görünüyor olması lazım. tam mesafe kesin değildir ama ayak boyunu ölç 1 cm si 70 cm ile çarp çıkan mesafe kadar git bu ortalama mesafedir, mesela ayak işareti 40 cm ise bunu 70 ile çarptığında ortalama 28 metre civarı olması lazım bu ortalamadır daha uzak yada yakında olabilir.

Acemikurt10

Member
Ustam teşekkür ediyorum peki ustam ayağın ucunda on santimlik sapı olmayan kama ucu ne anlama gelir ?

Acemikurt10

Member
Ustalar lütfen konu önemli sağ ayak ucunda kama ucu sapsız on santim ikinci işaret taştan ok işareti üçüncü işaret son nokta ne olur yardımınız gerek teşekkürler.

deli firat

DOĞACI
parmak varsa daha iyidir parmak yoksa genelde mezarı verir sağ ayak sağ ve karşı tarafı gösterir her ikisinede bak karşıda yada sağda mezar yeri görünüyor olması lazım. tam mesafe kesin değildir ama ayak boyunu ölç 1 cm si 70 cm ile çarp çıkan mesafe kadar git bu ortalama mesafedir, mesela ayak işareti 40 cm ise bunu 70 ile çarptığında ortalama 28 metre civarı olması lazım bu ortalamadır daha uzak yada yakında olabilir.
ustam bizim konuyada bir baksan