Sahibi güçlü define !

pesimist25

Member
Öncelikle merhaba teşekkür ederiz
25 plakami merak ettim plakaysa özel sorularım olacak ...

Var olduğunu düşündüğümüz yanlış bir tabir söylemi nihayetinde siz orya koymadınız

Derinlik olabilir cihaz bu elinizdeki cihaz yetersiz olabilir yanlış noktada olabilirisiniz
Bunlar teferruat...

Şimdi güzel kardeşim bak olur şu anlatımına bire bir uyan bir yerde çalışma yaptım plakani sormamın sebebide bu çünkü çalışma yaptığım yer 25 te dilersen seni orya yönlendiririm
Gider tanışır ordaki dostlarımdan bire bir yapmış olduğum çalışmayı dinlersin

Bu hoca mevzusu ndaki
2 erkek 1 kadın olayı nedir allah aşkına?
Duyan gören var ise büyüklerden bayan banada söylesin bende bileyim
Şimdi burdan onlara saydirasim varda neyse ..

Hocalarını teste tabi tut
Koy bir yere 2 veya 3 bilezik çekim gücü yüksek olsun maksat çevrede mineral varsa minerale gitmesin o cincon hocalar
Sonrada getir orya 'deki biz burda bir yerde duyum aldık altın var bakalım me diyecekler yerini bula bileceklermi

Ben ne hocalar tanıdım
Bizi günlerce ferhat neki dağları deldiren

Ve ben ne ilim sahibi insan gördüm ki
Yolda arabayla giderken
Bakın şu karşıdaki yere iyi bakın bir haftaya kalmaz orayı kaldıracaklar dedi
Ve 4 gün sonra orayı talan edip
Ne cevherler çıkardılar...
Plaka 25 hocam doğrudur, birden fazla makinenin (gerek pahalı gerek ucuz) tecrübeli kullanıcılarla aynı noktalarda görüntü alması ve sapıtma olayı pek tesadüf gibi gelmiyor bana. Hocalara gelirsek şahsımın tanıdığı ve gerçekten güvendiğim bir hocaya da ilettim bilmediği halde yeri yurdu mekanı tarif etti ve ne hikmetse buda aynı yer üzerinde yoğunlaşınca bunlarında tesadüf olma olasılığı zayıf geliyor bana. Ben bu işlerden çok anlamıyorum evet ne hocasından ne makinasından vs vs ama bunların tesadüf olması da akla aykırı geliyor.Şimdi geleyim asıl sorulacak yere, Geçtiğimiz günlerde mekanda çalışma yapmaya karar verdik yaklaşık 3 mt de 40 x 40 kadar ebatlarda bir kapak taşı gibi bir taş göründü yerden bir abimiz içerideyken, çıkarmak için kazmayı almaya arkasını döndüğünde kayboldu bunu net gören de 3 kişiyiz hayal olmadığı aşikar yani. Kısacası bir sıkıntı var lakin işin erbabı denk gelmedi vesselam

pesimist25

Member
Telefonumuz bozulunca sanayiye gitmiyoruz tabiki .
Telefonumuz bozulunca telefoncuya gidiyoruz ama piyasadaki o kadar çok telefoncudan en güvenilir olanına , işini en sağlam yapan ,garanti veren ve maddi olarak bizlere uygun olanları tercih ediyoruz.
Telefonumuz bozulunca hocayada gidebiliriz ..
Hocam telefonum bozuldu ....
- Hımmmm ..
Getir bakalım ( Üf , püf hokus pokus ) yapıp telefonun hangi arızası oldugunu söylebilirmi ?
Bir evdeki var olan veya olmayan bir nesnenin (Malın) yerini ve korundugunu söyleyen zat , telefonun hangi devresi bozuk ? Neresi arıza yapmış ? Hangi işlemcinin tırnağından voltaj akımı olup olmadıgı bilemez mi ?
Bana sorarsanız evdeki malı tarif edebilme gücüne sahipse , telefonunda arızalı yerini tespit edebilir.
Peki bir telefoncuya gidip , usta bizim eve bir bakalım define var mı yok mu diye söyleyebilirmiyiz ?
Söyleyebilirz tabiki ..
- Ya kardeşim git işine ne definesi ben telefoncuyum anlamam o işlerden ..
Şimdi işinin ehli hangisi burda ?
Telefonumuz bozulunca sanayiye gitmiyorsak , evimizde saklı olan bir hazine var ise hocaya gitmemize de gerek yok .
Anlatılan olayın bir dayanağı yok , her evde hazine olacak diye bir kuralda yok .Söyleşi veya ihtimal ile orda larvadan hazineye dönüşecek bir olayda olmayacağı için varsa vardır yoksa yoktur .
Başında bekleyen erkeğin dişinin başka işi gücü yokmuda orda beklesin sormadınızmı hocaya ?
Çubuk tepki vermiş , cihazlar dikdörtgen şekilli taş algılamış ..
Cihaz sapıtması , cihazın orayı koruyanlar tarafından saptırıldıgını düşünüyor olamazsınız .Cihazlar ayarsız veya arızalıdır .
Biraz gerçekçi olalım , bizler insanız ve bu evrende bir yer kaplıyoruz .
Düşünme yeteneği olan yegane canlılarız .
Bunu kullanmaktan , sorgulamaktan bi haber olmayalım .
Sana da cevabımı ileteyim üstad. Evet senin kadar bana da saçma geliyor her şey ama bildiğimiz her şey doğruda olamayabiliyor ne yazık ki. İlmi bilgi ve tecrübesi yüksek bir hocanın demesi üzerine ; mekan ermeni aile mezarlığı üzerine kurulmuş zamanla, farklı noktalarda malzeme bırakılmış. Lakin soyu papaz vs gibi olacak ki büyü ile korunaklı deniyor. Bu yüzden teknolojinin de hocanında bir arada olmadıkça olmayacağı kanısına vardım kendimce. Şimdi sen bu hocaya ne kadar inanılır diyeceksin haklı olarak şöyle anlatayım onuda ; yere yaklaşık 30 cm derinliğe altın bıraktık bu altına çubukçu arkadaşta bakıp tespit etti baya pahalı görüntüleme cihazı olan arkadaşta. hoca bir dua okudu kendince sonrasında ne çubuk görebilir oldu nede makine. kısacası demem oki gerek teknoloji gerek hoca ilmi her neyse bir araya gelmeden olmuyor bazı şeyler.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Sana da cevabımı ileteyim üstad. Evet senin kadar bana da saçma geliyor her şey ama bildiğimiz her şey doğruda olamayabiliyor ne yazık ki. İlmi bilgi ve tecrübesi yüksek bir hocanın demesi üzerine ; mekan ermeni aile mezarlığı üzerine kurulmuş zamanla, farklı noktalarda malzeme bırakılmış. Lakin soyu papaz vs gibi olacak ki büyü ile korunaklı deniyor. Bu yüzden teknolojinin de hocanında bir arada olmadıkça olmayacağı kanısına vardım kendimce. Şimdi sen bu hocaya ne kadar inanılır diyeceksin haklı olarak şöyle anlatayım onuda ; yere yaklaşık 30 cm derinliğe altın bıraktık bu altına çubukçu arkadaşta bakıp tespit etti baya pahalı görüntüleme cihazı olan arkadaşta. hoca bir dua okudu kendince sonrasında ne çubuk görebilir oldu nede makine. kısacası demem oki gerek teknoloji gerek hoca ilmi her neyse bir araya gelmeden olmuyor bazı şeyler.
Buraya kadar tamam düşüncelerimizi belirtiyor kafamızdakileri yazıyoruz .
Arkadaşın kazmayı almak için arkasına dönüpte kazmanın kaybolmasına inanmıyorum .
Birisi şaka yapıyordur , veya işbirlikçi vardır aranızda götürüp saklamıştır biyere .

pesimist25

Member
Buraya kadar tamam düşüncelerimizi belirtiyor kafamızdakileri yazıyoruz .
Arkadaşın kazmayı almak için arkasına dönüpte kazmanın kaybolmasına inanmıyorum .
Birisi şaka yapıyordur , veya işbirlikçi vardır aranızda götürüp saklamıştır biyere .
Kaybolan kazma değil üstad çıkarmak istediği taş kayboldu öyle şak vs bir durum olmadı, çalışma yapılan yerin hemen 1 mt kadar yanında da arkadaşın babası arkadaşlarıyla çalışma yaparken aynı şey başlarına geliyor, haklısın görmeyince saçma geliyor bana hala geliyor desem inan ama oluyor işte

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Diyelim ki var ve bu yazılanların hepsi gerçek. Sizin de dediğiniz gibi itikadı sağlam biri olmalı bence de ama öyle birini bulursanız bile define için ikna edebilir misiniz bilemem yine de uçmuş ustamız bir baksın konuya inşaEllah.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kaybolan kazma değil üstad çıkarmak istediği taş kayboldu öyle şak vs bir durum olmadı, çalışma yapılan yerin hemen 1 mt kadar yanında da arkadaşın babası arkadaşlarıyla çalışma yaparken aynı şey başlarına geliyor, haklısın görmeyince saçma geliyor bana hala geliyor desem inan ama oluyor işte
Benzer olayları yaşamışız...
5 metre hatta fazlası derinlik
6.5 metrede ilerleme güney tarafına
Giriş kapağı bulduk
Levyeyle kazmayı almak için yukarı çıkıp birazda dinlenmek istedik ne o kapak nede başka bir taş vardı
Sonrasında olanlar oldu zaten...

Bu yeri ben sana özelden yazacam
Aynı bölge olduğunu tahmin etmiştim
3 büyük baş tamam ama 1 kadın maydi beni

mayhem

Co Admin
Co Admin
Girisi buldun kapak ortadan kayboldu ilginc nasil kaybolur . Bence gördüğünüz gercek ama o ara ipnoz olmussunuz zaten zorlasaydiniz acmaya buyuk ihtimalle suprizle karsilasirdiniz :)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Girisi buldun kapak ortadan kayboldu ilginc nasil kaybolur . Bence gördüğünüz gercek ama o ara ipnoz olmussunuz zaten zorlasaydiniz acmaya buyuk ihtimalle suprizle karsilasirdiniz :)
Gecenin bu saatinde hortlak gibi giriş yapıp konunun can alıcı yerinden bir soru
Aslında çok iyi bir soru
Ben bunu orda yaptığım çalışmayı
Adım adım sohbette paylasmistim
Eski üyeliğim gidince konularda gitti şimdi
Tek tek sana baştan yazmaya kalksam
Sabah ederim :)

Yanlız şunu bil kafi
Orda 3 5 kişi deyil 12 kişiydik
Her 12 kişi De sağ

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Şu benin at mevzusuda orayla bağlantılı
Orda yaşadıklarımız bir takım olaydan sonra
Bitlise geçtim direk
Tatvandan iraka atla gittim
Birine görünmek için
Tamda savaşın yoğun zamanıydı
Neyseki o musallatida basımdan attım

mayhem

Co Admin
Co Admin
Uzak yerler ben memlekete gidince yaylaya çıktığım zaman soguyorum cay mangal derken define 2 pilanda kaliyor temiz hava yaramiyor demekki :)

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu sira disi olaylari gidip kayit altina alabilsem zaten bulmus kadar oluruz :)

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bize bir uzayli birde $ para sayma makinesi lazim :)