şahin kaya

gurbetciadam

Member
neyse bır yıgıt cıkaaktır
cukurcanbaz koyunun bılgılerını ınsaallah aktaracaktır.
buyuk şelale ve küçük şelale bu köye dahildir...

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Dediğimde gibi aramızda böyle bir sohbet geçti ...
Anca beni oraya götürür,görürüm o zaman hakikatmi değilmi derleyebilirim..Buda pek mümkün görülmüyor lakin rahatsız.
Benim asıl dikkatimi cezbeden şey zamanında elinden kaptırdığı haritalar ve bunlardaki asıl bilgilerdi,bunları kendisine o vakit ilgi ve alakasından dolayı jest mayetinde bir yabancı vermiş.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Allah rahmet etsin...
Çoğu asıl bilgiler dedelerdeydi.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Madem Allah için dedin bi kaç kelam edelim.Çukurcanbazda 3 dibektaşını bulmalısın önce madem köyün yerini biliyorsun.Köyün önünden geçen anasuyu ve bu suyun büklüm büklüm yani dirsekler yapışınıda görmelisin.Büyük şelale ile burası mesafelidir . Büyük şelalelaye varmadan büyükçe bir kayada ok işareti 3 adet olcak . Büyük şelaleye vardığında suyun vurduğu yerin ön tarafları yanları çok büyük kayalar olcak.Mesela bir kamyonet kadar araları yaban meyveli çalı ağaçları.Büyük şelaleye yaklaştığında çok dikkatli bakar isen suyun arka kısmında su ile kayalar arasında yan yan yürüyerek bir mağaraya gireceğini görmelisin.Yani duvara sırtını dayarda yan yürür isen göğsüne nerdeyse akan su çarpar .Mağarayı akan şelale perdeler.Bu şelaleye yakın kabartma yılan olcak .Şelaleyi gör çek .Sonra yine üzerine fikir alışverişinde bulunalım.

oguzkagan

Bilgili Üye
insanlarımız heves için benzetme ve yalanlar ile hayel peşine düşüyor. tabiki herkesin düşüncesine saygımız var.
kudret kaleyide iyi biliyorum.
lakin buna kimseyi inandırmak için buladım.
tekrar ediyorum bana lazım olan yer çukurcanbaz köyü net noktalar gerçi birçoğu soygun yemiş..
Ustam bahsettiğiniz belki yukardan baktığınızda ovanın ortasında kalan bir yerleşim birimidir belki cambaz ismi ile eş değerde başka bir isim de olabilir belki düşünmüşsünüzdür lakin yinede değerlendirilebilir rast gele...

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
belgelerin hepsinde aranan yerlerin nerede olduğu adresiyle beraber yazılı siz ve %99 kısımlık belgeyle yer arayanlar isimden yola çıkıp arama yapıyorsunuz aynı adı taşıyan yüzlerce yer vardır adreste ise bir en fazla iki yer olur olmazda öyle diyelim ikinci husus piyasadaki o belgelerin % 95 kısmı tahrif edilmiş sahte belge diyelim biri sizi arıyor aynı isimden nekadar bulur bir hesap edin defineci akıllı olmalı adresi olmayan her belge uyduruk ve sahtedir gerçek olanıda askeri ve mistik hristiyan inancına ve coğrafi terimlerle şifrelidir bu şekilde 100 yıl arasan bir yeri bulamazzsınız bulsanızda birini bulan hepsi aynı bölgedeymiş gibi diğerini arıyor çukur cambaz arayan şahinkaya arayan neden ikisini bir muhitte arıyor belgedeiki bir arada diye yazmıyorku bunu kendisi öylezannederek arıyor birde çıkur köy ve canbaz köy ayrı ayrı adresli olan şahinkaya samsun alaçam da şahinkaya kanyonunda cambaz köy bursada çukur

gurbetciadam

Member
belgelerin hepsinde aranan yerlerin nerede olduğu adresiyle beraber yazılı siz ve %99 kısımlık belgeyle yer arayanlar isimden yola çıkıp arama yapıyorsunuz aynı adı taşıyan yüzlerce yer vardır adreste ise bir en fazla iki yer olur olmazda öyle diyelim ikinci husus piyasadaki o belgelerin % 95 kısmı tahrif edilmiş sahte belge diyelim biri sizi arıyor aynı isimden nekadar bulur bir hesap edin defineci akıllı olmalı adresi olmayan her belge uyduruk ve sahtedir gerçek olanıda askeri ve mistik hristiyan inancına ve coğrafi terimlerle şifrelidir bu şekilde 100 yıl arasan bir yeri bulamazzsınız bulsanızda birini bulan hepsi aynı bölgedeymiş gibi diğerini arıyor çukur cambaz arayan şahinkaya arayan neden ikisini bir muhitte arıyor belgedeiki bir arada diye yazmıyorku bunu kendisi öylezannederek arıyor birde çıkur köy ve canbaz köy ayrı ayrı adresli olan şahinkaya samsun alaçam da şahinkaya kanyonunda cambaz köy bursada çukur
@çalkaya
sizin dusuncelerıne sonsuz saygım var.
sahın kaya ıle cukur koyun aynı muhıtte oldugunu benden duydunmuki?
her ıkısının arasında nerden baksan 45 km yol var arada en azından 5 tane dag var
sımdı desemkı kudret kaleyıde bılıyorum burada herkese ayrı ayrı cevap vermek ve tartısmam ıcab eder.
herkesın bı bıldıgı var hak taala herkese dogru olanı nasıb etsın.
defınecılerın buyuk bolumu yalan benzetmeyle gecer benım oyle bır dusuncem yoktur bırsey ya vardır yada yoktur.
sizleride tenzih ederim.
doğru bir dir ıkı dogru bır arada barınmaz.
varsa çukur canbaz ile ilgili bilginiz paylaşın bende hedefin doğruluğunu yerın ve belgelerın doğrulugunu teyıt edeyım.
sarıtas selale dar boğaz çukurcanbaz bunlar aynı muhıtteler.
kara tepe vezır tepe 15 km uzaklıkta yenı koy pehlıvan kayalar yaklasık 25 km kara hasan koyu yaklasık 5 km
bunların tamamına hakım oldugumu net ıfade edıyorum.
erıklı yayla kırazlı yayla arpa tarlası lefterın yerı buyuk dere seytan deresı seytan degırmenı sıneklıı yayla top koru horoz köy 3 tepeler bunların hepsını adım adım gezmıs oldugum ıcın bu yerlerı gezıp dolasmam 7 yılımı aldı lakın ısaretlerın genelı kırılmıs yenı cerı askerı kırılmıs su tasıyan bayan kırılmıs vel hasılı kelam varsa bılgısı olan cukur canbaz koyu ıle ılgılı sarı tas ıle ılgılı ben allah ıcın beklıyorum. saygılarımla..

gurbetciadam

Member
Madem Allah için dedin bi kaç kelam edelim.Çukurcanbazda 3 dibektaşını bulmalısın önce madem köyün yerini biliyorsun.Köyün önünden geçen anasuyu ve bu suyun büklüm büklüm yani dirsekler yapışınıda görmelisin.Büyük şelale ile burası mesafelidir . Büyük şelalelaye varmadan büyükçe bir kayada ok işareti 3 adet olcak . Büyük şelaleye vardığında suyun vurduğu yerin ön tarafları yanları çok büyük kayalar olcak.Mesela bir kamyonet kadar araları yaban meyveli çalı ağaçları.Büyük şelaleye yaklaştığında çok dikkatli bakar isen suyun arka kısmında su ile kayalar arasında yan yan yürüyerek bir mağaraya gireceğini görmelisin.Yani duvara sırtını dayarda yan yürür isen göğsüne nerdeyse akan su çarpar .Mağarayı akan şelale perdeler.Bu şelaleye yakın kabartma yılan olcak .Şelaleyi gör çek .Sonra yine üzerine fikir alışverişinde bulunalım.

guzel kardesım 3 dıbek tası rahmetlı olalı nerden baksan 17 yıl oldu orası suan su altında baraj yapıldı.
lakın suanu acık ve net ıfade edıyorum bu selale sarı tas ve dar bogaz denılen yer 3 u hakkında bılgınız varsa allah ıcın beklıyorum.

gurbetciadam

Member
mesela bağ evleri
monak çiftliği kudret kaleye yakın olan degırmen gavur cayırı hemen guney batısında 17 km kadar mesafede nalbant alanı lakın nalbat alanı ıstedıgın zaman gıdıle bılecek gezılecek yer degıl bılakıs o bole cok yuksek olup uzerı duzluktur ve bır ucundan bır ucu gorunmez genıslıgıde yıne oyle ..
arıt bolgesıne oenmlı muht denılıyor ben sebebınıde cozdum arıtın asıl ısmı daha anlamlı belgelerde kısaca gecılmıs arıt denılen yayladır yenı koy yaylasıyla aralarında ıkı buyuk dag vardır arıtın yolu yenı koye gelmektedır ayrıca bır yol vezır tepeye bır yol cıngene koyunun yakınında olan kaleye bırı ordan ayrılıp horoz koyune ve cukur canbaz vezır han kara hasan koylerıne ayrılır. bu koyler ne basıte alınacak kadar kolay neden bulunmayacak kadar zor.
yeterkı doğru yaptıgından amın ol ve doğru kısılerle hareket et allaha yemın ederımkı kısının kendısı doğru oldugu muddetce basaramayacagı hıc bır ıs yoktur..
saygılarımla..

sef_er

Operatör
gurbetciadam ustam mrb Türkiye'de musinin yoksa gurbettemi. Nasil vakut buldunuz 7 yil ugrastinuz. Syg

gurbetciadam

Member
sef_er
türkiyedeyim güzel kardesım herkesın bır hobı ve merağı vardır benımde hobım ve meragım bu yondedır.
bırgun duyarsınız rabbım nasıb ederse devlet aradıgını buldu dıye ınsaallah rabbım bana yardım edecektır.
zaten devletımızın guclenmesı ıcın ben herseyı feda edecegım ınsaallah yahudı hırıstıyan alemıne karsılık dırlenmek guclenmek ıcın bu bızım ıcın en buyuk vesıle ve nıgmet olacagından seksız şüphesizim .
rabbım bu guzel davamda muvaffak kılsın cumlemızı...

sef_er

Operatör
gurbetciadam insallah hele cehennemin dibini boylayan bu serefsizin caldiklarini millete geri vermek muhtesem olurdu, siz bu bolgeye yakin oturuyorsunuz galiba ustam