Saksılı Çiçek

Ak Sakallı

Member
Düşündüm, arkadaşlara tecrübe olsun diye olayı başından itibaren anlatmaya karar verdim. Normalde ben istişareye çok önem veren ama daha ziyade fikir almaya yönelik, ukalalık yapmamak için kendi doğru ve yanlışlarını içimde saklayan birisiyimdir, bunu peşinen belirtmiş olayım affınıza sığınarak.

Takriben 15 yıl evvel arkadaşlar bir mıntıkaya götürüp şu alana bir bak dediler. çubukla baktım 6 adet mezar(ben öyle olduğunu düşünüyorum) ve altında kare bir yapıyı toprağa çizdim. Derken arkadaşlar "abi şurada işaretler var bir de ona bak" dediler, bir de ne göreyim. O saksılı çiçek oyma olarak orada duruyor. Yani dostlar burası mühim, zira önce tespit sonra işareti gördüm. Dedim ki bakın bu ispatı benim toprağa çizdiğimin aynısı. Arkadaşlar biraz çalışmış fakat zemin sert olduğundan o zamanki imkanlarla başaramayıp pes etmişler.

Burası aklımdan hiç çıkmadı ve yaklaşık 1 ay önce gene gittim. Baktım ki orada çalışma yapılmış ve o kuyu açılmış. Profesyonel bir ekibin işi olduğu çok belli ki biz o devirlerde çok toymuşuz. Zaten işaretten anladığımı pek iddia etmedim ve etmiyorum da hala. Benim işim daha ziyade çubuk.

Neyse geçen gittiğimde yine 6 adet mezar ve sunak diye düşündüğüm kare bir yapıyı çizdim. Arkadaş şaşırdı 15 yıl evvel çizdiğinin aynısını çizdi helal dedi ki benim hafızam zayıftır aslında, unuturum.

Ben orada fotoğraflama ve ölçülendirme yaptım şimdi onları paylaşacağım sizlerle. Dediğim gibi sadece tecrübe olsun bir faydam dokunsun diye. Yoksa kastım kesinlikle ukalalık asla değildir

Ak Sakallı

Member
Yok ustam ne ukalalık olsun öyle şeymi olur,
çözmüşsün paylaşmışsın bizimle Allah razı olsun.
Keşke herkez senin gibi olsa, eline sağlık.
O kuyudan mezarlara iniliyor anladığım kadarıyla.
ustam ben kuyuya inmedim ama giren arkadaş 37 mt dedi. Yalnız ben üstten çubuk tuttum tünel verdi 8 mt de ve giren arkadaş 8 mt de o yönde beyaz bir mermerimsi taş var dedi. benim bulduğum mezarlar ise daha alt tarafta daha kuzeye doğru

Ak Sakallı

Member
37 metre derinlik 8 metre ilerliyor ve sona geliyor daha gitmiyor doğrumu.
şöyle kuyunun derinliği 37 mt fakat 8. metresinde tünel tespiti yaptım ama açılmamış tabi. Gören arkadaş ise tünel tespiti yaptığın yönde 8 mt de beyaz taş var dedi. Yani ben girip görmedim. yaşlanınca artık bazı şeyleri göze alamıyorsun ustam

The Thing

C*
Süper Moderatör
şöyle kuyunun derinliği 37 mt fakat 8. metresinde tünel tespiti yaptım ama açılmamış tabi. Gören arkadaş ise tünel tespiti yaptığın yönde 8 mt de beyaz taş var dedi. Yani ben girip görmedim. yaşlanınca artık bazı şeyleri göze alamıyorsun ustam
Doğru dersin ustam,
Mezarlar kuzeyi verdiğine göre Roma geliyor ilk başta akla ama ermenilerde severler bu tür işaretlemeleri,
Rizikolu bir yer tabi tünel işi tehlike kimsede zorla diyemez sana çalış orada diye.

Ak Sakallı

Member
Yok ustam ne ukalalık olsun öyle şeymi olur,
çözmüşsün paylaşmışsın bizimle Allah razı olsun.
Keşke herkez senin gibi olsa, eline sağlık.
O kuyudan mezarlara iniliyor anladığım kadarıyla.
8 m deki taşı arkadaşlar bi yoklasaydı iyi olurdu ustam.peki kuyuyu açanlardan bi haber yokmu.birşey alabilmişlermi.yoksa 37 ye inmişlermi. 8 den tünelle odaya gidebilirlerdi.
ustam arkadaşlar işlem yaptı mı bilemiyorum ben tekrar gidemedim ama kuyuyu açanlar uzun zaman önce açmış belli ki. İçerden alınanı bilmiyorum ama bazı rivayetler var da ben gözümle görmediğime pek itibar etmem. Bu işleri bilirsiniz bi kaya çıkarırsınız piyasada adı lahit olur :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli ustam,
Eline gonlune sağlik.
Cozume kavusmus isaretler cok kiymetli bilgilerdir.
Herkes paylasmaktan imtina ediyor.
Sadece ben bileyim, ben bulayim mi dusuncesinde bilemiyorum.
Bildigim sey ise;
Herkes, kendisine yazilan rizka kavusacaktir. Zira rizik Allahu Tealanin takdiridir. Takdir neyse, ulasilacak da odur. Kendisine nasip olmayan seyi kimse bulamaz. Uzerine basar amma Allah cc gostermez.

Konuyu da Cozume Kavusmus Define İsaretleri bolumune aldim. Orada kalici olur ve daha fazla kisi istifade eder.

Hurmetlerimi sunarim.

Ak Sakallı

Member
Kiymetli ustam,
Eline gonlune sağlik.
Cozume kavusmus isaretler cok kiymetli bilgilerdir.
Herkes paylasmaktan imtina ediyor.
Sadece ben bileyim, ben bulayim mi dusuncesinde bilemiyorum.
Bildigim sey ise;
Herkes, kendisine yazilan rizka kavusacaktir. Zira rizik Allahu Tealanin takdiridir. Takdir neyse, ulasilacak da odur. Kendisine nasip olmayan seyi kimse bulamaz. Uzerine basar amma Allah cc gostermez.

Konuyu da Cozume Kavusmus Define İsaretleri bolumune aldim. Orada kalici olur ve daha fazla kisi istifade eder.

Hurmetlerimi sunarim.
Ustam teşekkür ederim