Saraf Yakonun Çiftliği Nerede

Hoplit

Bilgili Üye
Şüpheli yer kızılağaç demir köy arası iki yerde parası vardır, birisi çiftliğin mandırasında diğeri dükkanlarda, dükkanların üzeri şu anda kum tepesi kaplı mandıradaki ise süt havuzunun yanındaki manda büyüklüğünde siyah bir taşın arkasında, mandıranın mahzen girişi vardır, parası 4 tondur. çiftliğe gelmeden dere kenarında yakonun kesik parmağı var bir taşta parmağın üzerinde bir yüzük var, taşın altında yüzüğün kendisi var.

Buranın üst tarafı çiftlik mandıra binası yıkıktır. Tek kurnalı üç yalaklı şeçmenin 21 adım altında bir kaya üzerinde köpek budunu bulmalıyız. Çeşmenin 150 adım arka kısmında kaynak burada 3 gen şeklinde üç adet incir ağacı doğu kısımdaki incirin önünde kuyu, kuyudan beş adım mesafede yıkama taşı 17 adım ilerde yabani güller 75 adım sonra çalılık ve bir kaynak olması gerek..

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bizim buralarda öyle isimli yer yok, olsaydı bakardık; ama hikayesi güzel annlatım, malı da 4 ton maaşallah, inşallah bulunur kardeşlerimiz tarafından, aslında bu hikayede definecilere çok büyük tüyolar var, odaçok güzel, @Hoplit ustam teşekkürler

Hoplit

Bilgili Üye
bir umuttur koşuyoruz işte zati definecilik inci cinli hikayelden olur bizikide öle. belki bilen çkarda şans güler bellimi olur.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
resim at şüphelendiğin yer varsa , manzara uzak ve yakın çekim, net resimler koy bildiğimizi söyleriz kardeş, bu alem başkadır ve güzeldir, başarılar

Nasip34

Bilgili Üye
Kızılağaç demirköy arası 28 km. Vaktiniz bolsa ve o bölgede iseniz her seferinde yolun her iki yakasından 1 km2 araştırılabilir. Aramanız gerekenleri (kum tepesi, 3 yalaklı çeşme, manda kadar siyah taş vs) zaten yazmışsınız. Ancak bu tür belgelerin çoğu uydurma ve doğru olanların geri gelip alındığı gerçeğini düşününce, öncelikle belgenizin kaynağını araştırın derim. Inşaallah muvaffak olursunuz.

40lar

Yeni Üye
Şüpheli yer kızılağaç demir köy arası iki yerde parası vardır, birisi çiftliğin mandırasında diğeri dükkanlarda, dükkanların üzeri şu anda kum tepesi kaplı mandıradaki ise süt havuzunun yanındaki manda büyüklüğünde siyah bir taşın arkasında, mandıranın mahzen girişi vardır, parası 4 tondur. çiftliğe gelmeden dere kenarında yakonun kesik parmağı var bir taşta parmağın üzerinde bir yüzük var, taşın altında yüzüğün kendisi var.

Buranın üst tarafı çiftlik mandıra binası yıkıktır. Tek kurnalı üç yalaklı şeçmenin 21 adım altında bir kaya üzerinde köpek budunu bulmalıyız. Çeşmenin 150 adım arka kısmında kaynak burada 3 gen şeklinde üç adet incir ağacı doğu kısımdaki incirin önünde kuyu, kuyudan beş adım mesafede yıkama taşı 17 adım ilerde yabani güller 75 adım sonra çalılık ve bir kaynak olması gerek..
bu hikayede şeytan dere geçiyor mu

blueverse

Bilgili Üye
Bunları uyduranlar ne içiyor bilmiyorum biz yıllarca içiyoruz böyle kafa yapamıyoruz

Aqua Matata

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar, yorumu sadece bu konu hakkında yapıp Hoplit arkadaşımın yazdıklarına ek bilgi vermek isterim. Hoplit kardeş yerin doğru, kum tepelerinde arka yamaçta bir kilise kalıntısı olmalı. Aradan 200 küsür sene geçtiği, birçok yerin taa 1900 lerde soyulduğu, gözünü para hırsı bürümüşlerin birkaç kuruşa şerefini satıp işaretleri kırdığı, büyük iş adamları ve milletvekilleri tarafından çıkarıldığını göz önüne alarak değerlendirirsek burası dolu mu boş mu bilinmez. Örnek isterseniz Vizeye yakın Evrenli köyünde Aya Yorgi kilisesi var. Ama bulana aşk olsun. bulacağınız sadece kırılmış sağa sola savrulmuş horasan taşlar temel bile belli değil. Konumuz. a dönersek bahsedilen bölgede kepçeli bir kazı oldu, kuyu tarafında, bulundu mu bilmiyorum tam biligi edinemedim. bir diğer ilginç olay, adamın birinin dereye yakın bir yerde bir bayan mezarı bılduğu bir elmas yüzük ve kolye bulduğu..Adamın etraftaki kuyumculara bunu sorduğu ve şu anda kayıp olduğu.akıllıca alacağını al ve bir daha aynı bölgede dolaşma. bu konuda ve Wolçan Voyvoda aşıklarına bir uyarım. paraların hemen hepsi ZEHİRLİ... atıp tutanlar, doğruyu yazanlara linç girişimi yapanlara sorum siz Konstantin zehiri nedir biliyormusunuz? daha mala ulaşmadan en kötü ihtimalle kör olacağınızı bilir mi? bu sonuca benim bile paçavra dediğim belgelerden ulaştım. diyor ya hayvanlı odalardan bahsederken, bir sandık var açılırsa herkes ve etraftakiler ölür diye.. ingiliz bir arkeologla Bizans tarihinden konuşurken bunu öğrendim. bazen yalnışlar doğruya götürür. unutmayın bu adamlar sıradan eşkiya değillerdi. içimizde yaşıyorlardı. Sarayda, sokakta, esnaf olarak..bu gömülerde al bul diye 125 589 şifreleriyle yazılmadı. wolçana dikkat edin her bahsettiği yerde bir roma-bizans kalıntıları var. Adamın bir adı ölüm se yerleri tuzaklıdır. Ancak kendisi kolayca alacağı yeri bilir. çoğunuz National Geographi, TRT belgesel, Gezelim Görelim Programını en azından define filmleri izlemediniz mi? çoğunuz Evliya Çelebiyi bile okumamıştır. Bir yerde yazar Kelkit çayında ufak bir ermeni köyü ve bir mağara içerisinde mal dolu ama kılıçlardan geçilmez. çoğunuz wolçanın bir yerini hatırladınız değil mi? Draculaya örnek olmuş bir şahıs definecilere mi olmaz? internete bakın bir çok makale var, hatta Voyvodacılk hakkında tez yazılmış. Okurken düşünün Osmanlı belgelerinin çoğu İngilizlerin İstanbulu işgalinde talan edildi, kalanlar yakın zamanda hurda kağıt diye satıldı. Kalanlar ne kadar doğru? Latin alfabesi yokken şimdi kullanılan isimle bahsedilen yer naıls aynı olur? bri bölge bulursunuz işaretler ok. bilgi yok. demkki saklanılmış. zaten wolçan ve diğerleri meydan okumamış mı? bilmem kaç tane boş ve oyalıcı, şu kadarı dolu... Ben sadece bu efsanenin doğruluğunu araştıran birisiyim. Ama hangi wolçanı araştırıyorum karışıyor. Bulgaristanda olanla İstanbulda katip olan geceleyin komitelerle baskın yapanın izleri hatta Rus kaptanınki karıştı. bu olay Patrona Halil Ayaklanması öncesine kadar gidiyor. Patrona halil ayaklanmsı Gemlikte köşeye sıkıştırılmış wolçanın kurtuluşu olmuş. ama koskoca hazine soyulmuş. buraya kadar okumuş olana teşekkür ederim. doğru insanın yazısına katkı olsun. bazen bir cümle çok şeyi çözebiliyor arkadaşlar...

blueverse

Bilgili Üye
sıkıntı bilgide değil sıkıntı kantar fişlerinin olmaması :)

Aqua Matata

Yeni Üye
Sevgili Blueverse kardeşim. Mesajın tam WV uygun oldu. Hocam kantar fişleri çok, yalancı çok, bilgi kirliliği almış başını gitmiş. benim yazdığım ve yazdıklarımdan burada 10 kişi yalan dese doğru desen de yalancıyım işte. önceden bir site vardı adam kurt resmi diye Rusyadan bir hayvanat bahçesindeki heykelleri koymuş. muhtemelen biliyorsun kısa notundan anladım. bunu yazdım linç oldum, hem de admin tarafından banlandım. çoğunuzun tanıdığı bir isim. bu kişilerin arazi gezdiği bile şüpheli. sonra benim haklılığım ortaya çıktı. Bana bu ilgi aslında dededen miras.. bir gül çubuğu vardı, birşeyler okur, çubuk ya kemiğe ya altına giderdi. tabii altın bileziği biz koyduk. yalnış anlaşılmasın. sonra yasak kitap denilen Havas ilmine ait kitaplardı ve birgün dedem bunları gömdürdü. çünkü birkaç sayfası çalındı. Artık büyü için mi yoksa Cin elde etmek için mi bilmiyorum. Bu arada piyasada Gizli ilmler altında satılan tüm kitaplar fiyasko. sakın elinizde varsa denemeyin ciddi başınız ağırır. zaten bu ilmi bilen kaç kişi var Ki? o yüzden aslında defineci olan cinci hocaları boşverin. o kadar ilmi olsa tılsımları çözer, paraları arının çiçek polenlerini topladığı gibi toplar. Gizli ilimler kitabının ilk basımı orjinal olan 1950 lerde... sonraları hep doldurma. ben değil ama tecrübe edenleri gördüm, başlarına gelenleri de.. ismini söylemeyeceğim bir tehlikel, kitap daha var. Gizem Avcısında bahsediyor ve doğru. Mısır da bilinmeyen bir kaç firavun ailesine ait değerli meezar bulmuşlar, yapanların bazıları akli dengesini kaybetmiş, bulan d a yakalanmış. bir nüsha bugün Beyazıt Kütüphanesinde mevcut. zaten bu bilgi ve ilimle kitabı okuyup çözmek mümkün değil... 30 lu yaşlarda WV birçok kaydını okudum, yurt dışı kaynaklı olanıda.. bir gün yolum Güngörmez köyüne Gemi kayaya denk geldi. zaten orada birçok korsan mağarası var.. ama her ne hikmetse dere yanında 5-6 taş ev yapıldı. karşıda rüzgar gülü ve tepede kamera... Gemi kaya zaten boştu. ileride bir değirmen vardı yıkık. bir kaç odalıydı. bir kenarı üstü 10-15 cm kadar boydan boya pembe alçıyla kaplıydı. o zaman bunu horasan olduğunu bilmiyordum ki. aynı yere 3 gün sonra gittim. kırılmış artık ne vardıysa uçup gitmiş. artık yanımda gelenler mi aldı? takip edildik peşinden mi alındı? yoksa tesadüfen biri mi geldi bilinmez. derler ya Vermeyince Mabut neylesin Sultan MahMut.. işte sonradan WV ayak izlerini takip ettim, iki mühürünü gördüm. saklı sonradan ortaya çıkmış işaretlerini gördüm, tekrar gittiğimde. işaret kitaplarının palavra olduğunu anladım, açılmış yerlerdeki ölçülere baktım ve gülmeye başladım. Hangi salak işarete mal koyar bazen yerden emin olmak için evet,, ama o taş kırıldı mı GAME OVER.. bir bizans altını için .. örnek şu meşhur yatan öküzler ve çanlı öküz. yahu adam yazmış koskoca meşe ağacını yaktık diye.. belli ki saklamış. zaten öküzler bir mezar.. kendi yapmadı hazır buldu. dedim ya yerler hep Roma Bizans yerleri yakınında. Sahte işaret görmek isteyen Çatalca Aydınlar köyü yakınındaki sur kalıntılarının yanına gitsin ne ararsan var. ölçün bakalım 1,2 adım ne bulursunuz. hangi enayi işaretin birkaç adım önüne malı koyar? söyleyen kardeşler doğru demiş sahayı gezmeden işaret bilgin gelişmez diye... Ben bunu Kızılağaç köyünde bizzat yaşadım yanında üst üste taş tam karşıdan bakınca pike yapan Kartal. Bu volçanın değil Roma Bizans işi Yakınında bir karakol gibi bir şey var, o zaman koltuk taşına oturup dereye doğru baktım. dedim beton dökülmüş üzerinden süvari birliği geçmiş. sonra bunların mezar olduğunu öğrendim. hangi inancı olura olsun, ister pagan olsun mezar kazmam onlar arkeologların işi.. sonra orada Arap Kale dedikleri bir kalıntıda tek tekçiler birkaç çukur bizans altını bulmuş adamlar BayramPaşalı Erkan diye biri gelmiş bazı yerleri göstermişler adam işaretleri kırmış. dedim bu ermeni-Rum bozmasına niye kırdırdınız? hem de WV işaretlerinden tava, bakraçlı kızı.. neyse buranın bir kişisi definecilerden rahatsız olmuş Kartal dahil çoğunu yoketmiş. anlıyacağınız görev tamamlanmış. zaten adamlar buraları gezip not tutuyor. benim arkadaşım slav dilini bilir, ben bilmem. bir rum gelmişti. elinde not defteri ben anlamadığım için gülüştük hatta.. arkadaş okudu elektrik telleri, kahve, meşe ağacı var. neye delalet adamın atasının yıkık dökük evinin yerini tarif ediyor. belli ki malı orada.. onların yemini bizim yemine benzemez. ölse de söylemez. hatta Türkle evlenip çocukları Türk diye de söylemediğini biliyorum. Son iki üç örnek Kıyıköyden olsun. Meşhur topal ayı ve mağarası, Aya Nikola kilisesi kaçak kazılarda gümledi. Wolçan adası denilen yerdeki para da büyükler uçurdu. Bize hayıflanmak ve birbirimize tokat atmak kaldı. hani bizim paraları biz alsak içim yanmaz. adamlar ajanları 1900 yıllarda Anadoluya buralara yollamış dedelerimize parayla kazdırmışlar. alıp gitmişler. çoğunuz açıkta olmayan KaraHasan Köprüsünü arayın durun. Bithinya krallığını bilmiyorsanız, Pontus krallığını bilmiyorsanız kültürünü okumadıysanız Hanniballın mezarını, Yeşil dağda, karadeniz de ne arıyorsunuz? Apollon gölü nasıl oluştu bileniniz kaç tane? arayın halkalı kayayı bulursunuz Nicomedya krallığının büyük varlığını. Likya krallığı Yalovada yer almıs mı? WV bulduğu ve saklandığı içinde haritalar çizili yerden bahsediyorum. Lefter nerede yaşamış, manol nerde bulunmuş makale okumadan anlaşılmaz. Hapiste şifreli belge yazdığı iddia edilen Ali Bey biliyormusunuz? WV alakası yok. siz hapiste kalsanız neler uydururdunuz. Adam hesapta bir gecede Şeytanın incilini yazmış. işveçte özenle saklı. Kara Yorginin Sırp ayaklanmasında rol oynadığını öğrenmiş olmanız gerekmez mi? Şu meşhur ilk tren soygunu hikayesi 100 küsür adam 16000 adet altın için hadi 160 000 adet olsun. her biri de 10 gram olsun ne kadar altın yapar? bu kadar adama ne gerek var? zaten adam kaçırılma hikayesi bu. bir de bilinmeyen raylara konulmuş para yerin 20m altı.. rayı nereden buldun da kazdın ve koydun? istanbula yakın birlikler gelmeden. tam filmlik senaryo.. ama derseniz 90 ton altın o hepimizi aşar. büyük iş adamları peşinde adam çok akıllı girişten imkanı yok alamazsın düşer ölürsün. nasıl düşünmüş. kim akıl vermiş ziftle kaplı.. gemi kayık yanaşmaz, yüzsen çıkamazsın. çıksan tırmanamazsın. tırmansan nereyi kazacaksın? adam malı 50 km içeri taşımış boşverin 90 tonu bulursanız 10 kilo ihya olursun. tabii işi kanunlara göre yapmalısın. yoksa şansın yok zaten. ama diyorum yalnıştan doğrular da çıkıyor bir yer vardı ben hep onları el ele tutuşmuş erkek ve kız çocuğu zannettim. cin Ali figürü iki insan. tam 10 sene sonra onun bir kroki olduğunu anladım. kaç tane video, saçma sapan işaret bilgisi okuyunca.. kafa iki kuyu eller yollar, kızdaki etek aslında üçgen yani mahsen.. iki kuyu sağdaki dolu. iyi de o taşı horasanı kıracak usta nerede? size hamile kadın göstersem içinde olan bir miktar parayı almanız mümkün değil. o ince kırığı bulabilirsen.. o tek nokta.. o da ustanın işi. benim gibi eline kazma kürek almamış. sadece gezgincilik yapmış, Arkeolog arkadaşlarla hocalarla tanışmış muhabbet etmiş birinin değil.. bazen hocalar bile bir yer buluyor tamam diyor elit bir insanın mezarı kapısı bile açılmamış ama zamanında soyulmuş. zaten arkelogların işi başka.. dedektörlere inanmam. 1.5 bile zor. bir kere alman firmasına yazmıştım askeri dedektörler gibi mi? diye cevap siz ticari bir anlaşmayı sabote etmek mi istiyorsunuz? diye. efendim yok uydudan alırmış. alsın bakalım sen o uyduyu yönlrndirince ne oluyor? askeri üslerdekine ulaşamazsınız, bir de okkalı küfür yersin. demem o ki bilgi. iyi bir ekip herseye rağmen iyi bir aletiniz olsun. omu da iyi kullanmayı bilin. sahada deneyin. orada demir vs şeye uyarlanmışı değil.. kullanmış olanlara sorun. unutmayın aramak değil, kazı yapmak suç. faturalı aleti kimse alamaz. ama gidip te SİT alanını kazarsan başın belada.. olay defineden çıkıyor. bir kardeş,abi hatırlatması kanunlar değişmedikçe ki bu Boğzaın efendileri hep aynı kolay kolay değişmez. değişirse büyük balıklar gitti demektir. Bir de lütfen şu eşkiya başları diye paylaşılan resimlere iltifat etmeyin. Kurtuluş direniş birliklerimizin yani atalarımızın resimleri. söyleyin o zaman o devirde resim yokken kim çekti WV resmini? uzaylılar mı? hangi ressam hangi heykeltraş yapmış? nerede yazıyor WV boyu.kilosu ne? bunlar varsa ben bilmiyorum. o meşhur mağarada ama bulunamıyan da belki vardır. bir de o kadar baktım Sarı Mehmete eşkiya diyenler benim tanığımla sizinki aynı mı? benim tanıdığım eşkiyaya karşı savaşmış mert biri. ben bu uğurda işini. servetini. ailesini kaybetmiş çok insan gördüm. abartmıyorum adam 50*100m kazmış .. lütfen ya araştırın, konuşun, saha gezin turist gibi, pknik yapar gibi sonra karar verin. bu hayat bir tane onu da güzel yaşayın. ben hem gezdim, hem değişik kültürler tanıdım. değişik insanlar tanıdım, başka bakış açılarıyla perspektifim genişledi. WV ayak izlerini mi? evet hala takip ediyorum. bütçemi aşmadan, boş zamanı lak lak ya da kahve, bar-pavyon da değil buralarda, tarihi belgesellere bakarak. osmanlı define folkloruyla ilgili makale okuyorum. bunları sizlerle paylaşmak istedim. bu yazılanlar allı pullu dedektör satıcılarının, surada define var diye altın suyuna batırılmış sahte sikkeleri satarak dolandırıcılık yapanların, şerefini üç kuruşa satanların hiç hoşuna gitmeyecek. son nokta bazılarınız el yazması kuran ı kerimi satıyor hem de bir gayri müslime.. ben hiç bir hıristiyan ya da yaudinin kendi kitabını sattığına şahit olmadım.