Şarap

sef_er

Operatör
Mal bulanındır, tamam ben ada dedimde Kamhi Leonard ada olamaz,

Fakat ben korktum arkadas, hokus pokus dedi vallahi konu kalkti, ben şahidim, ada degilde kimdir nedir bilemedim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
:322: hava soğuk çay önümüzde daha guzel ne olabilirki hem sen hazırlan birazdan bir konu acacam seni bir hafta siteden uzaklaştıracak bir konu artık araştırıp durursun bu neyin nesi diye belkide 1 ayını alacak kahkaha
Sen istedin bunu kahkaha
bakceezz artik hele bi acta.. bisaate cozer onune kayarim .neyse artik ogrenir aydinlaniriz.kimimiz nirvanaya kadar cikar.belkide.saygi sevgi ve huzurla kaliniz

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Alımı satımı haram olmasa dediğin Gerçekse senin işini ben çözerdim. Ama şarapla mayayla zıkkımla işimiz olmaz :) Allah helalinden versin.

codex

Aktif Üye
Yillanmis saraplar ortalama 15 derecede ve %60-%70 arasi nemli yerde saklanir ki , bunlarin bile belirli bir omru vardir. 20 asirlik bir sarabin icilebilir kivamda kalmasi imkansiz. Kapagi acmanizla beraber bir siviyla degil mayalasmis mikro organizmalarla karsilasmaniz lazimdi.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Yillanmis saraplar ortalama 15 derecede ve %60-%70 arasi nemli yerde saklanir ki , bunlarin bile belirli bir omru vardir. 20 asirlik bir sarabin icilebilir kivamda kalmasi imkansiz. Kapagi acmanizla beraber bir siviyla degil mayalasmis mikro organizmalarla karsilasmaniz lazimdi.
oldumu simdi yaa tum buyusunu bozdun isin.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Ben konuya mudahil olmak istemedim 2000 yillik şarap icmek güzeldir diye..ne güzel anlatiyolardi dinlemek hoşuma gitti...sen ne dersin Mal bulanındır kardeşim..

Cenat

Aktif Üye
Slm ustalar şarabın ülkemizde birebir alıcısı yok genelde fransadan gelir experi oda zor gelir bukadar yalan dolanın döndüğü ülkemize hem arkadaşın zaten satmıs 15.000 dolara şişesini daha ne istiyo satsın ötekilerde taş atıp kolumu ağrıdı şararap mahzenini bulan ana malzemeleride bulmuştur lahiti heykelleri değerli eşyaları yok sadece bu dersen giriş teki ve içerdeki yazıtı (kitabeyi) resimle ve at bakalım siteye malzeme gerçekten mi burdan çıkmış bir görelim bunların sahteleri ortalıkta bolca bulunur şişesine kadar
Kolay gelsin ustalar hayırlı geceler