saygılar yardım lütfen

hatayli1

Member
taşlarımı aktarayım hocam ne kadar altına inmem gerek sizce şimdiden çok teşekkür ederim

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Taş yığmalar bitince zaten anlarsın usdam emare meydana çıkar.

maksim

Engellendi
miadını doldurmuş yapı tasları önemsizdir

hatayli1

Member
oralarda zamanında altın sikkeler bulundu nenem 7 tane altın sikke buldu onlar zamanla satıldı ben daha fazlasını bulabilir miyim diye bakmak istedim

poseidon2023

Uzman
memleket güzel

taş öbekleri roma dönemine ayittir arazide başka daha olmali nadirende olsa taş öbeyin ortasında küpçük heykel tarzı mazeme olur nadiren diyorum unutma öbeyi kaldırırsın en az dört metrede mahsenin tavanına gelirsin devam edersen içeri girersin işçilik agırdır haberin olsun

367 diye hatırlıyorum türbeler vardı duruyormu hepsi türbeler başkanı restore ediyordu bı ara

hatayli1

Member
selamlar hocam teşekkür ederim öncelikle kesinlikle haklısın roma dönemine ait paralar buldum orda ve çok fazla kiremit çok yakında büyük bi su deresi var yine dediğin gibi başka yerlerde büyük büyük taş duvarlar var onlar hala sağlam ve dümdüz sadece bu yıkıldı büyük bi bahçeyi kaplayan böyle taş duvarlar var oralarda 7 tane altın sikkeler bulundu başkaları var mıdır yada gömü falan dediğin gibi bütün hepsi duruyor hocam bi ara yol yapımı için bi türbeyi yıkmayı denediler ama nafile 1 kepçe bir zincirli olmak üzüre 2 makineyi kırdı ondan sonra yolu yanından geçirip belediye türbenin bakımını üstlendi cvplar için çok teşekkür ederim bu yazdıklarımıda cvplarsan hocam minnettar olurum çok teşekkür ederim

poseidon2023

Uzman
kiremit parcaları bulundugun yer yerleşim alanı oldugunu gösteriyor bizler nasıl kalebodur malley gibi şeyleri evin zeminine döşüyoruz onlarda evlerin zeminine döşüyor yazın kış serin tutar ondan o kadar kiremit cevrede taş örme mezarlar olmalı buldunmu hiç yada daha önce açılan varmı cubuk kullanmayı biliyorsan mezarların boşlugunu bulursu ve mahsen ve odaların büyük ihtimal hem roma hem bizans kullandı orayı

hatayli1

Member
bi tane buldum evet ama yalnız başıma açamıyorum yardımcı olacak kimse yok herkes buna karşı daha önce açılan olmadı orası bizim kendi malımız kolay kolay kimse girmiyor sürekli kontrol ediyorum çubuğa gelince çubuk kullanmasını bilmiyorum bi ara bu sitede dolaşırken gözüme çarptı ama tam nasıl yapılır bilmiyorum yardımcı olursan minnettar kalırım çok teşekkür ederim

Şirvan

Operatör
Bu taş yıgmalari üsten gorulecek şelilde yüksek bir yere çıkin resimleyin yapi kalintısımi taş yığmamı bunu netleştirelim.

hatayli1

Member
ALLAH razı olsun senden hocam çok teşekkür ederim inşallah bunları uygulayabilirim hatay gerçekten cennet bi yer zamanın olursa buyur teşerrüf et misafirim ol vallahi çok ciddiyim buyur gel