Şelale gömüleri konusunda bilgi sahini olanlar yardimci olursa sevinirim

Ustalarim şelale defineleri konusu hakkinda bilgisi olan ustalarimdan yorumlarini rica ediyorum.

Birinci oymanin genisligi 30 cm civarindadir. Kücuk oymalar hem sagda hemde solda 6 sagda 6 solda var toplamda 12 kucuk oyma var yukardan asagi dogru bu kucuk oymalarin oldugu yer 1. Selale. iceriye dogru girdim su magaradan cikiyor icerde dikkat ceken bisey yok sadece selale degil gürleyikler var 2 yada 3 tane.

poseidon2023

Uzman
6 deyildir oymalar yedi ve üzeri olmalı

Burada kaya icinde odalar var bir girişi buralardan bir yerde suyun düştügü yer genişligi ne kadar dedigim resim ve suyun geldigi yer den yan duvarlar zeminden yani şimdilik üç secenegin var

Yüksek ve geniş kayalık olmalı yer üstü düzlük topsahsı gibi

Net belirli oyma sayisi 6 ama belirsiz gibi olanlarda var en altinda sayiya onlari dahil etmedim. Suyun dustugu ilk suyun dustugu yer ortalama 40 50 cm genisligi var derinlik takribi 40 cm vardir kolumu dirsegime kadar soktun tabana ulasamadim poseidon2023

poseidon2023

Uzman
Yüksek ve geniş kayalık olmalı yer üstü düzlük topsahsı gibi cevap verirsen ona göre devam ederiz.

Ekli dosyayı görüntüle 224847

Yedi 6 üzeri diyek bu sayida odalar icinde mazemeler ve lahitler oldugunu düşün ve düşünceni 10 la carp

poseidon2023 bu isaretler magaranin icinde. Magaradan su dökulen yerin 1cisinde. Yani su anda dusunuyorun oyle duz ve yuksek bi kayalik alan yok o bolgede var ama yuksek ve duz bi kaya yok.