Selamın aleyküm

Harikar

Member
Kolay gelsin arkadasim..dikten kasit kemikler topraktami dikey olarak duruyor, yoksa oturur vaziyette bir odadami duruyor..egerki odada duruyorsa büyük ihtimal bakis istikametinde mal odasi vardir..bide ayaklarinin altina bak..etrafta bosluk tespiti yapmayi unutma
abi daha çalışmadım çünkü bilgi sahibi değilim sadece mezarlık olduğunu biliyorum fakat hangi döneme ait olduğunu kimse bilmiyor eski yerleşim alanı yağmur şiddetinden dolayı orası açılmıştı ve baktığımda dikey olarak görünüyordu iki mezar aynı şekil dik diyerleri yan yatırılmış ustam

deli firat

DOĞACI
Kardeş anladıgım kadarıylan orası mezarlık alanı o iki mezar neden farklı şekilde gömûlmüş onu soruyon herhalde şimdi büyük kaya çatlaklarına böyle dik yani ayakları yerde kafa üste mezar gördum ama senin dedigin şekilde toprakta bu şekilde gömûlen mezar ne gördüm ne doydum senin yapacagın şey o iki farklı mezarı araştırman ve sonuçları burdan bizede anlatman olacak neden iki mezar farklı gömûlmüş var birşey ama?

ragıp

Uzman

@Harikar
iyi formlar
ustam, ayakta mezar vb olmaz.
aslında böyle mezarda olmaz. ilk kez gördüm.
resmen, iki kamyon kum boşaltmış. bunca yıldır neden, kumlar akmamış, etrafında neden kum hiç yok?:207:
kumun üzerinde gezen köpeklerin izleri mevcut :207:

hepsini geç. mezar olarak kabul ettim.
böyle bir yığmanın, içinde var olan yapı (mezar odası vb) bu kadar yüzeysel olmamalıydı

zemin altı, tünelli oda mezar buluyorsun. odaya varana kadar tünel içinde toprak moloz yığılı oluyor
yetmez, çeşitli tuzaklar oluyor
yetmez, kapıya vardın içeri girdiğinde yine bir sürü riskli, caydırıcı, seni vaz geçirmek için yapılmış işlemlerle dolu

konum olarak ta bana ters geldi. bir arkadaki tepenin üzerinde olsa, daha mantıklı olurdu.

dediklerinizde haklıysanız. Allah yüzünüze gülmüş.
gazanız mubarek olsun...

selametle

ragıp

Uzman

ayaklarının altında bir tek kum tanesi yok. yıllardır hiç akmamış, kum aşağıya kaymamış
sizin kapattığınız yerin, yığma başlangıcı.

ustam, kum akmış olsa, yayılmış olsa. mezar üstten açılır, yandan değil
yandan açılmış olması garip, ters geliyor
merak ettim doğrusu
selametle

Harikar

Member

ayaklarının altında bir tek kum tanesi yok. yıllardır hiç akmamış, kum aşağıya kaymamış
sizin kapattığınız yerin, yığma başlangıcı.

ustam, kum akmış olsa, yayılmış olsa. mezar üstten açılır, yandan değil
yandan açılmış olması garip, ters geliyor
merak ettim doğrusu
selametle
siz hepiniz değerli ustalarımdan yorum aldığımda bu işe daha çok hevesim yükseliyor usta kum akmamış o taş yığınını ben koydum orası çökmüştü o sevenle koydum ha köpek izlerine gelince usta çobanların hayvanları ve orda kurtlarda bulunuyor benimde anlamak istediğim usta neden o cevrede sadece böyle bir yer var ve ben orada çalışmadım çünkü bilgisizliğim başıma bela olur diye siz değerli ustalardan bilgi toplar toplamaz orada çalışmaya başlayacam

Harikar

Member
Kardeş anladıgım kadarıylan orası mezarlık alanı o iki mezar neden farklı şekilde gömûlmüş onu soruyon herhalde şimdi büyük kaya çatlaklarına böyle dik yani ayakları yerde kafa üste mezar gördum ama senin dedigin şekilde toprakta bu şekilde gömûlen mezar ne gördüm ne doydum senin yapacagın şey o iki farklı mezarı araştırman ve sonuçları burdan bizede anlatman olacak neden iki mezar farklı gömûlmüş var birşey ama?
Allahına kurban Fırat abi benimde anlatmak istediğim bu ayaklar yerde kafa yukarda yani yatırılmamış köylülerden bilgi aldım kimse o mezarlığın hangi döneme ait olduğunu bilmiyor ama kesin mezarlık olduğu garanti

deli firat

DOĞACI
Kardeş dedigim gibi bunu anlamanın bir yolu var merakımız giderilsin selametlen

Harikar

Member
deli firat abi özel mesajlarının bazılarını silin size mesaj yollayamıyorum ☺ï¸￾