Selamun Aleyküm.

timur964

konularim
görunenin haricinde başka neler var görundukten sonra daha sıhatli olaca işallah

simpatyan

Aktif Üye
Bu isaretin defineyle alakasi yok statu mevki makam rutbe belirten hac motifi sevilen bir konum ve yer define isareti arayiniz cevrede iyi geziler..
Allah razi olsun ustam.Hemen 10 15 var yok önu kilise,Bu isaretin hemen altindaki kayada bi hac işareti daha var çevrede başka isaret yok goremedik.

simpatyan

Aktif Üye
görunenin haricinde başka neler var görundukten sonra daha sıhatli olaca işallah
Önunde kilise(10 15 mt) hemen altindaki kayada tek bir hac işareti sag sol kaya ustu dik yamac ustam.En kisa zamanda yeni resimlerle guncellerim inşallah.

Turko

Uzman
Cihaz yada çubuk suz olmaz abi , yorumum aklında olsun ama uygulama . Çevre resimleri ve işaretinin ıslak haliyle resimlerini çek Birde yapabilirsen videoya Al sesi net duyalım tahta tokmak ile , bulamazsan 2.5 lük çekik ile önce daire içine aldığım yerleri tokmakla sonra daire dışında ki yerleri ses farklılığı var mı duyalım. Cihaz siz hiç bir yere işlem yapma. Rast gele bol şans.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarımda söylemiş zaten kilise olduğunu ve sende doğrulamışın. İşarete gelince evet kilise işareti ve haç işaretinin bir tarafında alfa bir tarafında omega işareti var ve hristiyanlıkta hz isa yı temsil eder başlangıç ve bitiş anlamında ve ben tanrıyım anlamında kullanılmış aynen müslümanlıkta hallacı mansur un kendi için dediği gibi ve bunu için hz isa da öldürüldü (göğe yükseltildi) mansur da öldürüldü. Yine sol yanda yazan ve ne olduğu okunmayan yazınında yolundan gittikleri azizin ismi olarak (kilise olarak) düşünüyorum

simpatyan

Aktif Üye
Cihaz yada çubuk suz olmaz abi , yorumum aklında olsun ama uygulama . Çevre resimleri ve işaretinin ıslak haliyle resimlerini çek Birde yapabilirsen videoya Al sesi net duyalım tahta tokmak ile , bulamazsan 2.5 lük çekik ile önce daire içine aldığım yerleri tokmakla sonra daire dışında ki yerleri ses farklılığı var mı duyalım. Cihaz siz hiç bir yere işlem yapma. Rast gele bol şans.
Anladim ustam cok sagol.İnşAllah solediginiz gibi islatip çevre resimlerle güncellerim.saygilar.

simpatyan

Aktif Üye
Ustalarımda söylemiş zaten kilise olduğunu ve sende doğrulamışın. İşarete gelince evet kilise işareti ve haç işaretinin bir tarafında alfa bir tarafında omega işareti var ve hristiyanlıkta hz isa yı temsil eder başlangıç ve bitiş anlamında ve ben tanrıyım anlamında kullanılmış aynen müslümanlıkta hallacı mansur un kendi için dediği gibi ve bunu için hz isa da öldürüldü (göğe yükseltildi) mansur da öldürüldü. Yine sol yanda yazan ve ne olduğu okunmayan yazınında yolundan gittikleri azizin ismi olarak (kilise olarak) düşünüyorum
Allah razi olsun degerli yorumun icin,evet ustam onunde kilise var 2 tane kilise biri işarete 15 mt var yok digeride 50 60 mt mesafede.Yorumunuzdan anladigim kadariyla defineyle ilgisi yokmus bu işaretin.Saygilar.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
Dostum bu bir ermeni mezari yazilar iyi okunmuyor yazilari islat ve foto çek etraf fotosu da al ama bu tür mezarlarda sadece ikişinin şahsi eşyasi olur çoğu zaman nasip olur mezari açarsan ayak kismin altina bir bak derim.