Şifreli ermeni haçı

oguzkagan

Bilgili Üye
ermeni bölgelerindeki haçlar şaşırtma doludur çözümü kolay deyildir döner dolaşır aynı yere gelirsin gerçekten gömü için yapılmış bir haç ise haç ın kısa olan yönünde başka bir işaret daha mutlaka vardır tek işarete mal koymazlar dostun nasibin bol olsun
Ustam bu bölgenin hemen karşısında rakım olarak az daha kısa höyük tarzında hakim bir tepe daha var ve bu haçların ilkinin hemen ön tarafında bulunan 3 koltuk taşı bu tepeye bakıyor...bu tepede yine aynı medeniyetin nekropolü tespitlerde bulundum hemen hemen her mezarda ebat olarak büyük ve hacimli ( sarı-gümüş-bakır) harici metaller mevcut derinlikler max 1.30 metre... Siz ve bu konu hakkındaki tecrübe sahibi ustalarımdan bu metal objelerin neler olabileceği konusunda fikir rica ediyorum..teşekkürler

oguzkagan

Bilgili Üye
Resme dikkatli baktığımda vücudu hayvan olan başı melek veya bir kadın betimlemesi olan alnında tek boynuzu olan bir figür görüyorum ve sanki başka bir sembol ile burun buruna

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ustam bu bölgenin hemen karşısında rakım olarak az daha kısa höyük tarzında hakim bir tepe daha var ve bu haçların ilkinin hemen ön tarafında bulunan 3 koltuk taşı bu tepeye bakıyor...bu tepede yine aynı medeniyetin nekropolü tespitlerde bulundum hemen hemen her mezarda ebat olarak büyük ve hacimli ( sarı-gümüş-bakır) harici metaller mevcut derinlikler max 1.30 metre... Siz ve bu konu hakkındaki tecrübe sahibi ustalarımdan bu metal objelerin neler olabileceği konusunda fikir rica ediyorum..teşekkürler
ustam oguzkagan sarı-gümüş-bronz para olur, artı tek tük bakır para da olur, üçleme yaparlar, ya üçgen şeklinde olur, ya da V şeklinde olur, birini bulursan diğerlerini kaçırma derim kolay gelsin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Hac dedigin lapya olabilir.
Lapya degilse, iscilik varsa yine haç degil SINIR İSARETLERİNDEN olabilir. Sinir isaretlerini bilen ustalarimiz bakarlarsa daha net konusabilirler.

oguzkagan

Bilgili Üye
Kardasim,
Hac dedigin lapya olabilir.
Lapya degilse, iscilik varsa yine haç degil SINIR İSARETLERİNDEN olabilir. Sinir isaretlerini bilen ustalarimiz bakarlarsa daha net konusabilirler.
Can ustam farklı bir bakış açısı kazandırdığın için teşekkür ederim. İkinci haç ( yada sınır işareti ) sağ kol kıvrımı istikametimde devam edildiğinde en az araba büyüklüğünde dev ve görkemli kayalar var .
Apollon01 ustam ayrıca en fazla 35cm ile 1.30 metre arasında en küçüğü bir kültablası ebatında en büyüğü 20-30 cm ebatlarında olan fakat gümüş sarı ve bakır olmayan metaller ermeni mezarlarında süs eşyası kullanım malzemeleri yada mezar hediyesi ne olabilir ne çıkar acaba

BulursamKader25

Kardaşım,
biraz önce tekrar baktım programda büyüterek:
Bu işaret haç değil. Klikya İmparatorluğunun sınır işaretine benzettim.

Bu işaretlere istinaden yapılan gömüler olmuştur.
Yani işaret önceden yapılmış, sonra birisi gelip kendince bir usulle gömmüş olabilir.

Aşağıdaki resimde işaretlediğim istikamette ekilen tarlalar varsa;
Bu tarlaların içinde büyüklüğünden dolayı çıkartılamayan kaya gurubu varsa
hedefin orasıdır. Sürülen tarla yoksa, sen yine etrafındaki toprak üstünde dikkat çeken
kaya guruplarına yönel.
Buralarda boşluk ve değerli tespiti yapınız.

Kolay Gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 233321

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Haç olduğunu düşündüğün şekiller doğaldır
Ermeni mezarlarından bişey çıktığını ne gördüm ne de duydum
Sahte veya belgeli mezarlar hariç

oguzkagan

Bilgili Üye
Kardaşım,
biraz önce tekrar baktım programda büyüterek:
Bu işaret haç değil. Klikya İmparatorluğunun sınır işaretine benzettim.

Bu işaretlere istinaden yapılan gömüler olmuştur.
Yani işaret önceden yapılmış, sonra birisi gelip kendince bir usulle gömmüş olabilir.

Aşağıdaki resimde işaretlediğim istikamette ekilen tarlalar varsa;
Bu tarlaların içinde büyüklüğünden dolayı çıkartılamayan kaya gurubu varsa
hedefin orasıdır. Sürülen tarla yoksa, sen yine etrafındaki toprak üstünde dikkat çeken
kaya guruplarına yönel.
Buralarda boşluk ve değerli tespiti yapınız.

Kolay Gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 233321
Can ustam ömrüne bereket sol ok ile belirttiğiniz istikamette sedan araba büyüklüğünde üzerinde 3 oturak yapılmış bir kaya mevcut ve hemen altında aynı istikamette bajsettiğiniz taşlar var tarla içerisinde ...

Kırmızı ile haç olduğu varsayımıyla işaretlediğiniz haçın yukarı yönü kuzeyi göstermekte olup yaklasık 300 metre ötesinde muhteşem bir yığma var şöyle ki güzel bir tümülüsün 5-6 metre yüksekliğinde minimilize olmuş şeklinde.. Ustam şimdi bu sınır/haç işaretlerinin ve oturak taşlarının ayrıca büyük kayaların olduğu tepe 1.tepe...

2.tepe ise 1.tepenin hemen önünde bulunan yine nekropol olan ve bol miktarda irili ufaklı ama sarı-gümüş ve bakır dışındaki metaller bulunan yer...

3.tepe ise bahsettiğim küçük tümülüs/yığmanın hemen hizasında bulunan fakat üzerine çıkmadığımız inceleme ve tespitte bulunmadığımız fakat göründüğü kadarıyla 2.tepeye bire bir benzeyen ( aynı gibi ) olan bir yer...

Şimdi gelelim işaretlediğiniz 2.olan haç/sınır işaretinin sağ taragındaki sarı ok ile belirttiğiniz istikamette 2.tepenin hizasında tarlanın ortasında çoook eski bir pelit ağacı var dibinde toplanmış tarla taşlarıda olabilir bir yığma mevcut...ayrıca aynı istikamette henüz üzerinde bulunduğu 1.tepenin yamacında araba büyüklüğünde olan taşların birinin hemen altında bir mağara girişi mevcut... Yoğun ve yorucu geçen 1 gecenin sabahında ennson gördüğüm fakat adım atacak durumda dahi olmadığım için çıkıp bakamadığım bir mağara girişi fakat doğal bir girişmi açılan bir kaya mezarı görünümünde olan bir mağaramı bilemedim doğala daha yakın bir görünümü vardı...

Sizlere adım adım buraların anlattığım herşeyin resmini sunmayı isterdim lakin uzun ve yoğun geçen bir gecenin sabahında ne şarjlar ne takatlar kalmıştı umarım anlayacağınız şekilde ifade edebilmişimdir ustam şahsınızın ve okuyanların beni anlamasını çok isterim.

BulursamKader25

Bu sınır isaretleri genel bir kaide olmamakla beraber genelde bir sulu derenin kodunun 5-6 metre yukseginde kaya bloklarinin uzerine YONLU olarak islenir. Ve hemen yakininda genelde de bir yerlesim alani olur. Bu alanda da genellikle kuyumcularin imalathaneleride olur. Ve garip bir sekilde su tuzagi ile tuzaklanmistir. Bu imalathanelere cok dar bir tunelle ulasilir. Tunelin sonunda 2 adet kapi olur. Sagdaki kapi zorlanirsa su tuzagi harekete gecer. İceri girmek dere kurumadiysa imkansiza yakindir.
Verimli alandir buralari. Zira ticaret, alisveris merkezidir bu tur yerler.
İyi sekilde etut ediniz.
Anlattigim sekilde bir yerse derinlikler 4-5 metreyi gecmez.
Allah cc kolayliklar versin.