Sihirli Kapı Porta Magica

okurnaz

Yeni Üye
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Puanları
0

Romada bulunan porta magica denilen sihirli kapı adı verilen 17. yüzyılda yaşamış olan ve metali altına çevirme işlemini kendisine takıntı haline getiren birisinin villasına giriş kapısıdır. Bu kapı günümüze kadar ulaşmıştır. Kendi villasının giriş kapısı olmasından sonra sadece kapı olarak kalmış fakat villası yok olmuştur. Bu kapı günümüze kadar kalması gerçekten garip bir olaydır. Anlatılanlara göre bir simyacı metali altına çevirmeyi başarmış. Bu takıntısı olan kişide çok büyük takıntısı olupta bunu başarabilmek için bu simyacıyı bularak formülü bulan kişiden istemiş. Bu formül karşılığında istediği herşeyi vereceğini söylemiş. Ardından bu simyacı hiç karşılık almadan formülü villası olan kişiye vermiş. Formülü alan elinde sımsıkı tutan çok çok mutlu olan ve eve gidip formülü okumak isteyen kişi, eve gittiğinde formülü yazılı olduğu kağıt parçasında hiç bir şekilde anlayamamış.

Çevresindeki herkese sorup soruşturduğunda kimse okuyamamış. Simyacının yanına koşa koşa gitmeyi aklına getirmiş. Koşa koşa simyacının yanına gittiğinde simyacıyı evinde bulamaz. O üzüntüyle evine üzüle üzüle gider. Senelerce üzerinde çalışmış, araştırma yapmış fakat en sonunda ümidini kesmiş. Sonra bu formülü okuyamayan kişi aynı formülü kapısının girişine yazmış ki gelen geçen insanlar gördüğünde belki çözen olur diye. İşte günümüze kadar ulaşan bu kapının üzerinde metali altına çevirmenin formülü olan simyacılıkta kullanılan bu formülün kapıda yazdığı söylenmektedir. Tabi simyacılık ne kadar gerçek bunu bilemeyiz. Belki de adam kağıda sallama bir şeyler yazıp verdi. Belkide gerçekten metali altına çevirebilme formülüdür.

 

Turko

Uzman
Katılım
19 Ağu 2016
Mesajlar
3,304
Tepkime puanı
3,396
Puanları
23
Agarta efsanesinde bolca bahsi geçen simyacılık. Necronomicon ruhlar taşı ruhlar alemi , Simya kan taşı sağlık taşı , Şambala gizli kapılar tüneller dehlizler , Dünyanın 4 bir yanında kapısı olan 3 cü göz sahibi arınmış insanların bulabileceği girebileceği kapılar , Tibet , İrlanda yaşayan devler , devler mağrası , Zülkarneyn.. ecüc ve mecüc kapıları mühürleyen vali yada Peygamber mi tartışması yapılan kişi. Hz Muhammede kim olduğu sorulan şahız. Çift boynuzlu adam Gökten düşen Lucifer düşerken elinden düşürdüğü ışık taşı yada Yeşil zümrüt içinde kan dolaşan damarlı taş.Dünyayı yöneten simyacılar , yer altıda yaşayan üstün nitelikli varlıklar. Mu kıtası kolonisi Atlantis ilmini bilmini yaşatan son topluluk gizlenmek için Himayalar altında mağralarda gizlenen metafizik olayına takla attırmış simyacılığı yalayıp yutan şahıslar topluluğu kıyamet gününe kadar bekleyecek olanlar kimine göre yecüc mecüc kimine göre kıyametten sonra insan ırkını devam ettirecek insancıklar. Arada sırada olaylara müdahale etmek için amerika ve rusyaya gizli tünellerden gidip gizli kapılardan çıkan başkanların kulağını çeken adam olun diyen iyi niyet elçileri gönderen topluluk. Bazen venedikte bazen istanbulda bazen kudüs te bazen avrupanın balçıklı topraklarında herhangi bir şehrinde ortaya çıkan esrarengiz adam sahip olduğu ruh bilim simya bilim sağlık bilimi vs vs bedava dağıtıp hayır dua sı aldıktan sonra ortadan kaybolan zaaat. Bazen Dük Bazen Sör Bazen Kont çok nadir de olsa bazen de hikayelerde evliya. Dostum hepsi efsane hikaye bu yazdıklarımın için de tek gerçek Zülkarney in rabbin emri ile büyük kıyameti koparmadan önce kıyametin hışmını hakeden yada hak etmeyen iyi ve kötüyü ayırt etmek için dünyada görevlendirilmesi ve bu zatın peygamber efendimize sorulmasıdır peygamber efendimize sohbet esnasında zatı sorarlar kendiside varlığını ve amacını onaylar. Bu efsaneler ilk kez 18.19 yy da rus Helena Blavatsky tarafından ortaya atılmıştır. hİç bir dayanağı yoktur hatunun Tibete 2 kez yolculuk etmiş kayışları koparıp gelmiş ortalık yer altı insanları kan taşı sağlık taşı 3 cü göz Yeşil dünya simyacılık falan hikayeleri ile dolmuş sonra son taklasını atıp pamuğa nail olmuştur. Mevzular bundan ibaret.
 
Üst