Sinyal kaybolması.

general321

Yeni Üye
Vlf bir cihaz var . Bi yerde sinyal almistik daha once 2-3 sefer ayrı ayrı. Bugun acmaya gittik yine degerli bir ses ve sinyal verdi. Taslari kaldirdik tasin icine otmeye devam etti . Tasi kirdik vakat bu sefer de sinyal yok oldu . Bu basima ilk kez geldi . Makinenin aksaminda herhangi bir problem de yok buradan sonra tek tek de yaptik hiçbir sorun yok . Burada bu sinyal neden yok oldu ? Minarele otmez diye biliyordum ,diyelim ki otuyor bugüne kadar niye baska yerde otmedi 1 yıldır? Sizce bunun sebebi nedir ustalarim?

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Vlf bir cihaz var . Bi yerde sinyal almistik daha once 2-3 sefer ayrı ayrı. Bugun acmaya gittik yine degerli bir ses ve sinyal verdi. Taslari kaldirdik tasin icine otmeye devam etti . Tasi kirdik vakat bu sefer de sinyal yok oldu . Bu basima ilk kez geldi . Makinenin aksaminda herhangi bir problem de yok buradan sonra tek tek de yaptik hiçbir sorun yok . Burada bu sinyal neden yok oldu ? Minarele otmez diye biliyordum ,diyelim ki otuyor bugüne kadar niye baska yerde otmedi 1 yıldır? Sizce bunun sebebi nedir ustalarim?
Cinler malı kaydırmış.Hemen bir cinci hocaya gidip durumu anlatın.3-5 bin liraya hallederler.

leon

Aktif Üye
Taşın içindeki mineral oranıyla alakalı bir durum.
Taşın üzerinde toprak ayarı yapsaydiniz büyük ihtimal hiç ötmeyecekti.
Makinanın üzerinde ID skalasini gösteren bir ekran varsa, 95-97 değerli verir genelde, bu gibi durumlarda.
Ara sıra olur, sorun yok.

general321

Yeni Üye
Taşın içindeki mineral oranıyla alakalı bir durum.
Taşın üzerinde toprak ayarı yapsaydiniz büyük ihtimal hiç ötmeyecekti.
Makinanın üzerinde ID skalasini gösteren bir ekran varsa, 95-97 değerli verir genelde, bu gibi durumlarda.
Ara sıra olur, sorun yok.
Minarel verse sikinti yok ustam. 45-71 arasi verdi o aklimi karistirdi . Hemen yakinlarin da 3 sinyal daha vardi farkli farkli simdi burada boyle yapinca orasi da kaldi . Sence orasida ayni mi? Bu kolay oldugu icin bunu acmistik .

leon

Aktif Üye
Dediğim gibi bana da denk geliyor bazen.
95 üstü veriyor yalnız impactte, o yüzden 95 üstü sinyaller dikkate alınmaz devam edilir.
Mineral seviyesinin anlık değişim gösterdiği yerlerde, yüksek mineral içeren kayalara denk gelinince normal bir durum olduğunu düşünüyorum.
Sık sık toprak ayarı yapmak tavsiye edilir.
Ya da arama modunda değişiklik yapılıp, gözlemleme önerilir.

Yabgu

Bilgili Üye
Simplex standart baslik , 10-15 cm
Kayaç yapısı ustam, aynısı oluyor. Madeni bir bölgede olabilirsin. Aynısını yaşadım. Dikkat ettiysen eğer, o bölgede toprak ayarını bile tam yapamamışsındır. Yapmışsındır ama sesi kesememişsindir. Bölge madeni bir yer olabilir, yoğun minarelleri olabilir. Bazen de taşlarda kurşunların mermilerin yani temas ettiği yerlerde de öter. Bence makinenizde sıkıntı yok.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
buna benzer bir olay yaşamışımdır.
çok laf yapmak zorundayım affedersiniz ama ufak detaylar vermeden muhabbet güzel gitmez.neticede burası define sohbeti
üç kişiyiz. Ben, kazıcı. bide yer sahibi.
kazıcı arkadaş çok nazlı "abi yine gazoz kapağı, yine kutu kola açacağı vb" deyip kazmamak için elli çeşit bahane üretiyor. (ama "hadi lan bu grup yakaladık, sonunda iyi bu bişey çıkaracaz, kesin bu iskender, bu sefer cihaz sarı diyor " tarzı cümlelerle biraz gaza yüklendin mi arkadaş şahlanıyor)
yer sahibi; cin, peri, büyü gibi olaylara inanmaz "batıl bunlar hep inanmayın,üç kağıtcı işi bunlar"der.
akşam ezanı okunmuş ortam alacakaranlık.
garret at pro ile çalışıyoruz. makina pro modda.(derinde ses kısık, yüzeyde yada büyük cisim grup yakaladı mı 40cm de bile ses yüksek veriyor)
tarlanın kenarında dere, dereye yakın yerde yan yatmış, yarısı toprakta gömülü sütun parçası var. Yer sahibi "benim çocukluğumdan beri orda. ne çıkarabildik nede traktörle sökebildik" diyor.
ben tarlanın sürülmüş yerlerinde tek tek yapıyorum, arkadaşlar ısrarla sütunun oralara bakalım diyor. pek istekli değilim. çünkü hem çalılık, hem başlık sallaması zor. zaten dere kenarı yamaç. neyse demokratik olarak çoğunluğun dediğine uyup gittik.
başlığı salladım. öyle güzel, öyle berrak sinyal veriyor ki, ses kulaklıktan dışarı dit diit diye duyuluyor. kazıcı fırtına gibi. 30 cm girmiş bile.
sinyal hala veriyor. malzeme çıkmamış. 60 cm ye indik hala malzeme içerde. bizde müthiş heyecan var.
"bu kadar derinde böyle sinyal alıyorsak ya grup yakaladık yada büyük bişey". diye kendi kendime konuşuyorum. ve böyle bir şey ilk yaşıyorum.
neyse biraz daha girdik.ne sinyal var ne birşey. demiri de algılaması için her şey açtım. yok sinyal yok.
çıkan toprağı yayıp defalarca sallıyorum hiç bir şey yok.
en son mal sahibi "bunu söylediğime bile inanamıyorum ama acaba cinlermi kaçırdı?" demesi; beni bu olaydan daha çok şaşırttı.

general321

Yeni Üye
buna benzer bir olay yaşamışımdır.
çok laf yapmak zorundayım affedersiniz ama ufak detaylar vermeden muhabbet güzel gitmez.neticede burası define sohbeti
üç kişiyiz. Ben, kazıcı. bide yer sahibi.
kazıcı arkadaş çok nazlı "abi yine gazoz kapağı, yine kutu kola açacağı vb" deyip kazmamak için elli çeşit bahane üretiyor. (ama "hadi lan bu grup yakaladık, sonunda iyi bu bişey çıkaracaz, kesin bu iskender, bu sefer cihaz sarı diyor " tarzı cümlelerle biraz gaza yüklendin mi arkadaş şahlanıyor)
yer sahibi; cin, peri, büyü gibi olaylara inanmaz "batıl bunlar hep inanmayın,üç kağıtcı işi bunlar"der.
akşam ezanı okunmuş ortam alacakaranlık.
garret at pro ile çalışıyoruz. makina pro modda.(derinde ses kısık, yüzeyde yada büyük cisim grup yakaladı mı 40cm de bile ses yüksek veriyor)
tarlanın kenarında dere, dereye yakın yerde yan yatmış, yarısı toprakta gömülü sütun parçası var. Yer sahibi "benim çocukluğumdan beri orda. ne çıkarabildik nede traktörle sökebildik" diyor.
ben tarlanın sürülmüş yerlerinde tek tek yapıyorum, arkadaşlar ısrarla sütunun oralara bakalım diyor. pek istekli değilim. çünkü hem çalılık, hem başlık sallaması zor. zaten dere kenarı yamaç. neyse demokratik olarak çoğunluğun dediğine uyup gittik.
başlığı salladım. öyle güzel, öyle berrak sinyal veriyor ki, ses kulaklıktan dışarı dit diit diye duyuluyor. kazıcı fırtına gibi. 30 cm girmiş bile.
sinyal hala veriyor. malzeme çıkmamış. 60 cm ye indik hala malzeme içerde. bizde müthiş heyecan var.
"bu kadar derinde böyle sinyal alıyorsak ya grup yakaladık yada büyük bişey". diye kendi kendime konuşuyorum. ve böyle bir şey ilk yaşıyorum.
neyse biraz daha girdik.ne sinyal var ne birşey. demiri de algılaması için her şey açtım. yok sinyal yok.
çıkan toprağı yayıp defalarca sallıyorum hiç bir şey yok.
en son mal sahibi "bunu söylediğime bile inanamıyorum ama acaba cinlermi kaçırdı?" demesi; beni bu olaydan daha çok şaşırttı.
Bizim de noktada iki sinyal var ustam . İlk dedigin gibi buyuk bir yeri aciyorduk . Girisde ki sinyal daha net geldi yakin dedik acalim . Kaldirdik tasi tasa otuyor aha dedik icinde kir hemen . Kirdik sinyal kayboldu ,yaninda ki parcasina otmeye basladi aha dedik kucuk birsey bunun icinde kirdik sinyal gitti belki dedik firladi dustu ama yok ne kadar arasak da . Simdi vaziyet boyle olunca buyuk sinyali de biraktik acilmasi da zor oluyordu kirecli yer .