Sıralı Şelale Horasan Sıva GÖRSEL

Metalicvoice

Operatör
Ustalar ne desinler garipler alan görüşe kapalı gibi fotoğraflandırma kıt.
Usta doğru ama alanı temizleme şansın hiç yok. Ayakta zor duruyosun, kayıyom bilmem ne:)

Çok yukarılarda eski kilise, aşağılarda eski değirmen varmış.

Ben asıl diğer yeri merak ettim oraya gidemedik...

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Usta doğru ama alanı temizleme şansın hiç yok. Ayakta zor duruyosun, kayıyom bilmem ne:)

Çok yukarılarda eski kilise, aşağılarda eski değirmen varmış.

Ben asıl diğer yeri merak ettim oraya gidemedik...
kilise yukarıda , değirmen diğer tarafda ne işiniz var buralarda :)

kaynak

Ama bu arazi arkadaşa ait diğerleri başka :)
Bölgeyi etüt ediyoruz emarelerde aşağı tarafda bir yöne doğru taşıyor bizi , o tarafdada ev var ? haliyle şüphe ettik ,,,ev sahibine sorsanız müsade varmıdır cevresinde gezinsek? onlar biraz acaiptir siz buradan bakın dedi ))) (kendi toprağı)

Metalicvoice

Operatör
Bölgeyi etüt ediyoruz emarelerde aşağı tarafda bir yöne doğru taşıyor bizi , o tarafdada ev var ? haliyle şüphe ettik ,,,ev sahibine sorsanız müsade varmıdır cevresinde gezinsek? onlar biraz acaiptir siz buradan bakın dedi ))) (kendi toprağı)
sence ? :b

kaynak

Metalicvoice Sonra kulağımıza geldiki meğer evin içinde tünel varmışdı , adam eski kitaplar bulmuş yakmış sonrada korktuğu için orayı kapatmış bu durumda kim kazandı? elde var sıfır,,,,neler neler :)

Turko

Uzman
15 mt yükselti mi var son şelale de . Su düştük ten sonra azalıp ufak çay dere gibi mi akıyor paçayı sıvayıp geçecek kadar oluyor mu ?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Metalicvoice...

Sevgili kardeşim merhaba. Senin resimlerini şöyle bir inceledim krokindede baktım. Burada dikkatimi çeken krakide dahil sadece sıvalı yer dediğiniz yerden başka bir işaret göremedim. Bak şimdi sevgili kardeşim bu şelale mevzusu inan o kadar kolay değil. şimdi senin buradaki şelale dediklerinin çoğu küçük şarlaklar ve sadece bir tanesi şelale . Şimdi o arkadaşından şunları öğrenmen lazım Bu en sondaki büyük olan şelalenin suyunu iki yerdenmi akar yada ondan önceki şelaleninmi. Şimdi sağ olsunlar arkadaşlarımızdan değirmen diyenler olmuş. Elbette bir değirmeni çalıştıracak kadar güçlü olan tüm sularda değirmen mutlak olur. .Şimdi bu alanda öyle bir çalışma yapılmalıki tüm işaretler aranmalı. İşaretler olmadan ne yapmanız gerektiğini anlayamazsınız. Bizde dahil. Sadece buradan işte şuna bak şu şuna benziyor işte şudur vs vs gibi şeyler söylemek bence boş olur. Size en güzel yorumum şu olacaktır. Sevgili dostum küçük olan şeyler her zaman daha çabuk kaybolmaya daha yakındır. şimdi burada eğer sistemli bir iş var ise şu söyleddiklerim olmalı.1 Buradaki en büyük şelale en sondamı. 2 Suyu ikiye ayran kaya hanginde. 3. Değirmen nerede. 4. En büyük şelalenin üstünde bazı işaretler varmı. oyma gibi oyma dediğim öyle lapya olmayacak oyma gibi oyma olacak. Suyn akr yönünde şelalenin sol kısmında işaretler olmalı onlara bakılacak. Yani daha varda Uzayıp gider. işte sevgili kardeşim önce sizin arkadaşların burada sizi sonuca götürecek önemli detayları bulması lazım yoksa buralarda daha çok uğraşır durur. Boş uğraşmaktansa bir sağlam işaret bulunacak önce ondan sonra ya nasip

Metalicvoice

Operatör
15 mt yükselti mi var son şelale de . Su düştük ten sonra azalıp ufak çay dere gibi mi akıyor paçayı sıvayıp geçecek kadar oluyor mu ?
Aynen dediğin gibi üstat sonra büyük ırmağa bağlanıyor. 15m liğin yanına iki cihetten de yaklaşma şansı hiç yok. Ağaç diken uçurum vs. Şelalenin duvarı dibi bile görünmüyor sadece sesi geliyor.