Sivasta tugayın içinde ermeni kilisesi restorasyonu IZNIIII....!!!!!

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ekli dosyayı görüntüle 255565

Sivas‘ta 5. Piyade Er Eğitim Tugayı içerisinde kalan Surp Kevork Ermeni kilisesinin restorasyonu için çalışmalar başladı.

Sivas’ta 5. Piyade Er Eğitim Tugayı içerisinde kalan, 19. yüz yılda inşa edildiği düşünülen kilise için 2016 yılında restorasyon kararı alınmıştı. Mülkiyeti Milli Savunma Bakanlığından İl Özel İdaresine devredilen kilisenin rölöve restorasyon projesi onaylandı. Önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresinin kilisenin restorasyon ihalesine çıkması bekleniyor.

Öte yandan Sivas Valisi Salih Ayhan, 5. Piyade Er Eğitim Tugayı komutanı Tüm General Ömer Ertuğrul Erbakan ile kilise çevresinde incelemede bulundu. Ayhan burada yaptığı açıklamada rölöve restorasyon projesi onaylandığı hatırlattı...

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Sizin aklınızdan ne geçiyor bilmem ama
Turizim bakanlığı sümela manastırının hazinesinin peşindeyse
Bu eğitim tugayında askeriyenin içindeki kiliseye ne yapmaz ki
Sivaslilari etiketleyin gidin anlaşın karakol komutanıyla başlamadan :72:

bombay38

Member
acemiliği orada yaptım. tugaya yürüyerek buradan gidiyorduk. çevresinde bir iki resmim vardır. ama askeriye burayı hiç önemsemezdi. kıymetli birşey kalsa başında nöbet tutan olurdu.. hatta çevresi bazı arazilerde köylüler ekin ekiyordu inekler falan.. yani çok saklanan gizlenen biryer değil isteyen 50 kere araştırma yapardı oraya.. etrafında ot yolmuşluğum var :))