Sizce ne olur?

BoZGuN

Yeni Üye
Selamün aleyküm abilerim kardeşlerim. Aktif olmasamda forumu takipteyim. Araştırmalara devam. Şimdi sizlere bişey danışmak istiyorum.
Abilerim ben bu Cinlerin çarpma yamultma muhabbetine inanmıyorum. Sahiplenir mi onu bilmem.Asıl konuya gelelim. Buralarda bi mevkimiz var. Hakkında söylenen rivayetler Hz.Süleymanın hazinesinin bir kısmından tutundan bölgedeki tüm eşeklerin yükünün burda olduğu tarzında. Fakat yörenin insanlarından 2-3 kişi cüret etmiş girmeye ve hepside 20 metre kadar ilerleyip dönmüşler. Bu yer böyle vadi gibi altı su olan kayalık dar bakınca bile insanı ürperten biyer. Gözlemlerim boş olmadığı yönünde fakat halk tarafından anlatılanlar kafamı kurcaladı. Giden 2-3 kişi içerde Cinleri gördüklerini geri döndüklerini garip olayların olduğunu anlatıyorlar. Ve buranın yerlisi define işlerine meraklı olmasına rağmen girmeye cüret edemiyorlar. Ben gidip girmeyi düşünüyorum en azından keşif amaçlı önerileriniz ne olur. Teşekkürler.Ekli dosyayı görüntüle 108785

ÖMER HATTAB

Editör
Cinlerin Allah cc izni dışında birşey yapamazlar
fakat Allah cc insanları cinlerlede imtahan eder
işta tamda burda çarpama ve yamulma işleri devreye giriyor:apologetic:
dikkat etmek lazım bunların şerrinde Allah cc sığınmak gerek
bir ayet mealinde şöyle diyor,onlar sizi göremsyeceğiniz yerlerden gözetlerler,
kısacası sen onlara zarar verirsen onlarda sana zarar verir,
dediğimiz gibi Allah cc izni dahilinde,
dediğin yer hakkatan süleyman as ait hazinelerse dikkat etmeni tavsiye ederim
çünkü süleyman as cinlerle diyaloğu meşhurdur:)
ama o anlatılanların hikaye olduğu kanısındayım çünkü
süleyman as filistinde yaşamış,
kendine güveniyorsan oraya girebilirsin bir şey olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleme:

BoZGuN

Yeni Üye
Hocam yorum için teşekkür ederim. Güven konusunda sıkıntı yok. Çok şükür inancımızda da sıkıntı yok. Bir aralar vesvese ve gözükmeler de oldu bana ama teslimiyetimizden sorun olmadı. Bende öyle düşünüyorum abdestlenip okuyup zırhlanıp girdikten sonra gerisi Allah ın izninde. Varsa öyle bir imtihan da oluruz. Hayr da şer de Allah'tan. Çekindiğim nokta halkın bu denli korkması. Adamlara burdan bahsedince suratları değişiyor. O yüzden çekindim.

edirne22

Editör
resmini koyduğun bölgeyi Google Earth üzerinden inceledim.
gerçekten güzel, sarp, dik bir bölge. ok:
çok çok iyi araştırmak lazım. belki bir kaç ay bile sürebilir araştırma.
o baraj oraya yapılırken belki işçiler, ustalar oraları kurcalamış olabilirler...
yinede işaret aramak şart.
işaret yoksa bütün dağı dümdüz etmek gerek...

o vadide çok güzel yerler var, dağların tepeleri, sarp kayalıklar oldukça dik. kaya mezarı yapmaya çok uygun yerler. :69:
kamp malzemelerini al, 2 aylık bir traking'e çık :242:
o vadiyi boydan boya gez. giderken bir yamacı, dönüşte diğer yamacı ... :36:

tevfik

Aktif Üye

S.A.Evet bende duymuştum buradaki olayı gitmeye çesaret edemedim zaten duruşunda pek hayır yok nasılda :207: kızgın,kızgın bakıyor.:73: Allah sizin yardımcınız olsun :69: kolay gelsin :244:

BoZGuN

Yeni Üye
Tam olarak söylediğin gibi. Bölge zengin. Kurcalanma yok. Fakat dağlar çok sarp ve yüksek iklim olarak çok sıcak. Ama konumu çok müsait. Vakit ve imkan meselesi. Bölgenin tüm gözardı edileni bu yörede. Nasip haftasonlarını bekliyeceğizz artık.

BoZGuN

Yeni Üye
aleyküm selam. Hocam korkulcak bişey yok ta bi danışayım dedim. Eyvallah cümlemize sağolun.

Şirvan

Operatör
Inancın ve itikatın saglamsa gir bence