#son vuruş#

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bir yilandan bahsetmissin ve ortada yapmış olduğun bir çalışma var
Taktire şayan bir emek allah emeginizin karşılığını boş cikarmasin...

Lakin bu işçilik kendi grosumce ... yılan için büyük bir işçilik ve maliyet
Burda çok daha başka olay var

Görüşüm sudurki bu çalışmaya ara verip
Kendi ekseniniz etrafında kapsamlı bir kesif yapmanız

Bu blok taşların devamı gelecek veya bir dehlize inersiniz orası muamma ...
Amma velakin şuhaliyle insan gücü burdan itibaren zorlar

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sn. Usta Allah razı olsun çok teşekür ederim güzel dileklerin için lakin her zaman ki gibi haklisin:)yılan için değil bu çalışma.farklı bir şeyden şüphelenip girdim buraya.gezerken bir kaya dikkatimi çekti. Çok fazla düzdu. Çıktım üzerine bütün alan gözüküyor. 1 saate yakın oturup seyrettim alanı. Bütün taşlar oval.kesme 3 adet taş var araları 20 ser metre.arabada teçhizat vardı zaten.cubuk tuttum baktım saplandı gidiyor,beni aldı çalışma yaptığım alana kadar götürdü. Oncesinde oturduğu taşın altından 6 X5 2 odayı çizdim zaten. Beni götürdüğü yer odaya 22 m.tünel çiziyor aşağıdan. Deve kafalarının olduğu yerde hiç bir emare yok;bölge işareti olabileceğini düşünüyorum. Baktıklarını yerde de çalışmam olacak inşallah. Bu şekilde calismaya başladık. Oda olarak aldigim boşluk derinliği 18 m.aşağıdan 18 m. Kot farkı olan alanda da kapı gibi 1x1.65 bir bölge çizdim defalarca,hiç sekmedi.medeniyet işi değil.tarihçesini bulup okudum 1 hafta boyunca eskiya ini olduğu çıktı ortaya!çalışmam bu minvalde gidiyor.medeniyet olsa idi o oymalari çoktan çözer diye düşünüyorum. Ama biliniyor ki eskiya topluluğu daha önce medeniyet yaşantısı olan bir yerde kaldığında var olan işaretleri bozmuyor, kendi işaretini de çok izbe bir yere yapıyor gözden kacabiliyor. Şimdi çok güzel 2 oyma li bir kanal var!ha diyosun döküm suyu bakalım nereye gidiyor:))açalım.buz suyu doktugumuzde bizi aldı tuzagin altına götürdü. Bertaraf edene kadar 4 günümuzu harcadık.onun da resimlerini ekliyecegim. Allah inşallah muvaffak eder..yani burada aradığım eskiya ini kisacasi. Doğru tahmin etmişsin.BURADA ÇOOOKKK BAŞKA BIR ŞEY VAR;)

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hakkınızda hayırlısı eşkiya işlerini severim :) şarapta çıkar sarı paralarda :)

nathandrake

Aktif Üye
Emek var tecrübe bilgi var gayret var alın teri var Rabbim inşallah bu kadar uğraşının karşılığını verir size

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hacı abi hayırlı olsun ALLAH azze ve celle muvaffak etsin. Yılan kabartmamı birde boyunu biliyorsan yazabilirmisin. Ayrıca çalışma alanının yani resmi çrkenin sağ tarafında altta giriş olmalı. Birde yine resmi çekenin sağ arka çaprazına doğru biraz mesafeli yığma olmalı.
Ayrıca çalıştığınız alanda şu gözüken kayalarıda aldıktan sonra birşey bulamazsan üstten vazgeç hacı abi, derinlik arttımı butur yerlerde risklerde çoğalıyor. Selametle kal

desa2221

Member
slm bldr eşgiya genelde kanal yapr 2 dnkgeldim suyun aktıgı yöne taştan 13 m v 8 m ayrı ayrı daha geniş acılı 2 veya 3 foto ekle yanlız sen olma fotoda söyleyim sana nerden girceğini

saftilki

Moderatör
Moderatör
%80 ihtimalle beyhude bir yer

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustam ağzına sağlık. % 1 olsun Yaradan nasip etsin inşaallah.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Abim benim arka sağ tarafım uçurum, 4 M. Aşağıda ki patikaya akıyor. Diğer taraf ise anakaya yigma yok.ben tepenin en alt kısmında çalışıyorum tepe yani odalar tatlı bir meyille 18 m. Yukarıda. Derinlik arttığı zaman tehlike demişsin Allah razı olsun.çokmeden bahs ediyorsun sanırım. Aşağısında kople sabitledik inşaat
demirleri ile inşallah. 26 adet saplama kullandım anakaya ile tuzakli kayalar arasında rahat çalışıyoruz o yüzden çok şükür. Ilgıne alakası çok teşekkür ediyorum

kabakburgiba

Operatör
eser34 ustam.kanal sana tünelin boyunu verir.yılanı iyi incele.yılan varsa suda olmalıydı,bundan hiç bahsetmedin.kuyruk ve kafa zemini işaret ediyorsa işleme devam et.girişin tek değildir.2 ncisini bulmaya çalışmalısın.buda 100 % dere tarafındandır.en kolay gireceğin yerde oradır.üstten girmek çok meşakkkatlidir.dirayet gerektirir.ekipman gerektirir.yani bıktırır insanı.hele merdiven sistemi yoksa başarılamaz derim.sevvgi ve saygılarımla.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sn kabakburgiba abim;öncelikle teşekkür ederim ilgi ve alakana.şu kaynağı demişsin dogrudur bahs etmedim hiç. Aşağısı dere yatağı,fakat ben odanın tepesinde değilim abim.odalar. bende 18 m. Daha yukarıda. Diğer bir giriş daha var dogrudur.demir bir kapı varmış daha asagida büyükler söylüyor fakat yerini bulamadım o yüzden buradan çalışıyorum. Ekipman var çok şükür, inancımız da yerinde elhamdülillah .sonu gelecek inşallah. En fazla 10 gün daha sürer diye düşünüyorum. Saygılarımla.