Şu dedektörden anlayanınız varmı ..

Ngdl51

Editör
Ustam biz kazma kürek erkeologgibi çalışmayacaz ... ben daha önce pikniğe gittiğim 1 yerde baba yadigarı 1 yüzüğüm vardı onu kaybetmiştim ... malum bıralarda 1 yerlerde düşürdüğümü tahmin ediyorum onu arıyacam .. başka 1 şey yok aaaaa kimsenin aklına kötü 1 şey gelmesin .
Haahh iste o yuzugu o cihaz bulamaz iste onu diyorum

Turko

Uzman
Toprak ayarı yapmak zorunda değilsin Abi metali gördüğü an tepki vermesi gerekir.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Aldığım ve kullandığım bir cihaz, hiç bir ayarı yoktur, hiç bir işe yaramaz, zaman ve emek kaybından başka getirisi yoktur. İşin gerçeği aslında bu cihazı yapan ve satan insanlar yalancılıkla bu dedektör denilen şeyden defineyi buldular.Unuttukları şey ise bu dünyanın altını hiç düşünmediler kul hakkı yediler binlerce garibanın ahını aldılar ,ben hakkımı helal etmiyorum, her şeyi ahirete bıraktım gerisini onlar düşünsün uçmuş ustam hiç kendini yorma geldiği yere gönderi ver, sahibi olan arkadaşada selamımı söyle, oda kendini yormasın. Saygılar sevgiler

gülbahçeli

Editör
ustam o cihazı bilmem ama bildiğim en ucuz cihazlardan biri garret 250 veya 350 veya minelap bunlardan birini bulabilirsen emaneten direk makineyi aç ve çalış ayırım mayırım yok kaybettiğin yüzüğüde bulabilirsin taşa toprağa ötmez sadece metale duyarlı ev ortamında elektrikli çihaz veye kablolar parazit yapar satıln cihazların arasındaki fark sadece 5 10 cm fark eder hepsi aynı ortalama çekecekeri 30 40cm arası gerisi yalan pahalı cihazlarda var onlara bir şey diyemem