Su kanalı ve hançer

yunussemre

Yeni Üye
Moderatör tarafında düzenlendi:

carsambali

Bilgili Üye
sevgili kardeşim,resimleri sanki kayaya dayayarak çekmişsin.yokmu tekrar yakın uzak bolca resimleme şansın?

Son düzenleme:

yunussemre

Yeni Üye
Malesef yok hocam o attığınız resimin sağ tarafında kare oyma var içindede nokta

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Çok güzel bir mezar var .
Eğer orda kanal varsa zamanla içi dolu oluyor . O kanal mezara kadar yol alıyordur .Yakınlarda ama nerde ? Resimlerde kısıtlı olmuş .

yunussemre

Yeni Üye
Hocam o kanal dediğin ve ok ile işaretlediğin yerlerde toprak vardı kazıldı kanal diğer resimlerde düz bi şekilde gözüküyor

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Hocam o kanal dediğin ve ok ile işaretlediğin yerlerde toprak vardı kazıldı kanal diğer resimlerde düz bi şekilde gözüküyor
O kanalları demiyorum .Siz toprağı aldıkça orda yapılı bir yer açılmaya başlamış .Sizin gösterdiğiniz kanallar suyun akıntısını azaltmak için açılan kanallar .Burda büyük mezar var asıl mezara akıtılan kanın olduğu bir kanal vardır onu bulmak lazım .Ben o kanalı bahsettiğim yere benzettim orda kanal var ise içini boşalta boşlata ilerleyin gitiğini yere kadar .

Apollon01

Moderatör
Moderatör
güzel bir oda mezar

kardeşim güzel bir oda mezarın var, dikdörtgen oyma onun işaretidir, çizdiğim yerleri iyi incele bakalım, hemen altı veya baktığı yönde boşluk ve girişi bul, kolay gelsin

yunussemre

Yeni Üye
Tek bir işarete bakarakta yönlenmek istemiyorum o şimşek ve hançer/uzun mızrak ucu gibi olanlar nedir

yunussemre

Yeni Üye
#bulursamkader25
Hocam forumda gördüğüm kadarıyla tecrübelisiniz görüşünüzü alabilirmiyim yada bildiğiniz tanıdığınız varsa anlayan bi yönlendirebilirmisin sana zahmet
Aklınızda kalan soruları cevaplarım

hepastios

Editör
kardeşim güzel bir oda mezarın var, dikdörtgen oyma onun işaretidir, çizdiğim yerleri iyi incele bakalım, hemen altı veya baktığı yönde boşluk ve girişi bul, kolay gelsin
Eyvallah hocam banada en mantıklı ve daha öncede açılan mezar odalarının genellikle işaretledigin yerde olmuştur girişleri