Sunak Belli Değil Amma Daire Net...

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlk fotoda sağ üst köşedeki kaya dikkat çekiyor

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 Abi mühür bu. keşke temizleyip çekselerdi. bi işaret daha olacak. belki son noktadır. para gömüsü.

R00T

Profesyonel
Co Admin
İşarete sırtını verdiğinde baktığın yön tam batı mı _?

poseidon2023

Uzman
mezarmı odamı sansına

Son düzenleme:

eski

Editör
o daireyi nerede gördüysem yakınında açılmış mezar odası gördüm.
mağaranın tavanında gördüm tavanda bile açılmış mezar odası vardı.
gördüklerim kaya lıklar ve kaya mezarlar. zeminde ne verir bilemem. açtığında paylaşırsan bşlgimiz olur.

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 ustam sırtını bu işarete versin .. sağ tarafa doğru baksın
Ve takribi 70 mt .. ya başka 1 işaret yada zemin altı kapak taş bulması lazım ... işarettin yanına obje koymadığı için yaklaşık ölçü yazmak zorunda kaldım .

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu işarette yetkili şahıs mezar işaretlerindendir.Ekseri bir de müjde tabir edilen durumu olur .Bu müjde kasada olabilir farklı stildede olabilir.Ya hafif yumurta yığma olur yada zeminaltı örü veya kaya mezarı olur.Ekseri zengin olur.Yani güzel işaretlerdendir.

deli firat

DOĞACI
Mevcut fotoya göre mezar olur zemin altı oda olur kuyu olur birde sarıkız olur işaretin olduğu kaya temizlenirse daha iyi olur yön veren bir işaret yoksa işaretin ön tarafına doğru düz alan en az yüz mt ye kadar iyi araştırılmalı iyi bir çubuk ustası ki bu sensin gömüyü bulur fazla derin olmaz 40 ile70 cm arası sen benim için birde fotoya göre sol tarafta da aynı araştırmayı yap hakkınızda hayırlısı olsun selametle

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Orta sınıf halk mezarlığı , bunların derinlikleri konusunda şaşırdığım olmuştur .

Yuvarlak , çember veya halka işareti olarakta ;

Yuvarlak form en doğal şekil olduğu için kutsaldır, kendi kendini kontrol edenin, yüksek benliğin, tezahür etmemiş olanın, sonsuz olanın, ebediyetin, zamanı kuşatan mekanın ve aynı zamanda da başlangıcı ve sonu olmadığı için zamansızlığın, aşağısı ve yukarısı olmadığından dolayı aynı zamanda mekansızlığın da sembolüdür. Daire göksel birliği temsil eder, güneş sikluslarını, bütün sikluslara ait hareketi, dinamizmi, sonsuz hareketi, tamamlanmayı, içindeki potansiyelini açığa çıkarmayı, Tanrı’yı temsil eder.

Bilindiği gibi dairenin başı ve sonu yoktur. Daire sembolünün zaman zaman gökyüzünü, mükemmelliği ve bazen de ebediyeti sembolize ettiği görülmektedir. Gökkubbe, merkezi olan bir daire olarak tasvir edilir ve bu, astronomların geleneksel güneş sembolü, aynı zamanda simyacı için de güneş metali olarak kabul edilen altının sembolüdür. Daire kötü ruhlara karşı korunmayı sağlar.

Daire çok sık olarak güneşle özdeşleştirilir, özellikle de etrafı ışınlarla çevriliyse. Güneş olarak o eril güçtür, ama ruh veya psişe ve etrafı kuşatan sular olduğunda o dişi, annelikle ilgili bir semboldür. Dairesel veya sonsuz olan aynı zamanda da “sınır”, olan düz, eril, babalıkla ilgili, yaratıcı güçle ilgili olanın aksine dişil olanı temsil eder.
Hristiyan ikonografisinde azizlerin başının etrafındaki haleler genellikle daireseldir ve eşmerkezli daireler de Tanrı’nın ilk yaratışını sembolize eder. Haleler insanların sonradan yerleştirileceği dünyayı temsil eder ve Tanrı onları bir pergelle çizmiştir ya da kendini bir el formunda gösterir, bu el çoklu dairelerin merkezinden ortaya çıkar ve onları aşkın olarak yarıp geçerek çevresinde belirir.
Hindular ve Mayalar Tanrı’dan “Adsız” diye söz ederlerdi. Dairenin başlangıcı olmadığı gibi sonu da yoktur. Mu bilgilerine göre güneşten çıkan sekiz ışın sekiz yönü simgeler ve sekiz yön bir daire meydana getirir. Bu da kralın bütün dünyanın hakimi olduğu anlamına gelir.

Kayalar

Yeni Üye
Kardes bence yucarlagin karsisindaki kayanin altini kazimalisin uzakta deyil son nokta burasi bence yinede ustalarin yorumunuda dikkate al

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hepinize ayri ayri tesekkur ederim.
Dediklerinizin hepsinin olma ihtimali yuksek. Burada benim takildigim husus şu:
Ustte bir adet oyuk (sunak ?)
Alt solda ufak bir daire.
Saginda daha buyuk bir daire.
Bu üçü yanyana gelince anlamamiz gereken veya bize anlatilan nedir..?

Ben isaretleri gormedim.
Tepenin zirvesinden 50-60 metre kadar asagidaymiş.
Bu alanda acilmis bir yer yok.
Yon soyluyemiyorlar. Bakmamislar, bilmiyorlar.
Resimleme yetersiz, fazla cekmemisler.
Bu tepe ve cevresinde kayalik bir bolge yok.
Arazi hep bu sekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 251408