sunaklar mezarlık alan

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 138899

Ekli dosyayı görüntüle 138900

Soru işareti ile çevrelediğim şekil için açıklaman var mı? Granitin kendisi mi yoksa bitki örtüsü mü bu şekilde yarım oval çizgi yapmış.
Bir diğer belirtmek istediğim şey ise, Granit işlemesi kolay bir kaya değildir, bir kaya içi mezar yapılacaksa eğer ciddi emek ister, ve horasan ile yapılmış herhangi bir işlem granitten daha zayıf olacaktır ve zaman içerisinde aşınması daha çabuk olacaktır. Eğer bir şey arıyorsan toprak altında olmalıdır. Kolay gelsin.
O bir göz ustam dün gece ben de farkettim hatta resmi indirdim hazırladım yüklemek kısmet olmadı ama siz farkettiniz erken davrandınız tebrik ederim maşallah Allah nazardan korusun. Onun baktığı noktada son nokta aranır ama baktığı noktada son nokta yok ise ki bu yukarı bakıyor son nokta olması zor, o zaman kendisi son noktadır. Yani son yazdığınız ne varsa toprak altında var kaya içinde aramayın cümlesine ben de katılıyorum. Büyük kayalarda istisnalar hariç diyelim. Selametle

aslanbey

Bilgili Üye
arkadaslar onu bende kayanın uzerıne cıkınca yukardan fark ettım sonra yere ınınce baktım bırılerı bu sekılde kumun ustune bu seklı yapmıs yenı yanı kumda ısaret durmaz sonucta yagmurla kaybolur yanı kım yaptı bılmıyorum bende yukarda fark ettım ısaret degıl yanı

aslanbey

Bilgili Üye
arkadaslar bırde bu kayaların aynısı granıt yanı bolgemızde kaya mezarları mevcuttur adamlar erınmeden granıtı keskıyle oyup mezar yapmıs bende ınanmıyordum gordum kanaat getırdım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Roma Mezarlik alani.
Bu tur Kayalarin icinde daha bulani gormedim, duymadim, okumadim.
Mezarlar altta oda seklinde. Bazilari ana kayanin altina dogru gider. Girisi bulmak cok zordur. Malesef bu turde standart yoktur.
Alanda bir kaplumbag olur. Onu bul. İlk once onun odasina yonel.
Burada kazma kurek ise yaramaz. Makina farz.
Cok uzak olmayan yerde de yasam alani vardir. Orayi da ihmal etmeyiniz.
Velhasil burasinin isi cok agir, icinden ne cikacagi da belli degildir. Cogu da bos cikar. Hekim kim? Basindan gecen.
Tam bakmadum resimlere yarin tekrar bakarim insallah. Ufak bir yeraltisehri ile de karsilasirsan sasirma.
Bu kadar guzel bir yerde, eller belde bakakalmak kotu bir duygu. Ben yasadim :)
İnsallah sana guzellikler yadamak nasip olur.
Kolay Gelsin.

aslanbey

Bilgili Üye
sagolasin ustam bilmiyorum granitciler kirmis resimlerde var kaya bos o kayada baktik bosluk yok bu arkadaslarin isaretledigi kayada var cok kayaya baktik tekleme bosluk cikiyor digerleri zemin alti oda olabilir yalniz dedigim gibi bu kayalara mezar yapmislar bolgemde uc koyde donem soygunu yemis kapi ustlerinde kare oyma var dis tarafta acilan odalarin belki burdada vardir diye dusunu yorum

aslanbey

Bilgili Üye
arkadaslar size birsey soracagim cubuk yagmurdan sonra nemli kayadami iyi calisir kuru kayadami

A-R-E-S

Member
Oh oh masallah harika yerler birden fazla kaya mezarlar .
Tebrik ederim .
Kolay gelsin

can5505

Yeni Üye
bu gibi yerlerde odayı bulmanız çok zor ama inş bulursun çubuklar nemli veya yağmurlu havalarda çalışmaz kuru yerlerde daha iyi çeker boşluğu o şekilde bulman daha raaht olur ben zamanında denedim zemin ıslakken hiç boşluğu bulmuyordu ama zemin kuruysa çok rahat bulabilirsin dediğim gibi bu gibi yerlerde zor tespit edebilirsin yinede inş bulursun k.g

aslanbey

Bilgili Üye
can5505 tskl cubukla ılgılı bılgı ıcın

aslanbey

Bilgili Üye
sercan33 ustam dedigin gibi kayalarda var ama mezarlik alan eski kale varmis oralari goremedim ama buralardan acilmis bir yer goremedim bazi yerlerde ugrasmislar kazmislar kayalarin dibini ama sonuc yok kayalarda ugrasan bazi yerleri az kirip birakmis yani burda mezar bulmak cok zor mezar ya senin dedigin gibi baska yerde yada kayalarin altinda ve bazilari kayanin kendinde oldugunu dusunuyorum hilti ile supelendigim her kayayi yokluyacagin bosluk aldigimiz kayalar var bunlara bakicam yoksa eger ugrasmayacagim burda kac cm uc isimizi gorur ve hilti buyuk degil is gorurmu

aslanbey

Bilgili Üye
bustam tlf giremiyorum pc yeni actim cevap yeni yazdim kusura bakmayin

aslanbey

Bilgili Üye
tmm sercan33 ustam sıslemede yapıcam suphelı yerlere