Sürekli Yıldırım Düşen Tuhaf Kaya ?!?

malibu_18

Bilgili Üye
Yer altındaki krokiyi vermişler. kademeli olarak tünele gireceksiniz. Karşınıza boş bir oda çıkacak. odanın sağ duvarından diger tünele girişi açacaksınız. Tünelin sonu gene boş bir odaya çıkacak. son odaya girmeden onceki tünelin sonunda asıl odaya giriş için sol tarafındaki girişi açacaksınız. Bingo. Ekli dosyayı görüntüle 196033
uzun soluklu çalışma yapmak imkansız maalesef . hemen altı okul okulun önü yol , her yerden kabak gibi ortada . yola 50 metre mesafesi var yok , ama cihazla/çubukla değerli tespiti yapıp resmi izinli kazı yapılabilir , bölge sit alanı değil ve orman olarak geçiyor . aklım kasalarda , onları alabilirsek izin içinde şevkimiz olur . bu arada yıldırım düşmesi olayı hakkında ne düşünüyorsunuz şahid olan var mı daha önce böyle bir duruma ? altın iletkenliği en yüksek metallerden fakat çeker mi yıldırımı emin olamadım açıkçası , tuhaf bence . bu yıldırım olayını birçok kaynaktan ve etraftan doğrulattım , sadece bir duyum değil yani .

malibu_18

Bilgili Üye
uğraşmayın o kaya ile mazallah çok sakat yahu
üzerine arkadaşı çıkardık aynı anda bende çıkmaya çalıştım hatta elimden ufak bir operasyon geçirmiştim çokta zorlamadım vazgeçtim kayada en ufak bir hareket kımıldama yok . alttan resimleri vardı bulabilirsem eklerim , kocaman kayayı tutan 30 cmlik bir alan var ama yüzlerce senedir öylece duruyor yıkılmamış yani , resimdeki göründüğü gibi o eğimde duruyor resim düz yani kaya bildiğin yamuk duruyor .

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
malibu_18 Buraya izin çıkacağını sanmam. Nasıl çözdüğüme gelince yapılar, medeniyetler birbirine benzer. 20 yılınızı dağda taşta geçirince bazı şeyler bilinebiliyor. Cihazınız varsa yapıyı inceleyin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yildirimin sebebi muhtemel cevresindeki yogun mineraldir. Yagmurla birlikte cekiciligide artar.

Kuyumculara yildirim dusmez :)

ragıp

Uzman
@malibu_18
kıymetli ustam,
paylaşımının ilk fotoğrafında, kayanın üzerinde çok güzel bir niş mevcuttur ki
bu da, kayanın altında mezarı temsil eder
dolmen tipi verilmiş olması beni biraz düşündürdü. bunu tuzak olarak düşünür isek. burası bayan mezarı olur.

hiç tereddütsüz, nişin 1 metre önünde çubuk tut, hemen altında boşluk verir ise boşluğu takip ederek tünel girişini bul
eğer boşluk vermez ise, nişin tam altından en az 2.5 - 3 metre aşağıya inmen gerekir
mezar odasında altın var ise, çubuklar, ana kayanın altına gitmeyecektir.

yerin güzel, önü açık, ferah bir mekan.
selametle

mitology

Member
Hocam kaya tuzak gibi duruyor. Giriş, kayanın desteklerinin olduğu meyilli tarafta gibi görünüyor.

malibu_18

Bilgili Üye
malibu_18 Buraya izin çıkacağını sanmam. Nasıl çözdüğüme gelince yapılar, medeniyetler birbirine benzer. 20 yılınızı dağda taşta geçirince bazı şeyler bilinebiliyor. Cihazınız varsa yapıyı inceleyin.
resmi izin bir seçenek ama çözüm değil, görüyoruz yüzlerce resmi izinli kazıdan çöp çıkaramıyorlar. adetler töreler hep geçmiş medeniyetlerin izleridir. inançlar farklı olsa bile bazı alışkanlıklar yüzlerce yıl sürebilir. biz yuvarlak oyma mezar deriz dedemizin mezarının başına yuvarlak suluk yaptırırız. bu tarz bir mezar yada mahzenin açılmış görseli paylaşılırsa herkese faydası dokunur.

malibu_18

Bilgili Üye
@malibu_18
kıymetli ustam,
paylaşımının ilk fotoğrafında, kayanın üzerinde çok güzel bir niş mevcuttur ki
bu da, kayanın altında mezarı temsil eder
dolmen tipi verilmiş olması beni biraz düşündürdü. bunu tuzak olarak düşünür isek. burası bayan mezarı olur.

hiç tereddütsüz, nişin 1 metre önünde çubuk tut, hemen altında boşluk verir ise boşluğu takip ederek tünel girişini bul
eğer boşluk vermez ise, nişin tam altından en az 2.5 - 3 metre aşağıya inmen gerekir
mezar odasında altın var ise, çubuklar, ana kayanın altına gitmeyecektir.

yerin güzel, önü açık, ferah bir mekan.
selametle
ustam en büyük sorun(!) önünün kabak gibi açık olması . aslında bir yönden bu durum iyi çünkü öyle olmasa bilinçsiz defineciler o kocaman kaya kütlesini çoktan paramparça etmişlerdi. bizim düşüncemiz mevcut yapıya hiçbir zarar vermeden varsa şayet azda olsa kısmetimizi almak. yüzlerce yıl o şekilde duran insan yapımı bir esere herşeyden önce saygı duyuyoruz ve istiyorum ki bu uğraşla/hobiyle meşgul olan herkes aynı hassasiyeti göstersin.

bu arada fotoğraflarda görünen açılmış yer nişin arka tarafında 10 metre ileride. oradan çıkarılan şeyin lahit olduğu söylendi ki zaten incelediğimizde lahit ebatlarında kare simetrik bir parça çıkarılmış oradan. bizim düşüncemiz en az 1 yada 2 tane daha lahit olabileceği.

Son düzenleme:

malibu_18

Bilgili Üye
Hocam kaya tuzak gibi duruyor. Giriş, kayanın desteklerinin olduğu meyilli tarafta gibi görünüyor.
kaya yüzde yüz insan yapımı bundan eminiz, bunun anıt olarak yapıldığı ve girişi tuzakladığı fikri gayet mantıklı yani ama ters köşe olur mu hemen önündeki oturak olan kısımda 1 metreden malı çıkarsada şaşırmayız :)

yalova1971

Yeni Üye
ölmezada kardesin belirttiği nokta doğru olabilir hava alan nyerle yosun bağlamış ve yerini belirtmiş bencede orayı yoklamalısın