Surfer Programında Kordinat sapma sorunu ve renk anlamları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pusula17

Engellendi
papşen dadas ustamın konusunda nasıl yapıldıgını yazdım sayfayı hatırlamıyorum 40 tan sonrasına bak şöyle birşey görüceksin =SOLDAN(a2;7) bu oku yap bu kadar.

kertenkele

Editör
Boş iş diyonuzda petrolun deposunun nerde olduğunu biliyorum baktım surferden gösteriyo bildiğiniz petrol ve deponun nerde oldugunu biliyorsanız bakın renk de ona göre çıkartırsınız benimki depoyu yeşil gösterdi

saftilki

Moderatör
Moderatör
Beyleerrr beyler,: dev bir arşiv yaptım, farklı metodları birbiriyle kıyaslamak vede farkları görmek için, dün akşam 700 ü bulmuştur dat grid out vs,

ve ayrıca surfer'ı şifre çözme tekniği ile kullandım, kısaca a dan z ye surferi inceledim,

Uydu yahut foto, yada topo map,

Yer altı görüntüleme metal bulma yansıma vb böyle bir şey (YOK)

Şu an öğle paydosundayım akşam neden ve nasıl yok ayrıntılı anlatım yapacağım inşallah,
yani ne kendimizi kandıralım ne başkasını iştaha getirelim,

Şimdi surfer vb bunlar boşunamıydı yani? HAYIR
bakabiliyorsanız tamamen yüzeysel etüd yapın,

eski konularda dediğim gibi bitki örtüsünü simule edebiliyorsak öpüp başımızın üstüne koyalım,

saftilki

Moderatör
Moderatör
Untitled - YouTube

mikrofonu çalıştıramadım o yüzden sessiz oldu,

ne yaparsam yapayım üzeri kapatılmış kuyu'yu görmüyor, telefonu bir sopanın ucuna bantlayıp videosunu çektiğim yeri görmüyor, ve daha niceleri

pusula17

Engellendi
saftilki haklısın ama üstü kapatılmış dediğin yeri yakın zamanda kapatılmayacak zaten belli bir süre geçmesi gerek belki 100 yıl belki daha fazla zaten buna pek fazla itibar etmemek gerek ama ben 2 yerde gerçekten aynısı çıktı baya heyecanlıydı ama çok eksiklikler var diyorum ya zaten bu uydudan görüntüleme değil fotoğrafları yani uydu fotoğrafını filtrelemek olay bu.
Ekli dosyayı görüntüle 177501

saftilki

Moderatör
Moderatör
onu biliyorum sözün gelimi uydu vs,

bie belgeselden bahsetmiştim bi ara discaver da, adamlar komple dağa bakıyor hangi programı kullandılarsa artık,
bir kanal buluyorlar aşağıya doğru uzanan, kanalı etüd çalışmaları ile takip ediyorlar,

ne bulsalar iyi :) tüplü tv büyüklüğünde bir kaya kızaklayarak kaymış aşağıya kadar :) ve erozyonla bir kısmı kapanmış,
eksikler hatalar illaki olur,

hadi bakalım kim paylaşacak grid ile real karşılaştırmasını?

saftilki

Moderatör
Moderatör
bu arada izlek ile çalışanlara iyi bir haberim var, bakalım sözünde durursa arduino grubundan biri java ile automause kod yazacak, o yapmazsa başkası yapar,
yani biz özene özene izlek çizmeyeceğiz maus kendisi çizecek düzgün bir şekilde

papşen

Member
Yorumlarım şahsi olup resmi izinli kazılar için ge
Untitled - YouTube

mikrofonu çalıştıramadım o yüzden sessiz oldu,

ne yaparsam yapayım üzeri kapatılmış kuyu'yu görmüyor, telefonu bir sopanın ucuna bantlayıp videosunu çektiğim yeri görmüyor, ve daha niceleri
1. Husus; üzeri kapatılmışsa nasıl bir boşluk tespiti bekliyorsun ?
2. Husus; Kuyu ne zaman kapatıldı. eart en son ağustos 2017 çekimlerini veriyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...