Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

tvezir

Yeni Üye
yani mal hem içerde hem dışarda oluyor birde bu kırmızı olan kısım malzemenin olduğu kısım değilmi ya üstadım metreyi nasıl alacağız bir yardımcı olsan

Bilal Bey

Member
@Nil ustam, açıkladığınız nedenlerden kaynaklandığını az buçuk tahmin ediyordum. Elinize sağlık. Güzel bir açıklama olmuş.
Şuraya getirelim konuyu; herhangi bir kişi işleme başladığı andan itibaren nasıl bir işlem yapmalı ki Nil ustanın yaptığı gibi her çekimde aynı sonucu alsın?

Tahminimi söyleyeyim:
Kendimden örnek vereyim mesela; ben Google Earth ile çizim yaptığım için çizimi el ile, düzgün olmayan bir çizgiyle yapıyorum. Her defasında farklı noktaları almış oluyorum hâliyle.
Fakat sizin yöntemde gridreferencefinder'dan merkez noktayı alıyorsunuz, her seferinde çizime aldığınız alan ve noktalar arasındaki mesafe hep aynı oluyor. Bundan dolayı hep aynı görüntüyü alıyorsunuz.

Bundan kaynaklı olabilir mi mesela?

Nil

Engellendi
romAntik odalar boş yada limit altında malzeme var görmedi , en sağda iki ayrı yerde malzeme var direk onları atayım size

Erkan55

Member
Surfer datalardaki kordinat verilerini birleştirerek renk olarak şekillendirme yapıyorsa koordinatlarda nasıl yansıma olur izah edermisiniz?

aslanbey

Bilgili Üye
dadas_25 Nil ustalar bugün gittim işlem yaptım büyük oymalarım vardı oralara surferden baktım baktığım yerlerden minarel çıktı çubuk boşluk veriyor yarım mt iniyok boşluk bitiyo 4 yere baktım dördüde minarel surferde hepsi oda verdi tek mezarım vardı çubukla da baktım surferdede vermişti Nil ustam dedin tek mezar görmez bende oda olanlarda işlem yapayım dedim 4 adet büyük oyma resminide atmıştım steye büyük oyma diye iki gün önce oymanın karşıaında oda verdi yarım mt indik boşluk uçtu diğerleride aynı şekil çubukla bulduğum surferle bakmadığım yerlere baktım oralardada minarel çıktı boşluk oralardada uçtu

Nil

Engellendi
aslanbey çubuklar zaten mineral bulması meşhurdur, surfer olayına geleck olursak form da isteyen pc den biraz anlayan herkez kendince çekim ve tespitlerde bulunuyor ,lakin o işlerin bukadar basit olmadığını anlamışsınızdır. ALLAH tan çook meşakate girmeden sonuca ulaşmışsınız . uydu çekimi vs bunlar hepimizin bildiğinden çookk daha teferruatlı ve mühendislik beceri ve ilave ekipmanlar gerektiren olaylar