Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

saftilki

Moderatör
Moderatör

sapma neredeyse yok, fotorafdaki yere bakıyorum ne zamandır, yani kayalarıda çukur olarak gösteriyor

lazopo53

Member
baye63 ustam TCX çalışmıyorsa;

-KML dosyasını önce bu siteye yükle: GPS Visualizer: Assign elevation data to coordinates
-Ardından Convert&add elevation'a tıkla ve açılan sayfada rakamlarla başlayan sonu .gpx uzantılı bağlantıyı indir
-TCX'i aç ve indirdiğin gpx dosyasını aç, CSV olarak kaydet.
Yükselti sorunu %100 çözülmüş olacaktır.

Görüntülerdeki gölgeyi gidermek ve görüntüyü netleştirmek içinse yan menüdeki "dikey ışık açısı"nı 90 derece yapın:
Ekli dosyayı görüntüle 180417

Bilal Bey çok verimli bbir paylaşım teşekkürler.sizden özel ricam buradaki clr. Renk paketini buradan veya özelden paylaşır mısınız?saygılar

lazopo53

Member
Büyük ustalara buradan seslenmek istiyorum:surfer da elde ettiğimiz datalar niçin voxler4 de çalışmıyor.tek boyutlu bir yüzey oluşuyor. Veya surferdeki odanın üç boyutlu kesitini nasıl alıp voxler e aktaracağız?lütfen bilen ler bu bilgiyipaylaşabilir mi?saygılar

aslanbey

Bilgili Üye
surfer goruntu

@dadas_25 ustam goruntulerde ne gorunuyor birinci yontemle baktim ustam tek yesil olan ustteki orda calisma yapilmis derenin ortasi digerleri ise iki derenin ortasinda sirtta

saftilki

Moderatör
Moderatör
Büyük ustalara buradan seslenmek istiyorum:surfer da elde ettiğimiz datalar niçin voxler4 de çalışmıyor.tek boyutlu bir yüzey oluşuyor. Veya surferdeki odanın üç boyutlu kesitini nasıl alıp voxler e aktaracağız?lütfen bilen ler bu bilgiyipaylaşabilir mi?saygılar
voxlerda yeni proje açıyorum, import deyip surferdan çıkan out dosyasını seçip network manager da out dosyasını sağ tıklatıp graphics output deyip sağda çıkan modüller ile devam ediyorum, bu kadarını öğrendim :)

may77

Moderatör
Moderatör
voxlerda yeni proje açıyorum, import deyip surferdan çıkan out dosyasını seçip network manager da out dosyasını sağ tıklatıp graphics output deyip sağda çıkan modüller ile devam ediyorum, bu kadarını öğrendim :)
voxlerde aynı surfer gibimi kullanılıyor excel ve dat dosyası nasıl yapılıyor kısaca özet geçerseniz sevinirim.