Tapınak şovalyelerinin türkiyede sakladığı on hazine dolu gemi

edirne22

Editör
Arnavutköy Sazlıdere barajının etrafından çok sayıda kilise gömüsü olduğu söyleniyor.
özellikle Şamlar ve SazlıBosna köyleri civarı ve karşı kıyıları.
barajın suları altında kalan eski bir köy ve kilisesi varmış.

bir ekip, çubukla yer tespiti yaptı, göl etrafında yaklaşık 6-7 yer.
ve istanbul'da birileri(!) ile görüşülmüş, fakat adamlar inanmamışlar.
işle öyle yarım kaldı.
yakın bir zamanda, baraja yakın bir yerde, tek kişi 200 kg altın çıkarmış fakat jandarmaya yakalanmış.
adam ve jandarmalar arasında kavga çıkmış, jandarma malzemeyi almış, kayıt falan tutulmamış...

bir başka duyuma göre MİT'ten bir ekip, Türkiye çapında gömü işiyle uğraşıyormuş,
10-15 kg ile uğraşmıyorlarmış bile yüklü miktarda altın çıkarıyorlarmış, fakat şu sıralar biraz ara vermişler...

metehan17

Yeni Üye
soylediklerin dogrudur bu is yapmayan kslmamis bastan asagi herkes bu usle ugrasiyor agalar dayilar godamanlar devlet tiklerde

Jookerturk

Bilgili Üye
Güneydoğu da varlıklı bir iş adamı (devlet yanlısı) da bu işle uğraşıyor. Araçlarında cihazlarla gezdiği dahi biliniyor.

Thanatos

Yeni Üye
Büyükçekmece geçiş, ona tekrar döneceğim ama bahsedilen yer büyükçekmece gölü ile karadeniz arasında bir yer lakin buradaki paranın beyaz sarayda tek resmi olan kanuni sultan süleyman zamanında ispanyadan göçen Y...diler için harcandığı söylentileri var. Bu konun'un ana teması için yazdım.
Bir arkadaşımız yazmış yarımburgaz mağralarına taşınmış ama yanlış küçükçekmece gölünden giriş var,büyükçekmece gölünden girişi yok ama ismi altınşehir kalmış, mağralar sonradan taş kilise olarak dahi kullanılmış. Bu mağralar bir rivayete göre topkapı sarayına kadar gittiği söylenir (olimpiyat stadı inşaatı sırasında bir fatih bir kamyonunun düştüğü söylenir) karşısında demir parmaklıklarla kapalı olanında büyükçekmece ye gittiği başka bir rivayette anlatılır. Gercek olanda bir evden tunelle kiliselere bağlandığı bilinir. Birde kule vardır yukarıda darpanede denir oda tunelle aşağı gider, üzerine çok valla yapıldı ama 12mt.yakalayamaz ama aşağıda bir kolej varki başını bir mimli bir general var bilmem anlatabildim mi?

bestami

Aktif Üye
Hatay da da olduğu söylenir, bir alış veriş merkezi ve bir otel yapıldı, otelin adı müze otel, çok ilginç değil mi? 1. derece sit alanına müze otel yapıldı

Thanatos

Yeni Üye
Zeytinburnu için külçe eritme potaları durur denir ama ne hikmetse durur mu?
Ayrıca gülhaçlıların yeri büyükçekmece den taşınarak, yapılan yapının aynısı hatırımda kaldıysa vatikanda var. Yutup'tan ve google amcadan yeri bulursunuz.

Son düzenleme:

pusula17

Engellendi
Tapinaktaki baskindan sonra 10 yuklu gemi ıstanbul a gondermisler buyukcekmece limanina demir atmislar ondan sonrası muamma.Haritada Buyukcekmeceden sag uste dogru gitiginizde degisik semboller görürsünüz var ama nerde ne şekilde saklandigi belli degil

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Esteban74 pusula17 üstad lar şövalyeyi vikingi samurayı.. Bize dikte ettirip gündem yapanlar. Suni konular ile aklımızla oynayanlar. Bana sadece istanbulun.. Bilgisini yanlız yeraltı bilgisinden bahsetsinlerr.. En 6.5.yılda öğrendim tüm giriş çıkış manastır bağlantılı kuyu görünümlü yerleri. 76.kilometre gizli geçitleri nerden başlar nerden biter hangi okulun bahçesinden çıkarır... Waywayway.

karot

Yeni Üye
Bir keresinde iz sürdük. hedef arnavutköy bogazköydeki camiye cevrilen kilise cıktı. Sonuc gec kaldık restorasyon....ki bina tamir edilir benim bildigim. Arazi köstebek yuvası misali. fotolar belediye sitesinde var. :) . Tum bu bahsedilen alan bir butun incelenmeli. Catalca nakkas yassıörende toprak altında askeri yapılar mevcut dağ basında kimden neyi korudun yıllarca. Bi sormak lazım. Simdi mi? resmen dagları erittiler hafriyat ala ala. gecen gittim cukurdaki nakkas köyü düz ayak bir yer olmus...Ben tasınan malzemenin karadeniz kıyısına gittigini düşünüyorum...

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence buraya sakladılar...