Tarladan çıktı

Siva

Bilgili Üye
Bu tas cikardigin yerde kuyu olabilir kuyudan su cikartiklari zaman kullanilan ip zamanla tasta boyle izler yapabilir bir belgeselde izlemistim sanki aynisi su ceke ceke tas da o sekilde izler yapaiyor zamanla bana gore bu tasin ciktigi yerde etrafinda kuyu olabilir..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Her konunun ayrıcalıgı bir işaret varsa o işaret biliyorsan dönemine göre degerlendirilir.

Örnek Üç agaç yada üç tepe var teslis yani.

Dönem Rum Yunan dersen Teslis içinde, dönem Ermeni dersen Teslis dışında ararsın bunu !

Burdaki Kültü söyledim sana Hırıstıyanlıkla alakası yok dedigimi işaretin öncesi ve sonrasıyla anlattım heralde. Medeniyete net şudur diyemesekte ! Oyma işaret kültü öncesi. En son Haçlar vardırki oda dünkü bu günkü diyelim.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bu tas cikardigin yerde kuyu olabilir kuyudan su cikartiklari zaman kullanilan ip zamanla tasta boyle izler yapabilir bir belgeselde izlemistim sanki aynisi su ceke ceke tas da o sekilde izler yapaiyor zamanla bana gore bu tasin ciktigi yerde etrafinda kuyu olabilir..
Bu güzel bir tez kafa çalışoyor sende.
Amaaa bu taştan bir yada iki tane olup olmadıgını. Hemen her mezardan yada üç beş mezarın birinden benzer taşa rastladıgını söyler sana ! Konu sahibi

tek taş ve mezardan cıkma degilse senin yazdıgın tez üzerinde durup başka şey aramayalım.

Hadi İyi Sahurlar!

Son düzenleme:

Siva

Bilgili Üye
Bakir gumus madeninden bahsetmissin bi fikir daha vereyim maden xikartiklari icin ip. Tasi asindirmis ip izleri tasa islemis zamanla yani ya su kuyusu yada maden kuyusu

Siva

Bilgili Üye
Bu güzel bir tez kafa çalışoyor sende.
Amaaa bu taştan bir yada iki tane olup olmadıgını. Hemen her mezardan yada üç beş mezarın birinden benzer taşa rastladıgını söyler sana !
Mezardan ciktigini gormusmu arkadas bu taslarin net bir bilgin varmi konu sahibi arkadas

findicak

Yeni Üye
Bakir gumus madeninden bahsetmissin bi fikir daha vereyim maden xikartiklari icin ip. Tasi asindirmis ip izleri tasa islemis zamanla yani ya su kuyusu yada maden kuyusu
Yok maden alanı 10km uzakta o ihtimal biraz zor.
Dere ve tepeleri kırmızı ile çizdim,
1 nolu tepe çok güzel görünüyor , 2 ve 3 nolu tepelerde onun gibi çok belli ama haritalardan belli olmuyor.
diğer kırmızı çizgiler dere.

Siva

Bilgili Üye
Yok maden alanı 10km uzakta o ihtimal biraz zor.
Dere ve tepeleri kırmızı ile çizdim,
1 nolu tepe çok güzel görünüyor , 2 ve 3 nolu tepelerde onun gibi çok belli ama haritalardan belli olmuyor.
diğer kırmızı çizgiler dere.
Nerden biliyosun bu tasin ciktigi yerde maden olmasin belliki oradada aranmis sonra 10 km uzaklikta daha zengin yer bulunmus ihtimaller cok .

Teslaburda

Member
bence dostum burası eskiya kasası olabilir resmin sağ altında v isareti var aslında boynuz sanırsam dikkat et sol kolunu takip et bakalm nereye cıkacaksın sağ kolda bir yere cıkartabilir sola devam edersan sanki asma köprü varsada kullanma o taşlar köprüden kalmış olabilir rastgele .....