Tarlamda taş sütunlar çıktı ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

poseidon2023

Uzman
Allah iylini versin emi diyem sonra devam edeyim böyle işaret böyle resim ve acıklama

roma dönemine ayit güzel bi yerleşim alanı diyem ginede

Akigolar45

Yeni Üye
Poseidon ustam detaylı fotoğraf yok haklısın gerçekten fotoğraglı cumartesi çekcem inş video ile birlikte inş değerli yorumlarını o zaman bekliyorum sadece ben yıllardır şüphelendiğim noktayı işaretlemek istedim uydu üzerinden

yorgos

Yeni Üye
Isretledigin yer tepe etrafi duzluk ise tumulustur dostum zaten tumulus ciplak gozle bakildiginda belli eder kendini ki bunu anlamak icin arkeolog olmaya gerek yok insan eliyle yigma tepe oldugu bellidir toprak yapisi farklidir tas pismis toprak cakil kum v.b seyler tumulus alametidir kil kilit noktadir kazdiginda bunlar cikiyosa tumulustur ama tumulus isi tecrube ister zor istir dedigim gibi sana git tumulus kaz diyemem suctur agir sonuclari vardir sakattir

yorgos

Yeni Üye
Tabi uydu fotosundan ancak bu kadar yorum olur net foto lazim uydu degil

Akigolar45

Yeni Üye
Aynen usta etrafı düz tarla bu tepe yerleşim yerine 300 350 mt arasında

yorgos

Yeni Üye
Dedigim gibi dostum tumulus isi zordur devlet kazi izni asla vermez ki bahsettigin yer buyuk ihtimalle sit alanidir zaten ayrica GPR olmadan tumulus kazmak igneyle kuyu kazmaya benzer ya gpr ile dramosu bulur ordan kazarsin buda zaman emek isyer yada kepceyle bamgum girersin ki herturlu paket olursun bence sana bolsanslar tumulusler guzeldir cekicidir ama bir okadar tehlikelidir

Akigolar45

Yeni Üye
Şuan için sit alanı deil ustam ama bi yakalanma olayı olursa kesin sit alanı olucak bu bi kesin çünkü her yer tuğla vs yaşam izleri