Taş biblo heykel

yeni kişi

Yeni Üye
Taşın altında biblo
Sa. Dağın orasında bir düzlük arkası büyük kayalık ve üzeri tekrar toprak zirveye devam ediyor. Manzaraya hakim bir yer. Bu kayalığın dibinde arkadaş çobanken 30 sene evvel sopa ile eşelenirken ufak bi kaya parçasını kastırıyo altı horasan sıva ile zemine yamanmış sıva kopuyor. Çakmak büyüklüğünde taştan beyaz dı diyor. Muhtemel mermer. Kolları göğsünde çapraz bağlı kafası öne eğik boynu hafif yana bükük çıplak bir erkek heykeli çıkmış. Heykeli kabetmiş ama bulduğu yeri net biliyor. Bunun anlamı nedir. Şimdiden teşekkürler.

S:W:A:T

Editör
Buna istinaden boş olacağı veya dolu olacağı konusunda kimse yorum yapamaz . Ama anlattığına göre birşeylerin olduğu belli . Buraya gidip senin kendi gözünle yeri görmende fayda var . Güzelcene fotoğraflaman gerek her yeri .

yeni kişi

Yeni Üye
Ustam bir yorum bekliyorum şöyleki. Böyle bir şeyle karşılaşmış olan varmı. Veya Mezar var ve yatan kişinin kendi tasviri vs. Ben istanbuldayım yer uzak ve köyden 4 saat yaya. Araç yolu yokmuş.

S:W:A:T

Editör
Ustam bir yorum bekliyorum şöyleki. Böyle bir şeyle karşılaşmış olan varmı. Veya Mezar var ve yatan kişinin kendi tasviri vs. Ben istanbuldayım yer uzak ve köyden 4 saat yaya. Araç yolu yokmuş.
Sevgili dostum orası herşey olabilir . Anlattığın kadarıyla yaşam alanıda olabilir orası .. Dağın ortasında bir düzlük arkası kayalık ve onun üzeride düzlük heryeyere hakim bir yer diyorsun .. Cillop gibi bir yer derim ben sana .. Ama verdiğin cevap yer uzak ve 4 saat yayan diyorsun :) Şimdi burda ne yorum yapılabilir sence ? Yerin fotoğrafları gerekiyor .. Belki gözle göremediğin şeyleri fotoğrafta farkedeceğiz ... o şekilde bir yönlendirme yapılabilir .. Herşey çıkabilir Mezarlar da olabilir ... Mağaralar , mahzenler olabilir ... Oraya gittiğin de elinde dedektörün ve çubukların olsun kesinlikle yer okadar uzaksa ... Heykel dediğin şeyler çok ciddi şeyler :) Oranın boş olma ihtimali çok düşüktür ordan çıktıysa dediği gibi ...

ragıp

Uzman
@yeni kişi
usta
bire bir göreceksin
çevre fotoğrafları ekleyeceksin
ustalar görecek, inceleyecek
nerede ne olabilir
beyin fırtınası yapılacak
sonrasında ise senin aklına en yatkın olanına
ya allah bismillah diyeceksin
uzaktan kumanda ile bu iş gerçekten zor

sunak mı var, kanal mı var niş mi var
kaya mezarımı var görmek lazım
bu şekilde
sadece falcılık olur

selametle

CANADALI

Aktif Üye
bolca foto şart o zaman gören bilen yorum yapar.

ÖMER HATTAB

Editör
Çoban efendi büyük bir serveti kaybetmiş
heykeli bulduğu yerde başka şeylerin olmasıda mümkündür.

yeni kişi

Yeni Üye
Ustalar öncelikle sağ olun. Foto çekme ihtimali şu an yok. Ömer Hattab ustam bu heykele hiç benzemiyor rengi dışında. Biblo çok netmiş ağzı yüzü kulak burun kollar elleri yumruk şeklinde imiş parmak kavisleri bile net miş. Bacak ve ayaklar da dahil. Birebir net bir adam ve çakmak büyüklüğünde.

ÖMER HATTAB

Editör
ustam bu heykel Çanakkale de bulundu
Nisan ayı içerisinde de yurt dışında bir müzayede ile satışı yapılacaktı
en son kime gitti, takip edemedim

selametle
ondörtbuçuk miyon dolara satıldı
alan kişi kimliğini açıklatmadı.