Taş da yazı

mayhem

Co Admin
Co Admin
ben arapça harfler gördüm sanki ıslatınca çıkar ortaya osmanlıya geçince tarih yazmışlardır bu arada çeşmenin üstüne arkada kalıyor bu yığmalar anladığım bu yığmaların ve şüpelendiğin yerlerin etraflıca resmini çek bakalım girilmişmi girilmemişmi bur şişleme yapabilirsin yığma olan yerlerde cubuk cihaz yardımı al çeşmenin arka taraflarını resimle güzelce kayalık alan varmı bakalım nereye bakıp nerde işlem yapabilirsin görelim bu işler aceleye gelmez sait bilgin olsun diyer arkadaşlarında yorumunu al.

sait

Bilgili Üye
Tamam abi hepsini resimleyecem güzelce bi tane videom var ama denedim olmadı sadece yığmanın videosu var en kisa zamanda cekecem

sait

Bilgili Üye
Arkadaslar değerli abilerim yorum yaptı son yorum yapmak isteyen varmı belki başka şeyler görenler olacak bu sitedeki herkesin yorumu benim için çok önemli

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
sait kardaşım,
Konunuzu inceledim.
Ustalarımız gerekenleri söylemiş.

Çeşmeyi, varsa dedektörle, tara.
Yığmalara yönel. Önce etrafında sonra üzerinde boşluk tespiti yapınız.
Boşluk tespiti müspet olursa; değerli maden tespiti yapın ve işleme geçin.

Kolay Gelsin.

Şirvan

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 128204 bu ağaça zamaninda yıldırim düşmüş gibi dut ağacı herhalde bu ağaç etrafında boşluk bak cihaz var ise kontrol et. Demir bir meteryal.mi vardı toprak altında diye düşündürüyor

sait

Bilgili Üye
Şirvan usta bu dut ağacı o yiğma dediğim yerin tam başında ve bunun karşısinda iki dut ağacı daha var üçgen yapıyor

Şirvan

Operatör
Resimlere baktim göremedim üçleme olması gerek diye uçgeni çiz orta noktasında boşluk bak ceşmenin arkasındaki düzlüktede olmalı üçleme ağac olur kaya olur farklı birşey

sait

Bilgili Üye
Diğer iki dut agacini atmadim ama tam üçgen yapıyor ve bu dut ağacı o yigmanin başında birsey anlatayım bakalım ne diyeceksin arkadaşım burayı traktorle sürerken tam bu dut agaclarinin orta kısmını hafif geçmiş iki teker içeri çökmüş kesme taşlar vardı çıkarmışlar ve üstünü kapatmış tekrar ne ola bilir ?

sait

Bilgili Üye
Ben diyorum giriş olabilirmi acaba ? Hani giriş değilse nedir ondan hiç karismadik ki dikkat çekmesin

Şirvan

Operatör
sait kardeşim kesme taşlar bir yapının olduğunu gösterir orada çalışma yapın

sait

Bilgili Üye
Tam o çökme yapan yerde mi yapalım çalışmayı? burada yığma mezar var biz öyle düşünüyoruz ve diğer başında da dört tane basamak şekli var peki Şirvan abi bu çökme yapan yerde çalışma yaparsak içeri girme ihtimali varmı

Şirvan

Operatör
Çubuk kullanmayı biliyorsanız işiniz kolay. Üçgen yapan yerin merkezinde olmalı bu çökme ve burdanda blok kayalar çıktı diyorsunuz orda yapin girişin yan duvarları veya kapı üstündeki blok taşlarda olabilir her iki ihtimalde sizi girişe götürecektir