tas yıgıntısı

kertenkele

Editör
Ustalar hepinizin yardımını bekliyorum

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
kertenkele nekropolde, oncesi ve sonrası olarak iki kısımdan oluşuyorsa ? diziliş olarak k.doğudan g.batı ya doğru söz konusu olabilir?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
kertenkele..

İşte sevgili kardeşim beni hiç yanıltmayan en sevdiğim işaret sırrı bende saklıdır. Ve yine yanıltmadı.Ben kolay kolay kimseye kızmam ben burada size iyilik yapmaya çalışıyorum siz lütfedipde sorduğum şeye bile bir cevap vermekten aciz duruyorsunuz. Ben daha o taştaki işareti görünce buranın ciğerini tahmin ediyorum ve buradaki kutsallığı arıyorum ve işte sonuçları ortaya çıkıyor ve aynen tahmin ettiğim gibi bir ortam amma ne yazıkki Demekki sizin yardıma ihtiyacınız yok ne diyelim Allah nasibinizi arttırsın

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@kerkentele ağır işler , tonajlı kayalar hepsi tek tek itina ile yerleştirilmiş basit defin işlemi olan bir bölge ve medeniyet işi değil .
Resimdeki taşların oraya ne amaç ile yerleştirildiğini araştırın bunlar toprak yüzeyinde görünenleri , daha büyükleri zemin altında .
Burasının başka yönlerden çekilmiş olan resimleri mevcut mu ? Ayin yeri sunak alanı denilen yerde iyi bir boşlukçu alttaki odayı teyit edebilir .

kertenkele

Editör
dardanos ustam kusura bakma resim attığım sıra yazmışsın görmedim sotuna gelince ustam burası ilçeye 17 km bir dağ dağ komple kayalık senın dediğin yerde kalıntı kesinlıkle yok ustam bu taşlar bu dağın taşı değil birde burdakı taşlar ufalanıyor kum gibi ama bu taş çok sert rengide siyahımsı

kertenkele

Editör
kazama ustam geniş bir alanda dolaştım tek başıma kimse yoktu yanımda fakat boşluk yoktu sadece iki küçük oyma var onun altında verdi bir tane oda 3 mt falan tünel sonra odaya giriyor ama açmamız imkansız girişte gösterdiğin kayalara benzer kayalar var vinç lazım

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@kazama ustam geniş bir alanda dolaştım tek başıma kimse yoktu yanımda fakat boşluk yoktu sadece iki küçük oyma var onun altında verdi bir tane oda 3 mt falan tünel sonra odaya giriyor ama açmamız imkansız girişte gösterdiğin kayalara benzer kayalar var vinç lazım
Gösterdiğim kayalarında oranın girişine önünde bulunmaları olası bir ihtimal , evet vinç lazım böyle yerlerde basit toprak işi değil .
Peki bu alttaki resimdeki yeri incelediniz mi ?

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Boşluk bakmalısınız çubuklarla. Oymaların fazla uzağına gitmeden kontrol ediniz.

kertenkele

Editör
@dardonos nerdesin demin en sevdiğim işaret demiştin bekliyorum

kertenkele

Editör
kazama ustam oraya çubukla bakmadım sadece duvarı resmini çektim duvarın karşısında iki büyük kaya var arasından su çıkıyor birde ustam o kayalarda çok büyük ama yazın kuruyo akmıyor duvara 10 mt falan bu dediğim