Taşa yorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Son düzenleme:

bartra

Member
kardess govdedeki sonadan yapistirma buyuk ucgen tasi ve dipte solda dik olarak cakilmis tasi sokermisin musait olunca iki yerdede.bisey olmali.cizim yapamadim.ama sonadan minte ikiside
Değerli ustam bilgilerin icin tesekkur ederim çizim yapabilme imkanın varsa çok büyük güzellik olur taşı yarın detaylıca bi çalışmadan gecirecegim dedigin basta olmak kaydiyla

bartra

Member
BulursamKader25 Cann ustalarım daha detaylı resimlerle geleceğim yine tesekkur ederim eksik olmayın degerli yorumlariniz için

Storm

Editör
Ağa yanlış anlama bu taş doğal. Volkanik taş zamanla o boş yerleştirilmiş gibi yerlerde şöyle söyleyeyim kireç ve benzeri kum taneleri dökülmüş oralar taşlama yapamamış. Etkiye tepki mevzusu. Bu yüzden de bazen insan eli değmiş gibi görülür ve insanları yanıltır. Benden söylemesi bence nasibini seyyar olmayan bi yerde ara ve emin ol pişman olmazsın

godfather

Member
Bende o deliklere anlam verememiştim Mal bulanındır usta söyleyince fark ettim, sanki o kısımlara taşlar eklenmiş, zamanla ek yerleri açılmış gibi.
Tabi bunun hangi amaçla yapıldığını bilmek için başka emarelerde bakmak lazım ama siz o ek gibi görünen yerleri incelemekle işe başlayın.

Storm

Editör
Yanlış anlamazsan sana bi kaç öneri de bulunmak istiyorum. Şimdi olduğun çevresi kayalık bölge ilse. Bulunduğum yerde Güney Güney doğu kuzey batı istikametinde kayalık alanlar var ise kütlesi büyük ise. Arazi etrafında hakim tepe dağ varsa, burun yapan yer. Daha sonra Çay dere büyük olacak ama vadi gibi yerler varsa bu vadiyi görebilecek mezar yapılacak noktaları araştır ve değerlendir. Şayet çubuk kullanmayı biliyorsanda orman içi ağaç bitmeyen otluk alanlar. Ya da tarla harici büyük geniş uzun alanlarda boşluk bak genelde bu saydıklarımdan birinden birini yakalarsın. Bu tür şeylerle uğraşıp zaman kaybetmekten daha iyi şeyleri bulursun ustam. Bunu sana niye yazdım bilmiyorum ama Gönülden yazmak istedim

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
önce haçta işçilik var mı ona bakmamız lazım
kabartma mı oyma mı yakından inceleyin gidince
sonrası daha zor tabi taşın oraya ait olmadığı belli
koparılıp getirildiği yeri bulmanız lazım

bartra

Member
Bu kesinlikle gol Üstadım yarın olsun direk ordayım insAllah nedir ne degildir göreceğiz :)

bartra

Member
Yanlış anlamazsan sana bi kaç öneri de bulunmak istiyorum. Şimdi olduğun çevresi kayalık bölge ilse. Bulunduğum yerde Güney Güney doğu kuzey batı istikametinde kayalık alanlar var ise kütlesi büyük ise. Arazi etrafında hakim tepe dağ varsa, burun yapan yer. Daha sonra Çay dere büyük olacak ama vadi gibi yerler varsa bu vadiyi görebilecek mezar yapılacak noktaları araştır ve değerlendir. Şayet çubuk kullanmayı biliyorsanda orman içi ağaç bitmeyen otluk alanlar. Ya da tarla harici büyük geniş uzun alanlarda boşluk bak genelde bu saydıklarımdan birinden birini yakalarsın. Bu tür şeylerle uğraşıp zaman kaybetmekten daha iyi şeyleri bulursun ustam. Bunu sana niye yazdım bilmiyorum ama Gönülden yazmak istedim
Degerli ustam hevesli biri olarak en ufak detayı dahi değerlendirme yolunda ilerlerim genelleme olarak dediklerinizden çok memnunum gayette dogrusunuz suphesiz daha iyi yerlerde gerekli. Ama bu taşın bana bi garip gelmesi var neden bilmiyorum ayrica dere falan yok ama hakim tepe ve otluk alan mevcut @Malbulanındır ustamın dediklerinden yola cikarak aynen sizinde dedigini gibi arazi keşfi de yapacağım mutlaka. İlginize alakanıza çok tesekkur ederim :)

bartra

Member
önce haçta işçilik var mı ona bakmamız lazım
kabartma mı oyma mı yakından inceleyin gidince
sonrası daha zor tabi taşın oraya ait olmadığı belli
koparılıp getirildiği yeri bulmanız lazım
Sayın ustam tasın yerinin orası olduğunu dusunuyorum hemen 1 metre saginda yol var o yüzden anlatılmak istenen kaybolmuş olabilir veya cevre degiskenlik gostermis olabilir diye dusunuyorum daha detayli inceleme her zaman gerekli elbette yorumlariniz için çok tesekkur ederim :)