Taştaki işaret nasıl başlamalıyım?

Sabo

Member
Ekli dosyayı görüntüle 253475

Taşlar sanki anakayaya yapışmış gibi görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 253476

Böyle bakınca da kayanın tamamı kartal kafasına benzettim.

Ekli dosyayı görüntüle 253477
Bir de dikkatimi çekti burası nasıl biryer?

ustalar birşeyler söylemiş rastgele...
Ustam kayaya yapışmış olanlar boş çıktı. Karşı tarafta taş ocağının yığmalar. Saolasın değerli yorumlarınız için

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Burda işlem yapmak , orda yatan medeniyeti ortaya çıkartmak demektir .
Asıl merakım bu taşların oldugu tepeleri uzaktan görmek .
Höyük ve mezarlığın tamamı toprak altı kot seviyesi kadar metraja dayanır , bu görünenler fabrikanın bacası sadece .
Bölgede kimler yaşamış bilginiz var mı ?
Güzel mezar odaları vardır ama açıp girmeyi bırakın , dolguyu geçene kadar aylar geçiyor .

Sabo

Member
Burda işlem yapmak , orda yatan medeniyeti ortaya çıkartmak demektir .
Asıl merakım bu taşların oldugu tepeleri uzaktan görmek .
Höyük ve mezarlığın tamamı toprak altı kot seviyesi kadar metraja dayanır , bu görünenler fabrikanın bacası sadece .
Bölgede kimler yaşamış bilginiz var mı ?
Güzel mezar odaları vardır ama açıp girmeyi bırakın , dolguyu geçene kadar aylar geçiyor .
Sevgili ustam. İnşallah gittiğimde etrafı sizin için çekerim.allah kolay yerlere denk gelmeyi nasip etsin. Kısmet. Tşk ederim. Yorumlarınız için. Ankara burası. Birçok medeniyet geçmiş. Yalnız okadar işaretler sunaklar varki. Bir tane örnek olacak açılmış. Soygun yemiş yer yok. İyimi kötümü bilemedim

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
APOLLONUS ustam nokta atışı yapmış bana göre. Özellikle üst köşe tepsi gibi duran kaya yanı

poseidon2023

Uzman
uzaktan resmi ve cevresi son resmin

Son düzenleme:

Sabo

Member
uzaktan resmi ve cevresi son resmin
Ekli dosyayı görüntüle 253493ustam burada boşluk verdi. Üst tarafa bakmadım orayı atlamışım.son resim ise 1 ay önce çekmiştim etrafını çekmemiştim. 2 gün önce gittim ama çevre müsait değildi çekemedim. Bayramdan sonra ilk işim oraya gitmek. Doğal gibi durmuyor sanırım değilmi.aynı şeyi gördüğümüze sevindim. Yıkılırmı kontrol etcem.hayırlı geceler.

poseidon2023

Uzman
boşluk mezar şeklinde deyil mahsen yada oda olacak iyi konturol et cubuklar ile önce boşluk taraması yap cevrede ne kadar varsa bulman gerek ikiyerin ortasında dur bak boşluktan sonra metal tespiti

arazide resmini bile cekemiyosan cubuk tutamıyosan orda hiç bir şey yapmana da gerek yok derim

Sabo

Member
boşluk mezar şeklinde deyil mahsen yada oda olacak iyi konturol et cubuklar ile önce boşluk taraması yap cevrede ne kadar varsa bulman gerek ikiyerin ortasında dur bak boşluktan sonra metal tespiti

arazide resmini bile cekemiyosan cubuk tutamıyosan orda hiç bir şey yapmana da gerek yok derim
Değerli ustam değerli yorumun için saol. Söylediklerinizi uygulamaya çalışacağım.

poseidon2023

Uzman
.................................................

Son düzenleme: