Taştan anlayanlar bakabilir mi?

Caylak89

Yeni Üye
Hafriyat kazısi esnasinda buldum değeri var mıdir? Cam gibi ateşe verdim biraz alttan bi parca koptu

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Caylak89 üstad Ateşte yumuşayıp hoş bir koku yaydıysa kehribar olabilir.. Eğer öyleyse kralsın devamını toplaaa değilse jeolog ustam musait olduğunda değerlendirme yapar

jeolog

Co Admin
Co Admin
Goruntusunden Cam derim. Amber icin yapacagin test orta buyuklukte bir kupa bardagin icine 7 cay kasigi tuz ve su ekleyip tuz tamamen eriyinceye kadar karistirin batmiyorsa amberdir veya toplu ignenin ucunu yakin ve bu ornege batirmaya calisin. Recine oldugu icin eriyecektir. Harfiyati nasil vur yerde yaptiniz bilgisini de gerek var.

NOT: Bu formu alabilmesi icin suyun hareketine ve asinmasina maruz kalmasi gerekiyor. Dogal asinmaya ugrayan ve kristal yapisini kaybeden her camsi mineralin ne oldugunu anlamak kolay degildir. Keza insan tarafindan islenmis olsa bile.

Son düzenleme:

Caylak89

Yeni Üye
jeolog iki dediginizi de yaptim sonuc alamadim galiba degersiz siradan bir cam herhalde.

Bu arada harfiyat aldigimiz yer normal yol hafriyati molozun icinde buldum..

jeolog

Co Admin
Co Admin
@jeolog iki dediginizi de yaptim sonuc alamadim galiba degersiz siradan bir cam herhalde.

Bu arada harfiyat aldigimiz yer normal yol hafriyati molozun icinde buldum..
İsterseniz saklayın ilerde Maden Fakültesi olan bir üniversiteye yakın olduğunuzda gidip analizini yaptırın. Bu tip kristal yapısını kaybetmiş, camsı saydam olmayan mineraller için kesin sonuç alıp yorumlamak daha doğru olur.