Tavuk civciv

wedwed

Yeni Üye
Merheba arkadaşlar sitede yeniyim. Köyde aramizimizde tavuklu civciv motivi var . Motiv dediğime bakmayın çok kolay anlaşılmıyor su dökünce anlaşılıyor . Arazide yüzlerce ortalama aynı büyüklükte olan Kaya dizisinin ortalarında bir yerde bir sehpa büyüklüğünde kayanın alt yüzeyinde. Ben de şans eseri kayanın önüne düşünce farkettim bu kayayı. Rahmetli babam ve daha önce bölgede yaşayan amca çocukları yıllar önce bahsederdi bu kayadan ama kimse görmemişti ta ki ben görene kadar. Sorum şu olacak tavuk ve arkasında aynı yöne bakan iki civciv var detektör olmadan burdan sonuç alınabilinir mi detektör yok elimde yada çevremde olan biri yok

wedwed

Yeni Üye
Bölgenin yukarısında eski yerleşim yeri var yaklaşık 300 metre uzaklıkta . Yıkılmış kilise ve değirmen olduğu söylenen yer var ve eski yerleşim yeri yıkıntıları . Eski ermeni yerleşim bölgesi . Bölge ermenilerin en yoğun yaşadığı yer . Daha önce kaya üzerinde haç işareti olan bir kaya vardı ondan bir şey elde edemedik doğrusu çok uğraşamadık küçük bir detektörle bölgeyi taradık ama çok kötü ve küçük bir detektör idi ve bu tavuk civciv figürinin olduğu bölgeyi bilmiyorduk orayı tarayamadık

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Arazi sizin ne güzel herşey sizden yana resim çekmeyede engel yok bizde bekliyoruz resmi

ÇAKIR3428

Member
Keşke fotoğrafı olsaydı ustalar bu şekilde yorum yapmazlar

wedwed

Yeni Üye
Evet keşke ama bölge bana çok uzak ve gördüğümde resim çekmek aklıma gelmedi ama sadece detektörsüz bulunabilinir mi acaba diye sormak istedim

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Siz tavuk ve civciv gördüğünüzü söylüyorsunuz. Ve bizden fikir istiyorsunuz, görmediğimiz birşey hakkında hükümde bulunup yorum yapmanin tanımı olsa olsa hayal satmak olur. Ne yazık ki bizler hayal satmıyoruz.

wedwed

Yeni Üye
Hayal satmıyorum yanlış anldınız galiba
Sadece bir sorum olmuştu
Detektör olmadan birşey çıkarılır mı tavuk civciv işaretinden diye sormuştum .
Eğer böyle ise bölgeye detektör olmadan gidecem yoksa detektör ayarlamadan gitmeyecem
Emin ol ki hayal satmıyorum çok değerli bir bölge ve bölgeye gidip resimleri attığımda sen de hak vereceksin
Siz tavuk ve civciv gördüğünüzü söylüyorsunuz. Ve bizden fikir istiyorsunuz, görmediğimiz birşey hakkında hükümde bulunup yorum yapmanin tanımı olsa olsa hayal satmak olur. Ne yazık ki bizler hayal satmıyoruz.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sadece bir sorum olmuştu
Eğer böyle ise bölgeye detektör olmadan gidecem yoksa detektör ayarlamadan gitmeyecem
Emin ol ki hayal satmıyorum çok değerli bir bölge ve bölgeye gidip resimleri attığımda sen de hak vereceksin
Haydi inşaallah..

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
resimleri çek bizde sana yardımcı olalım. daha önce erzurum bölgesinde çözdüğüm benzer bir işaret olmuştu. resimler olmadan seni yönlendirmek doğru olmaz . en iyi cihaz akıldır. selametle.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Sadece bir sorum olmuştu
dedektör olmadan zor diyeyim çünkü verdiğimiz yada verecegimiz yöndeki adım hesabını yaparken birkaç santim kaymanız ileride hedefi ıskalamanız anlamına gelir buda işlem yaptığınızda boş çıkmasına sebep olur ve bırakır gidersiniz halbuki 1 metre sağında yada solundadır en başda yaptığın birkaç santimlik hata yüzünden başına bunlar gelir dedektör olmadan anlayamazsın anlatmak istediğimiz bu aslında birde resimleri gönder bakalım tavuk civciv nasılmış gerçekmi sahtemi bakalım.. o haç işaretli kayayıda bir atarsan haçın boyutuna bakalım ne oldugunu söyleriz.

sanal defineci

Bilgili Üye
çıkarırsın çıkarmasına.ancak zorlaşır..dedektör olmadan boşa çabalaman muhtemel..

sanal defineci

Bilgili Üye
zaten tavuk ve civcivin metraj hesabı vardır..civciv sırtta olunca farklı.önde olunca farklı..yanda ve ya altta olunca farklı metraj çıkıyor..şifre sistemi biraz karışık....daha doğrusu bilene kolay da bize karışık...