Tavuk işareti.yorum alabilirmiyim ustalar başka resim çekemedim vaktim olmadı

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Usta hoş geldin.
Gerçek ve de çok güzel bir define işareti. Çok güzel bir işçilik👍
Tek tavuk olarak çok rastlanmaz ama bu harika bir örnek gerçekten. Şimdi çoğunlukla civcivli tavuklar söz konusudur; ama tek olarak çok görülmez. Ben 21 yılda 3 tane gördüm.
Şimdii gelelim ne yapılması gerektiğine; silim döndükçe söyleyeyim...
Ben olsaydım; o kayayı ıslatır çok dikkatlice üzerini araştırırdım. Bazen civcivleri öyle yapıyorlar ki güneşin vurma saatini ayarlıyorlar, günün belli saatlerinde gözüküyor sadece. Bunu anladıktan sonra baktığı yönde 6 m.yürü bakalım. Çubuksa çubuk, cihazsa cihaz.. bir tut bakalım ne gösterecek. Hediyesi duruyor mu? Hediyesinin altında da mahzeni olmalı. Şayet civ civ çıkarsaa o zaman başka...
Selametle usta...
Baktığı yönün resimlerini de muhakkak ekle lütfen!!

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kekliğe benziyor. Niğde de iki farklı dağlık arazi de görmüştüm ama çözümünü bilmiyorum.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
İnterneten indirilmiş bir resim bu.
Bu şekilde yaftalamayalım. Farklı resimler de istedim ben, bakalım nasıl işleyecek konu? Devamı gelmez ise bir bit yeniği var denir. Ama ilk etapta dediğim gibi peşin hükümlü olmayalım lütfen☺

Nesi2015

Member
Bu şekilde yaftalamayalım. Farklı resimler de istedim ben, bakalım nasıl işleyecek konu? Devamı gelmez ise bir bit yeniği var denir. Ama ilk etapta dediğim gibi peşin hükümlü olmayalım lütfen☺
Ustalar emin olunki resim gerçek benim şuan izinin bitti avrupaya döndüm fazla resim anca birdaki yaza veya babamdan isteye bilirim

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustalar emin olunki resim gerçek benim şuan izinin bitti avrupaya döndüm fazla resim anca birdaki yaza veya babamdan isteye bilirim
Ya mübarek😂😂 madem 1 sene sonra mevzu.. neden şimdiden girizgah yapıyorsun😂😂😂 neyse güzel işaret ama👍 Seneye ölmezsek görüşürüz.

R00T

Profesyonel
Co Admin
2015 yıl 2023 olunca .Yani nasip olur ise bak bakalım bayırda mı kendisi az gerisinde sıralı doğal kayalık var mı.Var ise kütle sıralı doğal kayalar bitim ucunda yukarı bitim ucu yani ... yerde tek duran fındık oymalı kaya ve ufak kanallı kaya bakarsın.Bunları görür isen sonra tekrar ustalarımızla burada paylaşırsın.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Evet belliki konu sahibi kardeşimizin acelesi yok. Lakin başka resimleri babamdan isterim diye bir notu var dikkat eder iseniz. Yani bu yeri inceletebilecek birileri var demektir bu. Şimdi sevgili kardeşim buna net tavuktur demek biraz güç. APOLLONUS ustamızın dediği gibi kekliği de andırıyor bende ördeğe de benzettim. Neyse hepsinden bir karışık sunalım ortaya o zaman bizde;);). Şimdi çevresinde olanlara göre ne olduğuna öyle karar kılarız inşallah.
Bunu çevresiinde dere si yada göleti olmalı. Baktığı yön nedir. yakınından yolmu geçer tarihi yol.
Baktığı yönde dikme kaya varmı. Çevre bilgisi her şeyin anahtarıdır