Tavuk

Y@vuz

Aktif Üye
Köyde değil ustam köyün üstünde dağda

akyol

Bilgili Üye
dostum taş yerinden oynamış birileri kırmış yada uğraşmış bulamış zarar vermiş sabit olmayan bir işarete kimse yorum yapmaz artı olarak diğer fotların çok doğal nasibinizi başka yerde arayın nasibiniz olsun

Y@vuz

Aktif Üye
Ustalarım yanlışsa düZeltsin tavuk eşkiya veya ermenilerin kullandığı bi işaret değilmi

a_g_x_14

Aktif Üye
Ustalarım yanlışsa düZeltsin tavuk eşkiya veya ermenilerin kullandığı bi işaret değilmi
doğru diyosun @Y@vuz ustam.tavuk ermenilerin kullandığı ve gömüsü çok değerli olan işaretlerdendir.Daha sonraki dönemlerde eşkiyalar tavuk ve biçok hayvan figürünü resmederek eşkiya gömü işaretlerinde kullanmışlardır.Dahada ilginç olan bu resimde tavuğun yılan üzerinde olması.kartal vs.olsa anlıycamda tavuk ve yılanı bağdaştıramadım.tavuğun baktığı yönde veya çevresinde yılan ikinci işaret olarak kullanılmıştır fakat bu şekilde asla görmedim duymadımda.degerli ustalarım ne der bilmiyorum

Y@vuz

Aktif Üye
İlgilendiğin için Eyvallah ustam

akyol

Bilgili Üye
tavuğun malı etrafına serpiştirilir bu işaretinde yanlız olduğunu sanmıyorum tahrip edimiş işaret bu tavukların küçük yılanları yediği bilinmektedir ve bir tavuk yılan yediği yere genellikle uğrar ve tekrar gelmesini bekler o bölgeden ayrılmaz bu işaret tavuğun yakınında bir yer olduğunu yada yılan yakınında dere varsa tereyi takip et anlamında kullanılmıştır

Osmanosman

Yeni Üye
200 metre kadar ilerisinde arama yap baska isaret olmasi gerekir

Y@vuz

Aktif Üye
Gidersek inşallah detaylı fotolandırırım ustam

Mehmet_mehmet

Engellendi
Bu kaya nın nerden koptuğuna bak ve çevresindeki varsa insan gücüyle kaldırabilecek kaya veya büyük taşları diyeyim altlarına dedektörü oraya tut.dahada hızlı çözüm iyi bir çubukla değerli element tespiti yap iyi çalışmalar