Tek oyma

define48

Aktif Üye
A. Selam usta aslında kimse yanılmadı siz burdaki herkese alan taramam agacın dibine götürdü ve etrafında döndürdü dediniz şimdi ise hepiniz yanıldınız diyorsunuz enterasan bi durum.
Agaç kovugu demedim ama usta agcın dibindeki tas dedim yani arada mesafe var agac tan bahsetmemin sebebi oyma nin agcn dibindeki tasta olması yani agacın kendisi icine oyuk deil

The Thing

C*
Süper Moderatör
Abim kaya seyyarmı, sabitmi?
3 yada 4 kişi yerinden oynayabiliyorsa seyyardır.
İşaretten ziyade ben senin verilerine takıldım, mineraldir o bence.

KULT

Aktif Üye
Usta buzdolabnın arkasnda bulunan bakır cubuklarla yaptm rulmanlı kalhiyu diye bi usta söylemisti
Ustam, buzdolabı arkasında bulunan bakır, surekli içinde gaz dolaşımı olmasından dolayı yıllar içerisinde metal yorgunluğu dediğimiz erozyona uğrar. Bakır zaten minerali seven ve affetmeyen bir metaldir. Birde buna çok usta değilseniz, bu faktörüde eklersek yanılma ihtimalinin dahada artar ve boşa emek harcamış olursunuz. Kullanılmış metalden yaptığınız çubuklar çubuk görünümlü metal olmaktan ileri gitmez. Zaten hiç kullanılmamış metalden yaptığınız çubukları bile bir zaman sonra yenilemeniz gerekirken bu tarz çubuk yapımı sizi boşa emek sarfetmeye sevkedecektir. Pinar kökleri pek çok ağaç kökünden daha fazla kılcal köklere sahiptir. Ve maşallahı var, neredeyse mineral hapları gibi mineral deposudur. Söylediğiniz yerde bı ihtimal birşeyler olabilir. Ama tekrar tekrar sağlamasını yapmanızı tavsiye ederim. Selametle...

define48

Aktif Üye
Ustam, buzdolabı arkasında bulunan bakır, surekli içinde gaz dolaşımı olmasından dolayı yıllar içerisinde metal yorgunluğu dediğimiz erozyona uğrar. Bakır zaten minerali seven ve affetmeyen bir metaldir. Birde buna çok usta değilseniz, bu faktörüde eklersek yanılma ihtimalinin dahada artar ve boşa emek harcamış olursunuz. Kullanılmış metalden yaptığınız çubuklar çubuk görünümlü metal olmaktan ileri gitmez. Zaten hiç kullanılmamış metalden yaptığınız çubukları bile bir zaman sonra yenilemeniz gerekirken bu tarz çubuk yapımı sizi boşa emek sarfetmeye sevkedecektir. Pinar kökleri pek çok ağaç kökünden daha fazla kılcal köklere sahiptir. Ve maşallahı var, neredeyse mineral hapları gibi mineral deposudur. Söylediğiniz yerde bı ihtimal birşeyler olabilir. Ama tekrar tekrar sağlamasını yapmanızı tavsiye ederim. Selametle...
Vallahi bunu bilmiyirdum ama alete kemik koyunca 1 metre kadar yanına kayıyo nokta olarak konu dısı ama bu resimdeki isaretleride icinde kemik varken buldu sasrdım kaldm benim bu isaretlerden haberim yok ken alet nasl beni isarete götryo sok geciryom vallahi

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam sahayı, araziyi, tepeyi bir güzel fotolayıp dönün buraya tekrar.
Fotolamayı iyi yapın.
Kolaylıklar.

Metalicvoice

Operatör
geçen bir konuda bir kullanıcı da demişti makina zeytin ağaçlarına ötüyor diye. Benzer mevzu olabilir.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Alan tarama ağaç kovuğuna gidiyor. Benim başıma geldi 2 kez. Kesin gözüyle baktım. Ama boş çıktı. En sondakini anlatayım. Neredeyse 1 metre çapında ceviz ağacı. 750 metre civarı Yakınındada çok eski döneme ait kale var. Cubuklar Yaklaşık 300 metreden sinyal verip götürdü. Arada vadi derede akıyor.o haldeyken bile çubukları elimden alıyor neredeyse. Net sinyal. Dedim kesin bulduk. Ağaca götürdü. Ağaçta demlik kapağı kadar oyuk var. Oyuğu genişlettik biraz. Ağacın içi komple kovuk. İçine girsen rahat ayakta durursun. Girişi genişletip Biraz zemindeki siyah toprağı boşaltıkkı kovukta hava sirkülasyonu olunca sinyal tamamen kesildi. Bizim umutlar suya düştü
Normal şartlarda X bir metal/mineral 300 m den sizin çabuklarınızı çekemez aklınızda bulunsun.
O mesafe içinde daha o kadar çok çubuklarinizi çekecek güçlü/zayıf mineral var ki..
Genelde yanılgı şöyle oluyor;
Çubuk tutan bir sinyal alıyor, o istikamete yürüyor aldigi sinyale ulaşmaya yakin veya ulastiginda daha baskın ya da daha farklı bir sinyale çubuklar tekrar kenetleniyor, ancak bunun farkına varilmadıgı için ilk önce alınan sinyalin kovalandigi sanılıyor. Ve bir yerde baskın metal/mineral çubuğa son noktayı koyduruyor.
Neden ?
Metal/minerallerin atom titreşim sinyal ve elektronlarının hakimiyet alanı o mesafelere erişemiyor. Ve diğer titreşimler ile zaten karışmak zorunda kalıyor. Yani çubukta daldan dala atlıyor tabiri caizse.. Ya da elim sende oyunu gibi..