Tektekçilik için öneri verebilirmisiniz?

efsane2316

Yeni Üye
Tektekçiliğe başlamak istiyorum ucuz bi makina alıp sizce hangi makinayı almalıyım ve açıkçası biraz bütçeme destek olabilir mi bu uğraş.
Yaşadığım bölgede 3-4 tane eski yerleşim mevcut.

türker

Member
bende golden mask1 var daha yenı aldım ve öttüğü zaman kesınlıkle boşa ötmüyor fıyattıda 1000 lıra sana önermek ısterım arkadasım

türker

Member
bu makıne vlf zaten bulgar malı ben çok memnunum

mavikorku

Moderatör
Moderatör
bu makıne vlf zaten bulgar malı ben çok memnunum
Merhaba hocam, Bu cihazlar hakkında hiç bilgim yok fakat 1000 tl makul geldi gibi. Arazide cihaz hiç kullanmadım tamamen işaretleri çözmemle sonuca gitmeyi yapardım. Ama cihaz bir nebze aklımda durur hep. Bu sizin cihaz ile neler buldunuz mesela ne kadar derinlikte. Bazıları alkol kutusu gazoz kapağına felan da ötüyor diyorlar da sizin bu cihaz nasıl bir kullanıcı olarak anlatırmısınız ve almak istesek nasıl temin ediliyor yasal bir işlem mi?

türker

Member
40CM kadar otuyor zaten nesnenın metal yada altın oldugu oldugunu ötmesınden anlıyorsun dedektör bayıısınden aldım ben yasal bı işleme gerek yok gezdıgın yerde eger sınyal verduyse ılle bırseyler cıkıyor degerlı yada degersız

nbkdll

Yeni Üye
sayın efsane2316 ,
Tektekçilik zevkli ama bir okadar da meşaketli bir iştir , çünkü yüzeyde ki paralar maalesef kondisyon açısında çok kötüdür ( binlerce yılın deformasyonu var ) derinlerden çıkan paralar düzgün çıkmaktadır. Bunun için bulunduğun arazinde akıntı yönlerini takip et ve krizma at . ( toprağı terasla her attığın topraga tek tek makine ile bak ) bu şekilde güzel para bulabilirsin . eski paraların boyutları ve ağırlıkları çok ufak olduğu için ( genelde ve arkaik & classical dönem için ) bu paraları bu şekilde bulabilirsin. 2. metod ise temel bulmaya çalış yanı yan yana sıra sıra dizili taşlar var ise bunlar ev yada değişik yapılardır bunların için boşaltıcaksın ve boşaltma işlemini yaparken makinen ile sürekli bakacaksın . sonra güzel şeyler denk gelecektir .

makinne için benim tafsiye başlangiç için garett a t pro yada garett a t gold dur saygılar

KORBEY

Member
Hic makina kullanmadiysan tek para icin sunu tavsiye ederim kardes. Ben birkac cesit makina aldim ve kullandim Ayirimda ve toprak analizinde en kararlisini aka sorex- signum modellerinde gordum. Dikkat et sahtesi coktur birde ayriyeten ekleme yaptik daha derin vs diye eklentiler eklemisler makinanin kalitesini dusurmus turkiyedeki deki bazi saticilar yada yapanlar her kimse. Kac metre alir deme bulunan metalin buyuklugune gore derinlik verir. 2 tl ortalama 25-35cm 5 kg yogurt tenekesi ebati 2-2.80 metre civari . En son modellerde dahada derine indiyse orasini suan bilemiyorum. Bendeki 5 yil oncesinin makinasi. Tek para arayacaksan eski oren yerleri ve yikilmis bina temelleri, daglik arazideysen (ki bulma ihtimalin cok daha artar) oren yeri civarindaki kayalarin , taslarin etrafinda arama yap. Benim tavsiyem bunlar hadi isin rast gelsin..

JBoND

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Makro Racer 2 Pro için tavsiyeniz nedir? Derinlik vs. anlamında. Bir de yanlarında pointer lar var tavsiye eder misiniz?

PARTHENIOS

Yeni Üye
garrett at pro nell tornado başlıkla yeni başlayanlar için ideal ayrım gayet iyi kolay kolayda boşa kazdırmaz 25cm gümüş para 35 cm tabut çivisi max bulduklarım sonuçta vlf...

define-34

Yeni Üye
Bence tektekçiliğe başlamak için en iyi cihaz Fisher F44. Başlığıda su geçirmiyomuş. Bir de Minalap'ın gofind 40 ve 60'ı çok güzel ve ucuz, çok memnunum ben 60'tan. Bi arkadaştada 40 var iyi diyor. Son olarak bountiy hunter 3300 kardeşim.