Tektekvol5

Gri

Aktif Üye
Osmanlılar gümüşmü ustalar

Pes

Aktif Üye
Güzel de Osmanlı paraları . Biraz daha erken döneme hareket etsen kardeş . Roma Yunan felan

Gri

Aktif Üye
Usta diger konularımda bikactane erken dönem bişeyler varda bunlarda cıktı paylaşayım dedim

Gri

Aktif Üye
Birde bu tektek konusunda sen bizden baya tecrubelisin ustad sana bir soru sorayım ? Onbeş dönüm tarlanın içinde sadece Yirmimetrekare bir alandan yaklaşık kırk santim gibi derinliklerden aynı bolgeden girer girmez dörttane bizans para birtanede osmanlı para bulduk tarlayı komple gezdik diger kısımlarında birşey yok sadece o bölgeyi biraz açsak birmetreden sonra felan yine bişeyler çıkma olasılıgı sizce nedir ? Yani bişey çıkan yeri derinlemesine arastırmakta fayda varmı ? Yoksaki başka bolgeyemi gecmek lazım oranın işi okadarmıdır?

Gri

Aktif Üye
Biliyosun bicok dedektor tek parayı kucuk objeleri kırksantimden sonra gormuyorya oyuzden soruyorum derinlemesine işlem yapıp denedinizmi hiç oyle birseyi? Biz deniycegizde yinede tecrubesi olan arkadaslarada sorup bilgi alalım

dersu

Bilgili Üye
Eğer 40 cm den aldıysanız bunları 1 metreye gerek yok 30 40 cm açsanız yeni temiz ellenmemiş bir katman çıkacaktır.Nasibiniz bol olsun.

Pes

Aktif Üye
Gri kardeş eğer tarla ise ve sahibini taniyosaniz söyleyin bir kaşık çeksin yada derin dursun eğer tanimiyorsak yapacak birşey yok . Gerçi Bizans olunca pekte gerek yok yani. O tarlada eger yamaç yer varsa oraları gezin Roma atar . Yamaç yerin üzerinde de eğer düzlük varsa orada Yunan atar. Eğer yok dediğin gibi ise bir küçük ev yeridir. Olanında bulmussunuz zaten.

Gri

Aktif Üye
Eyvl ustam saolun ve pul deyil yeni dönem delikli para galiba