Tepe üstü yığma mezar

kerti17

Aktif Üye
Selamın aleyküm hayırlı forumlar. Ustalar ve arkadaşlar köyümde bir adet tepe üstü yığma mezar var dokunulmamış. Aşağıda paylaştığım resim benim çekimim değil internetten aldığım görseldir ama yapı olarak birebir aynı benim bulduğumla. Tespitini falan yaptım boşluğu aldım fakat şöyle bir söylem söz konusu yığma mezarlar dolu çıkmaz, tatmin etmez,gariban olur falan diyorlar. Bu konuda tecrübesi olan abi,kardeşlerimden yorum bekliyorum. Mezar düz ovaya bakıyor, boşluk aldığı yer batı tarafında yapı olarak aşağıdakinin aynısı
Ekli dosyayı görüntüle 171327

GÖRSEL:
Ekli dosyayı görüntüle 171414

Moderatör tarafında düzenlendi:

grasviti

Member
Arkadasin bos cikar diye bisey yok yine 3.5 biseyler alirsin bu sekilde mezarlardan gordugume gire fazla derinligide yok en fazla 5 yoktur belkide

kerti17

Aktif Üye
Başka görüşü olan ustamız var mı

DİVANE

Moderatör
Moderatör
kerti17 kardeşim derinlik aldığınız yerde boşlukta aldım diyorsunuz medeniyetlere göre değişkendir ilk olarak konunuza detaylı resim koysaydınız daha güzel yorumlar alırdınız boşluk aldığınız yerin odamı mezarmı ne olduğunu anlamak için boşluğun tam ölçülerini çıkartmalısınız giriş veya tüneli varmı ona bakmalısınız son olarak değerli tespiti yapmalısınız en son kesinleşince işlem yapabilirsiniz aksi taktirde boşa yorulursunuz kolay gelsin

ölmezada

Aktif Üye
Selamın aleyküm hayırlı forumlar. Ustalar ve arkadaşlar köyümde bir adet tepe üstü yığma mezar var dokunulmamış. Aşağıda paylaştığım resim benim çekimim değil internetten aldığım görseldir ama yapı olarak birebir aynı benim bulduğumla. Tespitini falan yaptım boşluğu aldım fakat şöyle bir söylem söz konusu yığma mezarlar dolu çıkmaz, tatmin etmez,gariban olur falan diyorlar. Bu konuda tecrübesi olan abi,kardeşlerimden yorum bekliyorum. Mezar düz ovaya bakıyor, boşluk aldığı yer batı tarafında yapı olarak aşağıdakinin aynısı
Ekli dosyayı görüntüle 171327

Manisa Köprübaşımı bu fotoğraftaki yer kardeş

Moderatör tarafında düzenlendi:

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
adam beledıyenın kepçesıyle çalısıyor