ters T nedir ne anlama geliyor

alperen02

Member
DEĞERLİ KARDEŞİM alperen02 İNANKİ USTAM İŞARET DEMEK BİN ŞAHİT LAZIM ÇOK DEFORME OLMUŞ BELKİDE İŞARET DEĞİLDİR Nİ TEKİM ÖYLE GÖRÜNİYOR DA .

DEĞERLİ USTAM (TERS-T) BİLEREK KAPATILMİŞ MAĞARA DEMEK.

DEĞERLİ USTAM alperen02 FARZ EDELİM Kİ İŞARET ORJİNAL OLUP TERS TEDİR YAPACAĞIN ŞEY ŞUDUR OYUKLAR OYUKSA ARALARI ÖLÇ ÇIKAN MESAFEKADAR GİT YOK OYUKLAR MURÇ İZİ İSE BU SEFER BU SEFER İZLERİN ADADİ KADAR BİRE BİR YADA BİRE ON BANA GÖRE DE MESAFE BİRE ONDIR YANİ 2*5=10.5*10=50 METRE YADA ADIM MURÇ İZLERİN YÖNÜNDE GİTMELİSIN VE ORADA BOŞLUK ARAMALISIN YADA KAYALARDA HOROSANLI GİRİŞ BULMALISIN BU GİRİŞ MAĞARA TİPİ OLUP İÇİNDE TEK MEZAR OLMALDIR DİKAT EDERSEN USTAM ŞİFRE TEK OLANDADIR YANİ TEK OLAN İZDEDİR.
DEĞERLİ USTAM ÜSTADLAR GEREKENLERİ SÖYLEMİŞLER BENİM FAZLA İLAVE EDECEK BİR SÖZÜM YOK İYİ BİR ARAŞTIRMAYLA BUNU NETLEŞTİREBİLİRSIN ŞİMDİLİK BU KADAR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.
Ey.ustam tskrlr.dedigin gibi bu bolgedeki isaretler iyi bi iscilikle ypilmamis goze hitap edmiyo sanirsam cok eski bu yuzdenmidir bilmem ayrica burada bizans bronzlari bulundu paralar bile adam akilli degil syglar

Stavroz

Member
Alperen02 işaretlerin bu zamana kadar bu denli belirgin ve saglam olmaları bile ne kadar ustaca işçilik ile yapıldığını bize anlatır elbette zamanla doğa olaylarından dolayı deforme olup kaybolan yada kaybolmaya yüz tutan işaretler oluyor deforme olmasına rağmen bu denli günümüze ulaşan işaretleri ve işareti yapanları takdir etmek lazım işaretin göze değil değerli gömüye hitap edeni makbuldur bizim işte selametle .

alperen02

Member
Yani bu t nin bulundugu bu alan tunelli bi magaramidir yani?uzakta aramayacz heral?