Ters üçgen işareti

ergünbey

Member
S.a. ustalarım,benim bir arkadaş bana resim gösterdi,resimde kayanın üstünde ters üçgen işareti vardı.üçgenin kenar uzunlukları eşit,bu işaret hangi döneme ait ustaların? Benim araştırmama göre kadın mezarı,ama hangi döneme ait bu işaret bilmiyorum.üzerinde çalışmaya değeri ustaların?

ergünbey

Member
Hayír ustam şuanda yok,peki bu işaret hangi dõneme ait biliyonuzmu?bir de ugrasmaya degermi?

DedectorBrain

Yeni Üye
Dostum seninki de 1000 yıllık eseri 1 saatte çözümleyin ortaya çıkartın der gibi olmuş biraz :)

Resimsiz hiçbirşey söylenemez. uzak ve yakın resimleri göndermeniz gerekli. Çevresinde başka şekillerin olup olmadığına da bakılması gerekebilir. Üçgen çok farklı şekillerde yorumlanır. Yapının neresinde olduğu, arazi şartları, taşın yapısı, rengi, çöküntü, bitki örtüsü, su kenarı olup olmayışı gibi. Ayrıca sadece üçgen tasvirlerinde değil, kazıya değecek bütün işaretlerin tasvirinde bunun gibi birçok değişken mevcut. Resimden sonra arkadaşınızın yada sizin bölge hakkında çeşitli incelemelerinizi deneyimleyip bizimle paylaşmanız da gerekebilir. bu şekilde Aşama aşama yol alırsınız.