Tokyonus sikkesi de denilen bu sikke gerçek midir ?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Son düzenleme:

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bir ara yolum beyazıt tarafına düştüydü,evvelinden bir kitap arıyordum aklıma sahaflar çarşısına girip aramak geldi.
Kapıdan girerken yerde satılan emitasyon sikkele gözüme çarptı...sordum tanesini 5 tl dedi...
İçimden eyvah evvah dedim:)

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Yaklaşık 20 gr gelmekte. Sahteleri çokmuş, Bu da sahte gibi görünmekte. Kondisyonu çok iyi olduğundan bu sonucu çıkardım. Görüşlerinizi bekliyorum.

[url=https://hizliresim.com/vjQ1Bv]
[/URL]
Sikke üzerinde ΒΑΣΙΛΕΑ ΛΕΛΕΕΛΠΥΡΟΥ yazıyor.Sadece ilk baştakı ΒΑΣΙΛΕΑ kelimesi doğru ( Vasilea ) yani kral demektir.Diğer yazılmış olan kelime hayalidir.Sikke üzerinde yazıldığı gibi bir kral yoktur.ΒΑΣΙΛΕΑ ΛΕΛΕΕΛΠΥΡΟΥ

Maden-Mineral

Bilgili Üye
2017 gibi durduğu ortada. Ancak 1990 yılında bir tarlada bulunduğu kesin.

Vallahi ne diyecegimi bilmiyorum..... Tamam Kabul ettim, 1990 da tarladan cikti amenna....
Bu Paranin Sahte Olduguna dahil kactane emmare var sen hic sordunmu?
Bu %100 Sahte Olan Bir SiKKE!

Ben Bunun Sahte Oldugunu Bilmesem asla cevap yazmam!!! Birak Bilmeyi, Zerre kadar süphe olsa yine yazmam.
"NOKTA"

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Müsadenizle birde düzeltme yapalim, TOKYONUS DEGiL!

"DAKYANUS"

Düzeltme ihtiyaci duydum cünki her zaman ayni isim telafuz edilmekte!
O duzelttigin kelimeyi eski nesil bitirim defineciler bir statu farki bir ustunluk bir bilgiclik ukalalik baabinda hava atmak icin bulduk sattik vs gibi kullanirlardi.oyuzden uzun zamandir oyle anılmistir.dogrusu yazdigin gibi bir hukumdar ismidir.onunla ilgili ilk kalite orjinal objeler tarsus 82 evler kazisinin guneydogusunda 2 km mesafedeki antik kilisenin altinda cikmisti .

Maden-Mineral

Bilgili Üye
O duzelttigin kelimeyi eski nesil bitirim defineciler bir statu farki bir ustunluk bir bilgiclik ukalalik baabinda hava atmak icin bulduk sattik vs gibi kullanirlardi.oyuzden uzun zamandir oyle anılmistir.dogrusu yazdigin gibi bir hukumdar ismidir.onunla ilgili ilk kalite orjinal objeler tarsus 82 evler kazisinin guneydogusunda 2 km mesafedeki antik kilisenin altinda cikmisti .
Bu anlattigin tamamen bilgimin disinda! Tsk ederim ve bizde bilgi sahibi olduk!!! Yurdumun Güzel insani, Mucittir süphesiz:)