topal ayı sarı göl

paytoncu

Aktif Üye
cümleten selamün aleyküm
saygı değer ustalarım topal ayı ile ilgili ve sarı gölle ilgili bir kaç ayrıntıyla beraber soru soracağım şimdiden herkese teşekkür ediyorum..
sarı göl topal ayıdan yukarı kısımlarda yer alıyor kuş hala duruyor. sarı gölden güneye doğru su akarken üç adet kuyu gibi alanın üzerinden akıyor kuyu gibi yerler ikisi derenin solunda biri sağında. ilk gölle ikinci göl arasına yakın ortalamasında batısında bir dikili taş ve bura çakıllık bir alan ve harabelik. ve kuzey batısında eski harabe iki köy ikisinin arasından dere geçiyor.. köylerin tam doğusunda kayalarda K.M.O.M HARFLERİ YAPILMIŞ. bu alanla iki dere birleşip yukarısında da başka derelerde var hepsi aşağıda birleşip güneye akıyor. dere aşağıda Z harfi gibi kıvranıyor kıvradığı yerde iki dere yan yana kuzeye akıp ana dere ile birleşip tekrar doğuya ve dirsek yapıp güneye akıyor.. z çizdiği yerde kuzey derelere yakın alanda topal ayı var ayının yönü kuzey batı lakin kafasını çevirmiş kuzey doğuya derenin karşısına bakar konumda.. diğer ayağını aradım lakin göremedim. ya toprak altında yada ben far edemedim . yorumlarınızı bekliyorum saygılar..

eski

Editör
cümleten selamün aleyküm
saygı değer ustalarım topal ayı ile ilgili ve sarı gölle ilgili bir kaç ayrıntıyla beraber soru soracağım şimdiden herkese teşekkür ediyorum..
sarı göl topal ayıdan yukarı kısımlarda yer alıyor kuş hala duruyor. sarı gölden güneye doğru su akarken üç adet kuyu gibi alanın üzerinden akıyor kuyu gibi yerler ikisi derenin solunda biri sağında. ilk gölle ikinci göl arasına yakın ortalamasında batısında bir dikili taş ve bura çakıllık bir alan ve harabelik. ve kuzey batısında eski harabe iki köy ikisinin arasından dere geçiyor.. köylerin tam doğusunda kayalarda K.M.O.M HARFLERİ YAPILMIŞ. bu alanla iki dere birleşip yukarısında da başka derelerde var hepsi aşağıda birleşip güneye akıyor. dere aşağıda Z harfi gibi kıvranıyor kıvradığı yerde iki dere yan yana kuzeye akıp ana dere ile birleşip tekrar doğuya ve dirsek yapıp güneye akıyor.. z çizdiği yerde kuzey derelere yakın alanda topal ayı var ayının yönü kuzey batı lakin kafasını çevirmiş kuzey doğuya derenin karşısına bakar konumda.. diğer ayağını aradım lakin göremedim. ya toprak altında yada ben far edemedim . yorumlarınızı bekliyorum saygılar..
kuzeyden gelen akarsuya bağlanan diğer akarsu yatağının etrafını 1-2 km kadar tarayabilirsen extra işaretlerlede karşılaşabilirsin.

balkaya34

Bilgili Üye
cümleten selamün aleyküm

@paytoncu merhaba ustam, Sarı GÖL ,Topalayı ,Kuş hala duruyor dediniz Kuş nedir nasıl bir kuş , Birde eğer bu işaretleri gördüyseniz neden resim çekmiyorsunuz,
Sarı gölden su akarken 3 adet kuyu var diye yazmışsınız, Ben size inanıyorum ama, resim olmadan Arkadaşlar neye yorum yapacak , resim şimdi çok kolay herkesde 3 bin liralık 5 bin liralık telefonlar var , çekin resimlerini koyun, siteden o zaman çok güzel bilgiler ve degerlendirmeler gelir ,Resimleri herkes bir görsün,,

paytoncu

Aktif Üye
@paytoncu merhaba ustam, Sarı GÖL ,Topalayı ,Kuş hala duruyor dediniz Kuş nedir nasıl bir kuş , Birde eğer bu işaretleri gördüyseniz neden resim çekmiyorsunuz,
Sarı gölden su akarken 3 adet kuyu var diye yazmışsınız, Ben size inanıyorum ama, resim olmadan Arkadaşlar neye yorum yapacak , resim şimdi çok kolay herkesde 3 bin liralık 5 bin liralık telefonlar var , çekin resimlerini koyun, siteden o zaman çok güzel bilgiler ve degerlendirmeler gelir ,Resimleri herkes bir görsün,,
Selamun aleyküm. Baklaya ustam teşekkür ederim Allah razı olsun. Yorumların için ayrıca minnettarım. Ben bir kaç konu açtım ve takip etmemişsin anladığım kadarıyla. Bu anlatılan işaretler kuşundan tutta atına eşşeğine kadar olan her işaret göz kadrajı dışında . Şimdi ben sana 45 MT lik kuşun resmini ormanlık alandan nasıl çekeyim ve nasıl kabullendireyim. Ben bilen işiten belge sahiplerine çağrı yapıyorum onlarda para yerleri mutlaka açıklanması yapılmıştır. Geçen gün ROOT diye bir kardeşimiz yorum yaptı sanki oradaymış gibi. Sanırım kardeşimiz ustamızda buraya ait net bilgi var. Eski büyükler dermişki burası kâfir Ermeni ve eşkıyanın eğlendiği en meşhur bölgedir. Yani yedinci veya sekiz dokuz her nekadar önemli yer varsa. Bende bu nedenle bilgilere yada belgesi olanlara yazdım ve bilen illeki çıkar dedim herkese saygı ve sevgilerimle. Allah'a emanet olunuz

paytoncu

Aktif Üye
kuzeyden gelen akarsuya bağlanan diğer akarsu yatağının etrafını 1-2 km kadar tarayabilirsen extra işaretlerlede karşılaşabilirsin.
Kuzeyden yaklaşık yukardan 5 dere kısa kısa dereler birleşiyor derelerin bir kaçı kuzey biride doğu olarak kısa dereler birleşerek aşağıda batıdan gelen dere ile birleşip güneye akıyor . Ve dahi aşaığıda Z çizerek ordan aşağıda kuzey doğudan gelen ana dere ile güneyden gelen derelerle batıdan gelen dereler aşağıda birleşiyor. Yanı aşağıdada 3 dere birleşiyor aşağıdaki derenin birinin ismi cehennem deresidir. Batıdan gelen dere ile güneyden gelen derelerin olduğu alan düzlükte Meşelik var burda ikitane öküz var biri sarı biri gri gibi. Vesaire . Eğer anlamış olsam belge ve bilgim olsa zaten tek başıma çözerdim bilgimde yok eşkiyanın anlatımından haberimde yok. Siz kıymetli ustalardan duymak mutlu edecektir saygı ve sevgilerimle.

paytoncu

Aktif Üye
bu arada kuzeydeki dereleri anlatırken unuttuk özür dilerim kuzey dereler neysede doğudan batıya akan derenin güney kısmı doğu batı ekseninde bir yol ve yol kenarında bir mezar var . Dereyi batiya doğru gidince kayalıkta K.M.O.M.O harfleri mevcut. Daha batıya gidince orda iki köy var biri derenin sağında biri solunda. Kölerden az daha batıya gittinmi harıka bir çeşme var. Vesaire . İsterseniz tavuk civcivden bahsede bilirim saygılar..

Son düzenleme:

eski

Editör
bu arada kuzeydeki dereleri anlatırken unuttuk özür dilerim kuzey dereler neysede doğudan batıya akan derenin güney kısmı doğu batı ekseninde bir yol ve yol kenarında bir mezar var . Dereyi batiya doğru gidince kayalıkta K.M.O.M.O harfleri mevcut. Daha batıya gidince orda iki köy var biri derenin sağında biri solunda. Kölerden az daha batıya gittinmi harıka bir çeşme var. Vesaire . İsterseniz tavuk civcivden bahsede bilirim saygılar..
meşelikteki öküzlerin bulunduğu yerin yamaç kısımlarında kilise kalıntısı varmıdır. öküzlerin olduğu arazide parça parça paralar olmalı araştırabilirsin. yolun kıyısındaki tek mezarı değerlendirebilirsin mezar yada yolun karşısındaki kayalık yada kaya altyanları. çeşme akarı güneye akıyorsa doğu yanı zemin altı inceleyebilirsin. rast gelsin.

paytoncu

Aktif Üye
meşelikteki öküzlerin bulunduğu yerin yamaç kısımlarında kilise kalıntısı varmıdır. öküzlerin olduğu arazide parça parça paralar olmalı araştırabilirsin. yolun kıyısındaki tek mezarı değerlendirebilirsin mezar yada yolun karşısındaki kayalık yada kaya altyanları. çeşme akarı güneye akıyorsa doğu yanı zemin altı inceleyebilirsin. rast gelsin.
Yorumun için teşekkür ediyorum. Meşeliğin bulunduğu yerde doğu yamacında eskiden kalma harabelik var ayrıca burası şuan kullanılan bir köy bu alana yakın bir yerde Ermenice isimle anılan bir alan var buraya kapalı paralı mağara deniyor ama tam olarak neresi kimsenin bilgisi yok.. sarı Meşelik alanda iki öküzün bulunduğu yerde balta resmi vardı kırmışlar en son gördüğümde kırıştı. Öküzlerin batısı sarı taş denilen yer orada boyayla yapılmış birşeyler vardı şuanda tam olarak hatırlamıyorum. Çok çok şeyler var rast gelsin diyelim artık

paytoncu

Aktif Üye
Tavuk civcivden bahsede bilirim o alanda tilkide var burdaki dereler kuzeye akıyor. Hatta bölgeye uymayan alan denilen ak topraklıkta bu alanda . Tavuk ve civcivler olan alanda iki dere yan yana önce hafif doğuya sonra dönerek kuzeye akıyor burada bazı yollar var kısa kısa bir kaç yerde harabelik var ayrıca sanki bağ gibi ekilmiş şekilde ağaçlar var kara ağaç derler ama ben gittiğimde ağaçlar yaprak dökmüştü. Burdaki ya tilki yada kurt tam emin değilim tavuğun etrafı civciv ayrıca çökmüş yerler var burası yarı bataklık gibi sulu yerler . Burda 3 dere birleşiyor ve buranın ismi Alibey deniyor . Harabelik köy yerleri gibi ufak bir düzlük var. Zaten yukarksı hemen sarı göl denilen alan.. vesaire

paytoncu

Aktif Üye
@root Sarı gölün bulunduğu alanda üç adet kuyu gibi üzerleri kapalı yerler var bataklık gibi de diye bilirsin zamanında göl imiş sanki sonra içleri dolmuş kapanmış gibi saya bilirsin. Lakin sarı göl olduğundan şüphem yoktur. Ortadaki kuyudan batıya bakınca burda bir taş dikili taş karşıdan bakınca sanki bir adam hafif eğilmiş. Bu adam gibi duran taşın ordan köylünün biri bir baston çıkarmış dediklerine göre baston sarıymış. O alanın kuzeyine çok yakın mesafede bulunan çeşme ve çeşmeye yakın bir yerde at bağlama halkası mevcut .. O taşın güneyinde çakıl yığını ve küçük bir harabelik var. Burada doğuya doğru akarı olan kuru dere var bu dereyi güneye doğru bir tepe aştınmı orda yine doğuya doğru bir dere var orda su bulunuyor ana dere ile birlişip güneye akıyor. Bu dere yakın bir yerde iki tane yan yana taş dikili ikisinin üzerine bir sal taşı koymuşlar çerçeve gibi olmuş. Buralar sarı gölğn kıyı şeridi anlayacağınız. Şimdiden yorumlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum.

Bulan usta 2

Member
cümleten selamün aleyküm
Ustam şimdi sana sarıgölü anlatayın sarıgöl aslinda sahte bir göl kar suyunun şubat mart aylarında oluşturduğu martan sonra kuruyup giden bir göl sarıgölün üstünde büyük 5 dönümden büyük bi goldaha var yakinında üstüne düşüyor kara göl gölün aşagısında ufak bi göl sarı göl yani göller 2 den eksik değil sarı golün aşağısında 700 800 metre aşağısında hamam gercek hamam sıcak su taştan çıkar onuda hamam yatmışlar sarıgolün batısı çukurcambaz köyü tahtalı köyü iki suyun birleştigi yer horon tepe biraz güneyi hamam kudret kayası tam batısı kudret kalesi gibi gibi bu verdiğim bilgiler tamamam doğru kesin bilgi