Toplama altın

mülayim

Yeni Üye
S.a ustalarım birşey soracağım kıymetli bir abim var 10-15 sene önce Edirne'ye mal götürüyor meşhur cami civarında kahvehane gibi bir yere oturuyor az sonra yanına 80-85 yaşlarında bir amca geliyor ve nereli olduğunu soruyor abi cevap veriyor ve falanca ilçe size yakın mı diyor abide ben oralıyım diyor daha sonra orada falanca köy var biz Yunan harbinde 4 arkadaş falanca mevkiye yüklü miktar toplama altın gömdük diyor ve yıllardır gitmek nasib olmadı diyor abiye yeri güzelce tarif ediyor kaç adım atacağını sağında ne olduğunu solunda ne bulunduğunu söylüyor ve vedalaşıp gidiyor bu abi bunu benimle paylaştı Adamın tarifi ile birebir aynı dedi ne dediyse,çevresi,kuyusu,yolu hep aynı tarif ettiği gibi dedi sonra ben birkaç hocaya danıştım baktılar dolu,çok altın var dediler acaba doğrumudur siz ne dersiniz yorumlarınızı bekliyorum

mayhem

Co Admin
Co Admin
Konunuz düzenlenmiştir . Bu yerin hikayesini daha önce paylaşmıştım surlar çok uzun bu dediğin hikayeyi çoğu arkadaşımız biliyor hocaya gerek yok sur boyu araştırma yapmak gerek fakat efsane gibi bir durum . Arkadaşlarda bildiklerini yazıcaktır bulursam eski konumu eklemeler yaparım iyi forumlar .

ASKER.

Aktif Üye
Usta sonunda dolandırılmada kıymetli abinin yerine kendini koy hocalar felanda doğrulayacak aradan 10-15 sene geçecek ve hala çıkarmayacak
Sen olsan o kadar bekleyip biriyle paylaşırmıydın araştırmalarından sonra zaman kaybetmeden çıkarırmıydın
Birde o adam türkiyeye girmiş zaten kendisi almak yada ortaklık teklif etme yerine niye arkadaşına söylemiş işin o yanıda var

mülayim

Yeni Üye
Bu abimiz olaydan 1 yıl sonra 6-7 kişi 2 si hoca olay mahallini kazıyorlar fakat bunlara görünmüşler abi diyor ki biz o ara 2 arkadaş kazıyorduk hoca çember çizmişti çemberin içinde olduğumuz için biz göremedik diyor o hocalarla diğer arkadaşları çok korkmuş bir daha onları Oray'a götüremedim dedi bir abimiz 60-65 yaşlarında kendisinin birşey yapmaya dermanı yok onun için benden yardım istedi

mülayim

Yeni Üye
Birde şunu eklemeyi unutmuşum bu görünme hadisesinden 6 ay 1 sene sonra abi Edirne'ye yeniden gidiyor ihtiyarın adresini almış evine gitmiş fakat ihtiyar ölmüş çocuklarına benim Hakkı'mda birşey söyledi mi diye sormuş hiçbirşey söylemedi demişler o da dönüp gelmiş ve hala sonuç yok

mülayim

Yeni Üye
mayhem ustam surdan kastınız nedir kale suru mu?HİTAB ETTİĞİNİ KİŞİNİ BAŞINA (@)KONMAZ İSE BİLDİRİM GİTMEZ CEVAPDA GELMEZ:200:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tenkit

Bilgili Üye
Madem yer belli gidin bakin, burda ne için soruyorsunuz anlamadim

Balkır

Member
Arkadaş alın abdestinizi, kılın iki rekat namazınızı. Dilinizde dualarla vurun kazmayı. Alın alacağınızı. Bir şey çıkarsa da malınızın bir kısmını hayır işlerinde kullanın bitsin gitsin. Dua Mümin'in silahıdır. O silahı kullandıktan sonra hiçbir ruhani güç, büyü, tılsım vs. size zarar veremez. Hoca falan hikaye.