Treasure Hunter 3D Dedektör

caylakdefineci

Yeni Üye
Dostlarım Merhaba ,

Treasure Hunter 3D dedektör kullanan ya da bilen var mı sizler arasında uzman arkadaşlar var bu cihazı kullanmasa da belki üreticisi hakkında
bilgisi vardır. Dedektör araştırırken karşıma çıktı. Çok merak ettim doğrusu kullanımı çok basit gibime geldi. Bu siteyi aradım taradım ya da başka siteleri ama bu cihaz hakkında olumlu ya da olumsuz bir yorum bulamadım. Bu sitede onlarca cihaz açıklaması ve tavsiyesi dururken neden hiç yorum olmayan bir cihaza bakıyorsun diyeceksiniz. :) Çünkü okudukça kafam karışıyor birinin iyi dediği bir cihaza başkası çöpe at yazmış. Tüm dedektörler genelde böyle. Kimi ben memnunum derken kimi benim depoda boşa duruyor diyor. Gerçi bazılarına şüpheli yaklaşıyorum çünkü dedektör tavsiyesi isteyen birine yeni üye olmuş biri hemen sakın alma sakın diye yorum yazmış yani sen bu adama yorum için mi üye oldun ? Bir de buraya üye olduğumdan beri genelde merakımdan konuları okuyorum birşey yazmam bazen ustalardan yardım isterim saolsunlar yardımcı oluyorlar. Fakat mesaj kutum inanın dedektör reklamları ile dolu. Ben bunu çok etik bulmuyorum açıkçası. Belki sponsor bulmak için site masrafları için bu dedektör firmalarından reklam alınıyor fakat. Aramızda bilgi işlemci olan arkadaşlar vardır. Nedir bu sitenin masrafı yıllık ? Belki sitenin ticari kazanç sağlayan bir sahibi var orasını bilemiyorum ki en doğal hakkı ama bana bu site sanki insanların yardımlaşma ve dayanışmasına karşı açılmış ve zaman içinde büyümüş bir oluşum gibi geldi. Bu kadar fazla dedektör firmasından mesaj gelince insan ister istemez bu firmaların burada hesap açıp usulunce yer edinip insanları yönlendirebileceği aklıma gelmiyor değil. Zaten direk göze sokar gibi yapanlar engelleniyor o ayrı mesele ama daha akıllıca davranan hesaplar olabilir. Şimdi burada bir yorum okuyunca oturupda bu insanın 3 sene önceye kadar kime ne yorum yapmış diye araştıracak halimiz de olmadığından kafam oldukça karışık anlayacağınız. Cihazlar konusunda herkes birbirinden tamamen farklı yorum yapıyor. Ve bu yorumlar hani az çok birbirine yakın değil aralarında uçurumlar var. Bana nasıl bir cihaz istiyorsun diyeceksiniz. Benim amacım bina ya da arazilerin içinde boşluk tespiti ve metal bulabilecek bir cihaz .İkisi bir arada olmayacağını olsa da çok maliyetli bir cihaz olacağını ve alsam bile de garantisi olmadığını biliyorum sizlerden okuduklarımdan. Ama benim amacım dağ tepe gezip kocaman tapınaklar ya da galeriler bulabilmek değil. Kafama göre tarihi yapılar içinde gizli oda mahzen bulmak isterdim. Fotoğraf çekme hobim var haftasonları fotoğraf için çok geziyorum bu tarz yapıları zaten. Gezmişken buralardaki gizlilikleri ortaya çıkarmayı kim istemez. :) Sizlerle bulduğum birkaç işareti de paylaşacağım. Anladığım kadarı ile 10 - 20 metre altını görüntüleyen bir cihaz yok. Ya da çok uçuk paralar. Eğer alma imkanım olsa 20 metreyi görüntüleyen boşlukları ne bileyim açılıp gömülmüş şeyleri ve metalleri bulan bir cihaz olurdu. Neyse çok yazdım kısaca bu cihaz için düşünceleriniz nelerdir ? Tahminimce aman sakın uzak dur hiç duyulmamış bir şey gibi yanıtlar gelecek. Merakla ustalarımı bekliyorum. Teşekkürler.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Yorumunuzu okuyunca karşımda bilgi birikim sahibi bu piyasaya pekte yabancı olmayan. Hata bir çok kişiye oranla daha çok tecrübe sahibi birini görüyorum. Aslında sorduklarınızın ve aradıklarınızın cevabınıda yorumunuzda vermişsiniz.
Reklam konusuna gelirsek evet benimde özelime istemediğim dedektör satışı ile gilgili mesaj geliyor.

caylakdefineci

Yeni Üye
Yorumunuz için teşekkürler. Okumayı araştırmayı seviyorum işte okuduğum kadarı ile bazı deneyimlerimiz oldu. Ama genel durum dediğimiz gibi kardeşim. Ben bu cihaz ın satıcısına gidip bir görüşme yapmayı planlıyorum. Gerçi adam ne diyecek cihazım kötü mü diyecek tabiki övecek ama en azından çalışma mantığına bakarız. Tahminimce rover tipi bir şey. Telefona uyum genelde android cihazlarda oluyordu bu iphoneda da çalışıyor. Zaten hangi cihaz olursa olsun bir garantisi yok olmadı öyle sağa sola hobi amaçlı tutarız ne yapalım :)

caylakdefineci

Yeni Üye
Bugün cihazı satan 2 yer ile görüştüm biri maltepe de biri balıkesir de fakat ellerinde yok sipariş üzerine geliyormuş. Yani gidip bakma ya da deneme şansımız olmuyor malesef. Bu şekilde almak nasıl olur bilmiyorum hem kullanan kişilerden tavsiye alamadım hem de yani cihazı satın aldıktan sonra ancak görebilmek beni huzursuz etti. derinlik olarak 3 farklı model var aralarında 1-2 milyar oynuyor 20 - 25 - 30 metre olarak ayırmışlar tabi bu derinliklere inanmak zor . 5 metre görsün o da olumlu :)) offfff bilemiyorum

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çubuk Kullanmayı öğren madem sığınak gizli oda arıyorsun tam senlik BulursamKader25 Konularına bakarak bir çubuk yapımı kullanımı ile alakalı bilgileri edine bilirsiniz .

Hostia

Moderatör
Moderatör
ben hiç bi cihaza kötü demem çubuğa bile hepsi lazım, tek konu hangi cihaz kimin işine yarar buradaki cihaz sizin işinize yararmı buna karar vermeden önce öncelik garantidir, bunlar elektronik cihaz en iyi markada olsa garantiye girmeyecek diye kaide yok bu en önemli maddedir birde kullanım eğer türkçe dil paketi yoksa menüler arasında gezinmeniz çok zor olur ingilizceniz iyiyse sıkıntı olmaz macera iyidir artıları eksileri bil diye yazdım.

caylakdefineci

Yeni Üye
Evet doğru aslında çubuk kullanmayı öğrenmek eğlenceli olabilir. Bu cihazın kendi internet sitesinde bu tarz cihazların genelde amerika da üretildiği ama kendi merkezlerinin çin hong kong da olduğu çok düşük maliyetlerle aynı kalitede cihazı ürettikleri yazıyor. küçük dediğimiz fabrikası 2000 metrekare alana kurulu imiş. ama yinede şirketin internet sitesi yok. internet sitesi var ama sadece ürettikleri bu dedektörleri tanıtır şekilde yapmışlar. uzmanlık alanları anladığım kadarı ile wireless teknolojiler. cihazın drone u var tabi fiyatı yuksek. ilginç. ilk kez drone şeklinde olanı gördüm :) yani anlamadığım bu kadar büyük fabrika sadece bu cihazı mı yapıyor neden diğer üretimleri ile ilgili bilgiler yok ? ya da bahsedilen alan bizimkiler gibi bir teknokent de bunlar orada ufak bir alandalar mı ? firma müdürü bir ropörtajında butik hizmet verdiklerini büyük fabrikalara oranla üretim sayılarının az olduğu ama daha titiz çalıştıklarını yazmış.