tümülüs

akyol

Bilgili Üye
size katılıyorum merdiven olduğunu hesaba katarsak tümülüs kayalık bir alan boşaltılarakta yapılmış olabilir ayrıca bütün tümülüslerde tünel vardır diye bir kaide yok giriş üstende olabilir böyle girişlerinde örnekleri mevcut ustam

DİVANE

Moderatör
Moderatör
çubuklarla boşluk tespiti yaparak yeri belirlemek daha doğru değilmi ayrıca tümülüs eger tünel girişi varsa tünelin olduğu bölge öteki bölgelere göre biraz daha yüksek oluyor yanılmıyorsam
görünüşe bakılırsa test falan yok nereyi uygun gördülerse işlem yapmışlar tünel ve iki oda var birinci resimdeki gibi

man_correct

Bilgili Üye
Paylastigin en son resim girisin doğru yeri

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
medeniyetlere ve kişinin zenginligine göre deyişyor aga tümülüsün yapımıda içide

bizans roma firik ennn zor firik taş ustaların yaptıgı tümülüs aylarca calışırsın iç yapı kesme taş kullandı roma en basit duvar kalınlıklarından anlaşılır bir birbucuk matre olur bizans işçilik yapı konusunda inçe duvar ve tugla örme yapmıştır

tek odalı seninki gibi iki odalı ve üç oda ve dört odaya kadar olanı gördüm muhteşemmmm yapılar bide saglam bozulmamış herşey yerinde olanı görsen inşAllah görürsün seyretmekle bakmakla sıkılmazsın ulennnn ne yapmış agaa o devirde diyon

güzel paylaşım

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bu meslekte en sevmedigim bulasmak istemedigim 2 iş bir eşkiya işi digeri tümülüs...ikiside ömür bitirir...bu gibi yerlerde kaliteli cihaz kullanip nokta atisi yapacan yoksa ufak tefek cihaz çubuk hak getire kaza kaza bitiremezsin.birde yapan medeniyeti tahmin edemezsen gömü geleneklerini ogrenemezsen gene is gitti..yani analayacaginiz bize gire bizim yapabilecegimiz yerler degil bunlar..adamlar tespit edip formaliteden belgeyle islem izni alip yukardan basliyip traşlayarak inip aciyolar iş makknalariyka güç var maddiyat var islerini biliyolar..bizim gibi el işciligiyle yapilacak seyler degil bunlar

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

Jookerturk

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 204048

Bazen alıp eve götüresim geliyor :) ama bakıp bakıp iç çekiyorum sadece. En iyisi uzak durmak.

Ekli dosyayı görüntüle 204037Ekli dosyayı görüntüle 204038Ekli dosyayı görüntüle 204039Ekli dosyayı görüntüle 204040Ama uzak durmakta fayda var. yokmuş gibi yapıyom ben.Kafam rahat. Oluyo... zehirli sarmaşık yasak aşk gibidirler.. Sonu ya ayrılık ya ölümdür. Zaten işin doğrusu bunlara girip boş çıkmayan kişi zaten ihya olmuştur.. buralara gelip parmaanı yorup ta yorum yapmaz. Ekmeene bakıyodur

DİVANE

Moderatör
Moderatör
arkadaşlar konu görsel amaçlı açılmıştır sit alanlarında işlem yapılması doğru değildir sadece yapılan yanlışı ve odaların yerini belirttim kolay gelsin

pusula17

Engellendi
kazma kurek işi değil bu
Ustam benim duyumlarima göre dagin basinda issiz sakin yerlerde cokca bu yapilar mevcuttur kimileri koylerde kimileri dagta tasta zirvede varlar peki bunlari nasil koruma altinda tutabiliyorlar ben soyle duymustum uydudan canli olarak izliyorlar veyahut ordan bir telefon sinyali hateketsiz veya uzun bir muddet kalinca ekip geldigini duymustum dogrumudur.