tünel hakkında yardımlarınızı bekliyorum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ilginiz için sağolun en yakın zamanda detaylı fotorafları yükleyeceğim
Temizlenen alanda duvarlarda işaret var mı bakın.
Sıva yapılan yerler varsa keser sapıyla tıklayın, arkası boş mu?
mor ötesi ışık saçan el fenerleri var, 30-40 lira.
Bir tane alın duvarı elden geçirin.
Tünelin başlagıcının üstüne çıkın;
araziyi saat 09-11-12-01-02 istikametlerinde resimleyiniz.
Yakın uzak manzara olsun. 100 metreye kadar gösterin resimlerde inşallah.

kurtsoyu

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 216345Ekli dosyayı görüntüle 216346
arkadaşlar burası girişyakınlarda herhangi bir yerleşim yeri yok dere giriş açmış icerisini mil doldurmuş biz mil temizleyerek 15 mt civarı gittik içi komple sıvalı sol tarafta kare şeklinde sigara kutusu kadar oyuklar mevcut ilerleyen yerlerinde kandil koymak için yerlere rastladık daha önce giren olmamış bildiğimiz kadarıyla dağın içine doğru gidiyor tünelin üstü kırmızı renkte boya var şuan için bunlar var fikirleriniz çok önemli benim için boşa uğraşmak istemiyorum tünelin yüksekliği 2.30 civarında genişliği 60la 80 cm arasında su tüneli değil ona eminiz yorumlarınızı bekliyorum herkese kolay gelsin

saftilki

Moderatör
Moderatör
büyük ihtimalle hava akışı kalmamıştır erozyonla olsun kasıtlı olsun, dedikleri gibi kısa değildir,
buna bağlı olarak ilerleyen mesafelerde oksijensiz kalma veya göçük altında kalma'maya bakın,
bu uyarımı zaten biliyorsundur ama heyecanla aklınızdan çıkmasın, geride yetim bırakmayın,

ha birde biz temizledik derken su akıntısıylamı dolmuş köçmelermi mevcut?

kurtsoyu

Yeni Üye
su akıntısıyla dolmuş göçme yok tabiki tedbiri elden bırakmıyoruz ilginiz için sağolun gidebildiğimiz kadar gitmeyi düşünüyoruz ya nasip aklımızda kalacağına görmek en iyisi

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Belirli bir alamadan sonra milin bitmesi gerekiyor. Bir de çubuk burda net çalışır. Nereye çıktığını görebilir tespit yapabilirsiniz. Çıkan toprağa da dikkat edin içinde bir şeyler var ise atmayın : )

Dayi45

Yeni Üye
Tuzaklara dikkat içeride havasız kalma ilk araştırmanı daha iyi yapabilirsin girişte ipucu işaretleri olabilir tünele girerken fazla ilerleyeceksen önlemini al derim

Storm

Editör
Girişin üst kısmında U kabartması var gibi mağaralara giden bi tünel olabilir. Genelde sağ kısımdan gidin. Adım attığınız yerleri önce kontrol edip sonrasında devam edin. İçeriden su çıkarttığınıza göre tavan kısmı sıkıntılı. Böyle nemli olan veya çökme ihtimalınin olduğu tavan kısımlarına güçlendirme yapabiliyorsanız ne mutlu size. Büyük ihtimal varacaginiz yer toplanma yeri olacak. Çok fazla da umut bağlamayın derim. Dönemsel soygun yemiş olabilir. Birde eğer içeride canlı yaşam belirtileri yoksa oksijen tüpü ve maskeleriyle ilerlemenizi tavsiye ederim. Hea bi de vahşi hayvan vesaire çıkabilir buna da dikkat.

Efendi51

Bilgili Üye
yılan , çiyan, özellikle dönemeçlerde tuzak konusunu aklınızdan çıkarmayın, arkadaşlar kolay gelsin, bende böyle bir yer buldum ama kapalı tünel girişi, kolay gelsin,

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bir çubuk ustası bul.
Tüneli takip edip sonuna kadar gitsin.
Sonunda oda var mı, odanın içinde değerli var mı baksın.

Ayrıca tunelin sağından ve solundan 30 metreye kadar tarasın.

Sizde burası hakkında biraz malumat verin.
Kaçış tüneli ise kendinizi yormuş olursunuz.
@BulursamKader25 ustam kolay gelsin, dün çubukla bir yer baktım, derenin yamaçtan tünel girişi ve tünel var, tünel 20-25 adım uzunluğunda ve ilk tünel girişi ve devamında oda girişinde kurşun var; ooda da değerli de var ama sormak istediğim tünelin 30 metre çevresinde neler olur? burda belirtmişsiniz, onu merak ettim, ben taramadım ama bu gün gider tararım inşallah, teşekkür ederim, kolay gelsin, konu sahibinede başarılar dilerim

odin

Editör
@BulursamKader25 ustam kolay gelsin, dün çubukla bir yer baktım, derenin yamaçtan tünel girişi ve tünel var, tünel 20-25 adım uzunluğunda ve ilk tünel girişi ve devamında oda girişinde kurşun var; ooda da değerli de var ama sormak istediğim tünelin 30 metre çevresinde neler olur? burda belirtmişsiniz, onu merak ettim, ben taramadım ama bu gün gider tararım inşallah, teşekkür ederim, kolay gelsin, konu sahibinede başarılar dilerim
tunelden giderken sag yada sol duvarinda girisi kapatilmis baska tuneller varsa bunu bulmak maksadiyla soylemis yanlis anlamadiysam.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
odin ustam tesekkur ediyorum, ama tek tunel vardi baktigimda